Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Kasya 13:28, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41956
Gabriela napisał(a)


Róże na domu są olbrzymie, New Dawn zasłoniła okno, jak przekwitnie trzeba będzie mocno obciąć. Abraham Darby przy tarasie ma ponad 4 metry, sięga sufitu. Ale jak to z różami, po jakiejś zimie przytnę je znowu do ziemi.


Obiecałam że pokażę Ci tunel jabłoniowy w Heale Garden:






no co ty mowisz...abraham 4m ??

tunel niesamowity...chce taki...tylko gdzie ? chyba nad drogą przed domem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 13:33, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)



Gabrysia, czy to jest róża pnąca czy krzaczasta (biało - morelowa)? Jak się nazywa?


To jest Crocus Rose, odmiana Austina, nie jest pnąca, ale austinki jak mają podporę, to się trochę pną.
Jak nie kwitła, to wyrastały spomiędzy liści białe wieczorniki, widać resztki pędów, fajnie to wyglądało, ale zdjęcia nie zrobiłam.

Felicite de Perpetue jest na pewno pnąca, chociaż w pierwszym roku wcale jeszcze tego nie widać. Jej dzieckiem jest małe białe zwierzątko...



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 13:41, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)




Gabrysiu, pisalas gdzies jakie lilaki pospolite masz ?


Gdzieś pewnie pisałam - trzy no name, Ludwiga Spaetha, Katherinę Hovemayer, Palibina, trzy sztuki ottawskich, albo węgierskich, też bez nazw. Robiłam po dwa podejścia do Krasavicy Moskwy i Sensation, ale nie podobał im się mój ogród.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 13:45, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)


no co ty mowisz...abraham 4m ??

tunel niesamowity...chce taki...tylko gdzie ? chyba nad drogą przed domem


Dobra myśl, tylko on nie jest wysoki.
Abraham ogromny, dowód w załączeniu, tylko się prześwietlił, więc nie wklejałam wcześniej. No może prawie cztery metry.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Agania 20:32, 17 cze 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wróciłaś, w końcu są zdjęcia, kwiecie u Ciebie szaleje, róże, piwonie, byliny i ciekawe układy nasadzeń, zawsze dużo czerpię od Ciebie
Żywopłot grabowy super bujnął, ta pergola z jabłoni...to wielkie wow
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
hanka_andrus 20:41, 17 cze 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Taką pergolę ogrodnik buduje całe życie. No, może pół życia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dzidka 21:06, 17 cze 2016


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gabriela napisał(a)

Znasz to miejsce, ale nie poznajesz, to wnętrze ażurowej altany, w rogu ogrodu.
Długo się zastanawiałam co tam wstawić, bo altana jest lekka ażurowa i meble drewniane, czy rattanowe wydawały mi się zbyt masywne. No i problem rozwiązał się sam, tymi metalowymi krzesłami i stołem w modnej mięcie.



Mogę się domyślać miejsca pochodzenia , ale nie potrafię zgadnąć sposobu dostawy.
Piękna ta mięta.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Joku 21:15, 17 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Wspaniały powrót, choćby na chwilę. Cudne zdjęcia, wszystko się u ciebie porozrastało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaWB 21:19, 17 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Uczta przepięknie zapewne zapach rozchodzi się dookoła
Dziękuję za ten pokaz Bardzo lubię do Ciebie zaglądać
p.s. tunel wspaniały, dobrze, że nie mam miejsca na taki, bo by mi życia nie starczyło
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Bogdzia 21:22, 17 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)


Rok jest piwoniowy i różany jednocześnie, bardzo mi się to podoba.
Widziałaś swojego powojnika recta na zdjęciu? Bo to ten Twój, dobrze o niego dbam.

A to już East Lambrook z maja tego roku, słynny ogród Margaret Fish, niesamowite mieczyki, chyba bylinowe? I co za kolor








Widziałam powojnika,pieknie sie rozrósł i cieszy sie niesłabnącym powodzeniem , co rok rozdaje go na spotkaniach .Mieczyki piękne ale u nas chyba by bylinowe nie były, ciagle jeszcze zimy zbyt zimne .Taki kolor to z nawiększej odległosci widac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies