Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

malwes 22:36, 18 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Dziś udało się trafić na fajną pogodę i pojechaliśmy do Inwałdu - zwiedziliśmy Park Miniatur z ich ogrodami (bardzo fajny), Warownię (też sympatyczna) oraz Park Dinozaurów (bardzo średni w stosunku do ceny).

Po drodze wstąpiliśmy do Wadowic.

Zdjęcia wrzucę jutro albo za dzień, dwa i zaktualizuję wątek Inwałdzki, bo dziś już padam ze zmęczenia.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
ewalm 01:42, 19 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
malwes napisał(a)
Na szybko trochę wakacyjnych, tatrzańskich klimatów:

Czekamy na lepszą pogodę, żeby wdrapać się z dziećmi wyżej:




pięknie tam Gosiu,
byliśmy niedawno w Alpach, w tej części bawarskiej - bardzo pięknie tam jest, ale jakoś tak hmm...pocztówkowo. Jakoś nic mi nie może zastąpić ani polskich gór, ani polskiego morza, chociaż na polskie morze prawie wszyscy narzekają. A ja się nie mogę doczekać tych wakacji za dwa lata, bo wtedy pojadę nad Bałtyk.
to udanej pogody Gosiu
w Warszawie właśnie zaczęło padać, po raz kolejny dzisiaj.
____________________
Ogródek na trzy lata
Urszulla 04:56, 19 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pięknie wokół tarasu i w ogrodzie. SUper...
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malwes 22:34, 20 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Więc jeszcze troszkę obiecanych widoczków tatrzańskich,

samo Zakopane i Droga pod Reglami:








____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:39, 20 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Pod Reglami i Strążyska - ciag dalszy:








Kościeliska i podejście do Jaskimi Mroźnej:



____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 23:06, 20 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A tu mały przedsmak Inwałdu:
- Dinolandii


- Parku Miniatur



- i Warowni:



A do oglądania pozostałych zdjęć zapraszam do wątku o Inwałdzie (tak dokładnie to jest to Andrychów):

Andrychów koło Inwałdu

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
anieszka 23:29, 20 lip 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Byłam tam w zeszłym roku i moim dzieciakom bardzo podobał się ten sikający
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
anieszka 23:30, 20 lip 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Zapomniałam tylko dodać że my byliśmy u dinozaurów w Zatorze obok Inwałdu i tam jest o wieeeeeeeeeeeeele lepszy i fajniejszy Polecam
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
malwes 16:52, 21 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
ewalm napisał(a)

pięknie tam Gosiu,
byliśmy niedawno w Alpach, w tej części bawarskiej - bardzo pięknie tam jest, ale jakoś tak hmm...pocztówkowo. Jakoś nic mi nie może zastąpić ani polskich gór, ani polskiego morza, chociaż na polskie morze prawie wszyscy narzekają. A ja się nie mogę doczekać tych wakacji za dwa lata, bo wtedy pojadę nad Bałtyk.
to udanej pogody Gosiu
w Warszawie właśnie zaczęło padać, po raz kolejny dzisiaj.


Ewa, tu też dzisiaj pada cały dzień i dziś jest dzień leniucha Ewa - nie załozyłabyś swojego wątku ? I nie wrzuciłabyś kilku zdjęć z Alp - w internecie jest tego trochę ale mam wrażenia, że to właśnie te robione przez odwiedzających oddają prawdziwy urok danych miejsc. Ja w Alpach nie byłam jeszcze ale mam ogromną ochotę się wybrać.

Nasze polskie morze też lubię, jeździłam głównie do Pogorzelicy, Rewala, Międzyzdrojów. Z czasów dziecięcych pamiętam stare drewniane molo w Międzyzdrojach, to, które spłonęło i muszelki....teraz jest dużo komercji ale jak ktoś chce to wszędzie dostrzeże urok miejsc w których przebywa.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 16:56, 21 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A ja się dziś zmartwiłam bo okazuje się, że moich 100 sadzonek bukszpanowych, między innymi ten zawijasek na rabatkach żwirowych...choruje na fotoftyrozę....wrr.....najpierw werticilioza u Magnolii, teraz to....podejrzewam, że kupiłam już chore (kupowałam je w maju) bo od samego początku były zabiedzone, gorzej rosły, dodatkowo jakimś cudem wszystkie źle wyglądają, na wszystkich 3ch rabatach gdzie je wsadziłam a inne rośliny nie chorowały na tę chorobę. Kulki i stożki mają się lepiej ale boję się, że mogą się zarazić. Nie wiem co zrobić, wywalić to wszystko? Koszt nie był zbyt duży, gorzej z ryzykiem zarażenia innych roślin...nie da się chyba tego tak dokumentnie odkazić....napisałam do sprzedawcy z "zażaleniem" ale na razie bez reakcji....wrrr.....Co tam teraz wsadzać? Boję się o kulki i stożki i o świerka Inversę, i o klonika atropurpureum ....
Ja mam jakiegoś pecha z tymi choróbskami.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies