Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

KasiaBialofi... 18:21, 26 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Ja bym zrobiła po prostu więcej nasadzeń w tym kamieniu. Teraz zbyt dużo białego po prostu jest.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
baraga1904 18:25, 26 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Gosiu....Można dorzucic do tych rabat żólte żurawki, dla rozjaśnienia i kontrastu...Szefowa tak łączyła i bardzo fajnie to wygląda...nowocześnie i elegancko...
malwes 21:07, 26 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie rady. Ja tak samo myślę...że tych nasadzeń jest mało.

Gosiu (z Kubbusiowa)
- ależ oczywiście, że się nie obrażę , cały urok forum w tym, że co osoba to inne zdanie. Ale i mnie ten kamień rzuca się w oczy i zastanawiałam się, dlaczego. Wg mnie są 2 powody:
- pierwszy to trawnik. Może to aż tak na zdjęciach nie jest widoczne ale on na razie jest zachwaszczony, przez to nieregularny i w zestawieniu z "jednolitością" kamienia, to odcięcie nie wygląda najlepiej. Wg mnie dużo się zmieni, jak trawnik dojdzie do formy akceptowalnej
- drugi to nasadzenia - zarówno ilościowe jak i jakościowe. W korze czy w samej ziemi, ta rabatka wyglądała ciekawie tak jak jest. Teraz jej coś potrzeba, niewiele, żeby nie przedobrzyć ale coś.

BiałoFiolet - masz jak najbardziej rację. Ja to dumam cały czas nad trawami - tylko nie chcę kupić bez przemyślenia. Zadałam pytanie na wątku o kompozycjach traw i Alinka fajnie doradziła. Myślę, że pójdę w tym kierunku.
Kupiłam wczoraj kilka małych begonii (ciemnolistnych) i powiem Wam, że nawet postawione tam na tej rabacie, zupełnie ją zmieniają - więc definitywnie tam coś jeszce musi dojść.

Baraga - bardzo bym chciała dać tam żurawki, zwłaszcza żółte - jednak to wystawa południowa z maksymalnym nasłonecznieniem od rana do nocy, więc nie da rady. Kombinowałam z tojeścią, trzmieliną, ostrokrzewem Golden Gem....ale do tych traw mi najbliżej.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
baraga1904 21:10, 26 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Gosiu - jak najbardziej trawy są ekstra....a begonia lubi słoneczko i dodaje koloru... czekamy na relacje z prac nad rabatą..
kaisog1 21:18, 26 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Gosia a mnie się wydaje, że to nie kwestia braku czegos na rabacie a mniejsca.... Tu z tym kolorem na podmurówce bardzo kontrastuje.... Ja nie patrzę na samą rabatę a na całość i jak dla mnie za duży kontrast między podmurówką a rabatami... Nie wiem czy dobrze opisałam o co mi chodzi
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
malwes 21:58, 26 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Z ciekawostek ogrodniczych....czyli o tym jak inwestor i ogrodnik cierpią na niedowidzenie....nie wiem jak to zrobiliśmy, chyba w pośpiechu nie ta roślinka zdjęta z półki...bo moja malutka czarna porzeczka...wypuściła najpierw gigantycznie długi pęd....potem kolce :/....a na końcu objawiła się jako, owszem, czarna, ale jeżyna

Taaaaaak....z takich niespodzianek mam jeszcze trzy berberysy, z czego jeden zdaje się być innej odmiany, bo nie chce wyglądać jak reszta, niestety .

Pigwowiec, to samo, dwa rosną normalnie, trzeci obrał sobie formę płożącą .

Pęcherznica Diabolo przełamuje schematy - jedna się wybarwiła na fiolet prawie, pozostałe dwie wolą być ciemnobordowe....he, he...sygnał dla mnie - nie kupować trójek
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:02, 26 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
kaisog1 napisał(a)
Gosia a mnie się wydaje, że to nie kwestia braku czegos na rabacie a mniejsca.... Tu z tym kolorem na podmurówce bardzo kontrastuje.... Ja nie patrzę na samą rabatę a na całość i jak dla mnie za duży kontrast między podmurówką a rabatami... Nie wiem czy dobrze opisałam o co mi chodzi


He, he 'kumam '...najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że ściółkę zawsze można zmienić . Dosadzę tu jeszcze coś troszkę. Gdyby z tyłu poszła trawa to ona wysłoni tę podmurówkę - da tam trochę ruchu. Jak się znudzi albo uznam, że jednak faktycznie wygląda nie tak - to wymienię kamyczki na coś innego - albo za jakiś czas zmienię ich kolor, z białego na mieszany, bardziej beż może....

Nie ma jak eksperymentowanie
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
bociek 19:18, 27 cze 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
malwes napisał(a)
Z ciekawostek ogrodniczych....czyli o tym jak inwestor i ogrodnik cierpią na niedowidzenie....nie wiem jak to zrobiliśmy, chyba w pośpiechu nie ta roślinka zdjęta z półki...bo moja malutka czarna porzeczka...wypuściła najpierw gigantycznie długi pęd....potem kolce :/....a na końcu objawiła się jako, owszem, czarna, ale jeżyna

Taaaaaak....z takich niespodzianek mam jeszcze trzy berberysy, z czego jeden zdaje się być innej odmiany, bo nie chce wyglądać jak reszta, niestety .

Pigwowiec, to samo, dwa rosną normalnie, trzeci obrał sobie formę płożącą .

Pęcherznica Diabolo przełamuje schematy - jedna się wybarwiła na fiolet prawie, pozostałe dwie wolą być ciemnobordowe....he, he...sygnał dla mnie - nie kupować trójek


Gosia, dobre Usmialam sie
Ja tez lubie jezdzic do Hortorusa i tez zazwyczaj nie moge wyjsc bez zakupow, ktore potem trzeba upchnac. Lecze sie z tego i nawet ostatnio wyszlam z 3 takimi samymi roslinami a nie z trzema roznymi
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
malwes 22:41, 28 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
alinak napisał(a)
Gosiu twoja szałwia na pewno jest bylinowa - na 100 . jednoroczne inne .
jak masz mało to ję rozmnóż , z tej kępy będziesz mieć co najmniej 7 -10 szałwii . a lawendę dodałabym po bokach do zawijaska na żwirku i poodrywaj maluśkie gałązki z piętką , to sobie namnożysz lawendy w brud. . po przekwitnięciu obetnij szałwie , to znowu we wrześniu zakwitnie , ale jak nie obetniesz to znowu masz szanse na wysiew nasion i znowu namnożysz .ufff ale się rozpisałam .jestem pod wrażeniem postępu prac .
z chwastami nie przesadzaj kochana . po prostu na razie patrz na szałwie a za 2- 3 tyg. pryśnij starane i święto . ten środek jest nie zawodny . wszystkie inne przerobiłam i nici . jak ci dadzą porządnie w kość te chwaściorki to na wiosnę zrób mieszankę STARANE + CHWASTOX EKSTRA . bez efektu jojo . tylko nie grzeb wu mnie w wątku w poszukiwaniu pięknej trawy , bo ja nie spinam się na cudo trawkę .u mnie to nie możliwe . musiałabym zalać chemią wszystkie ugory w koło lasu.


Alina, podzieliłam tę lawendę. W końcu na 4 kępy i szałwię na dwie...bardzo równo to mi nie wyszło ale mam nadzieję, że za jakiś czas się wyrówna.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
wanda7 22:49, 28 cze 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Dobry wieczór Gosiu. Byłaś u mnie kiedyś, chciałam ci złożyć rewizytę, ale czas płynął i zawsze były jakieś zajęcia, które nie pozwalały mi pochodzić po wątkach.
Jesteśmy prawie sąsiadkami, prawda?
Tym bardziej mi miło oglądać ,co tam u siebie masz w ogrodzie. Ostatnio toczyła się dyskusja na temat białego żwirku. Ja bym miała propozycję posadzenia w nim ciemnych żurawek, które bardzo dobrze rosną na słońcu. No i może trawy ozdobne zdałyby tutaj egzamin. Osobiście bardzo je lubię, bo jesienią sprawiają, że ogród "tańczy" na wietrze. Przemyśl to, proszę. Myślę, że byłabyś z nich zadowolona.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies