Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

tulucy 10:01, 17 cze 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja się namyśliłam ryzykancko na podsadzenie zwykłej jabłonki różą Perpetually Yours. Póki co nic nie widać, bo różyczka dopiero zaczyna, jabłonka docelowo będzie podcinana na podporę dla róży wyłącznie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 10:02, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41954
Mam veilchenblau
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 11:06, 17 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne masz róze , niektóre to olbrzymy. Piwonie tez w wielkiej obfitosci, ślicznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 11:50, 17 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)










Nie rozpoznaję tego miejsca. Placyk i mebelki oczywiście super.

Róże na domu nie zawiodły. Inne też nie. Jak dobrze, że pokazałaś zdjęcia, mam pożywkę do zachwytów.

Tę ślazówkę widzę pierwszy raz - zbierzesz nasiona?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:22, 17 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)







Gabrysia, czy to jest róża pnąca czy krzaczasta (biało - morelowa)? Jak się nazywa?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 12:44, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
tulucy napisał(a)
Ja się namyśliłam ryzykancko na podsadzenie zwykłej jabłonki różą Perpetually Yours. Póki co nic nie widać, bo różyczka dopiero zaczyna, jabłonka docelowo będzie podcinana na podporę dla róży wyłącznie


Musiałam sprawdzić, która to. Prześliczna, pięknie wypełniona, w typie starych róż, ma przepiękny kolor, rozbielony żółty, nie znałam jej wcześniej.
Nowy-stary trend w kraju lansujemy - róże nie tylko na murze.Bo na drzewach.
Korzystając z tego, że porządkuję zdjęcia.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:47, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
Mam veilchenblau


Próbuj, pędy róży trzeba będzie zaczepiać po zewnętrznyn obrysie korony, bo liście tulipanowca są duże i gęste.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:51, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)
Piękne masz róze , niektóre to olbrzymy. Piwonie tez w wielkiej obfitosci, ślicznie.


Rok jest piwoniowy i różany jednocześnie, bardzo mi się to podoba.
Widziałaś swojego powojnika recta na zdjęciu? Bo to ten Twój, dobrze o niego dbam.

A to już East Lambrook z maja tego roku, słynny ogród Margaret Fish, niesamowite mieczyki, chyba bylinowe? I co za kolor






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 12:53, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41954
Gabriela napisał(a)


Próbuj, pędy róży trzeba będzie zaczepiać po zewnętrznyn obrysie korony, bo liście tulipanowca są duże i gęste.




wiem o owocowych, ale akurat nie mam odpowiedniego
tulipanowiec ma wielkie liscie ale za to dosc luzną koronę, wiec moze nie bedzie zle...ale to pewnie ze 2-3 lata zanim roza osiagnie odp rozmiar

Gabrysiu, pisalas gdzies jakie lilaki pospolite masz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 13:24, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Nie rozpoznaję tego miejsca. Placyk i mebelki oczywiście super.

Róże na domu nie zawiodły. Inne też nie. Jak dobrze, że pokazałaś zdjęcia, mam pożywkę do zachwytów.

Tę ślazówkę widzę pierwszy raz - zbierzesz nasiona?


Znasz to miejsce, ale nie poznajesz, to wnętrze ażurowej altany, w rogu ogrodu.
Długo się zastanawiałam co tam wstawić, bo altana jest lekka ażurowa i meble drewniane, czy rattanowe wydawały mi się zbyt masywne. No i problem rozwiązał się sam, tymi metalowymi krzesłami i stołem w modnej mięcie.
"Podłoga" w altanie jest przedłużeniem ścieżki z Alei Róż, marzyły mi się roślinki w żwirze i rosną już trzeci rok dzwonki, macierzanka, białe wieczorniki po bokach.

Róże na domu są olbrzymie, New Dawn zasłoniła okno, jak przekwitnie trzeba będzie mocno obciąć. Abraham Darby przy tarasie ma ponad 4 metry, sięga sufitu. Ale jak to z różami, po jakiejś zimie przytnę je znowu do ziemi.

Nasiona ślazówki - oczywiście, to taki śmieciuch, pojawia się ciągle. enu

Obiecałam że pokażę Ci tunel jabłoniowy w Heale Garden:



Dołem rosną cienioluby - funkie, ciemierniki i kokorycze






I z zewnątrz









____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies