Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 18:57, 30 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też!
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:16, 31 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)


No proszszsz Cię, Królowe są tylko trzy, rządzące trzema najpiękniejszymi leśnymi ogrodami i to od nich się zgapia
Brunnera znosi sucho? a jest kwitnąca biało? Mojemu M. się podobała u ogrodnika (!).
Aprilu, Ty mi tu będziesz wyższe piętro podpowiadać, bo te maluchy to łatwizna - sadzi się to, co się lubi
A zresztą, ja to wszystko będę robić pomału. Ziemię mamy straszną - jest z wierzchu cienka warstwa ściółki, która powstała dzięki składowaniu gałęzi, ale pod spodem glina typu skała. Ryć będziem z mozołem, dlatego idea podniesienia poziomu sadzenia przytuliła się do mnie tak łatwo.
Może jutro coś kupię. Trochę się boję, że nakupię jak wariat, narobię bałaganu, za chwilę stwierdzę, że mi się nie podoba i co wtedy, może lepiej pomału.


he, he, he
Brunnery u mnie całkiem nieźle znoszą suszę. Gorzej jak jest słońce, bo potrafi przypalić liście.
Oczywiście są kwitnące na biało. Nawet takie mam mr Morse cały biały, srebrne liście. Mam też taką białą z niebieską obwódką Jennifer, liście zielone. Tegoroczne nabytki, jeszcze bez fotek.

A w ogrodzie wyższe piętro dopiero tworzę. Bo miałam sosny i na płasko. Brakło mi czegoś pośredniego. Dopiero to rośnie. Głównie to Kaliny, oczary, derenie, klony palmowe. Trzeba poczekać na efekt. No i nie boję się bardzo wysokich bylin jak rdest zmienny czy rutewka Thalictrum flavum.
Życzę zatem rozwagi w zakupach (sama jej nie doświadczam)
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 17:25, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Przy mojej skali nasadzeń (a właściwie skali terenu do obsadzenia) brak rozwagi będzie bardziej bolesny. To nie zniknie, nie wtopi się, nie schowa, będzie mi zgrzytać i wkurzać. Postaram się z całych sił zatem

Parę fotek z poprzedniego łikendu wrzucam. Z opóźnieniem, bo jeszcze nie złapałam rytmu po powrocie z urlopu. Po pracy śpię, chociaż parę minut, ja nie skowronek, tylko sowa, a świat wymusza na mnie działanie wbrew naturze

Onętki z moją jarmarczną pięknością - na bank nie zamawiałam takiej dalii- to nie moje kolory - żółty z cynobrem, ło matko! Ale kwiat ma ładny, wybarwiony, wykształcony, i co tu robić z taką pięknością?







____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:29, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Poniżej mój grujecznik przymierzony do docelowej miejscówki. Da radę?





Prawa część rabaty północnej jest mocno monochromatyczna



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:32, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wszystkie onętki są piękne







A to znów nie wiem - mutant Labyrinth, czy mutant Orfeo???

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:35, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Geerlings Beatrice - zupełnie inna, niż w zeszłym roku, a to ta sama karpa



Bacardi


Fasolnik egipski ma w sobie tyle kolorów, bardzo mi się podoba, dopiero zaczyna kwitnąć



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:37, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Comte de Chambord




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:40, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Crocus Rose


Ballerina


Queen of Sweden


Aicha postanowiła też zakwitnąć powtórnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:43, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


tarasowo




nówka - Brillant, który zastąpi częściowo kuklika na przedzie rabaty, gdzie ów więdnie i wysycha
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:45, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Cafe au lait u mnie dopiero zaczyna kwitnąć


Smokey z Baronem


nn z serii Bishop - widać cytrynka?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies