Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 09:21, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Życzę Ci zatem żeby go polizało jak najwięcej Sosny, jak to sosny, za jakiś czas i tak mu więcej słońca dadzą
Gdzie kupowałaś? Na Kowalach?


Na Kowalach Bywasz? To tam widziałaś judaszowce? Ja je widziałam u Cyrzana, ale ceny niezachęcające. A grujecznik niedrogi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:28, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Poziom gruntu możesz trochę podnieść, sosny to drzewa które najlepiej znoszą zasypywanie pnia. Ale że korzenie sosen będą też trochę do góry rosły to musisz się z tym liczyć. Ja byłam zdziwiona tym faktem
Nasypiesz dobroci i będzie dobrze. Myślałaś o stosowaniu hydrożelu? Tam gdzie stosowałam, rośliny radzą sobie zdecydowanie lepiej. Jak coś przesadzam, od razu dodaję do dołka. Na start, przez pierwsze trzy lata jest jak znalazł.


Miałam pomysł, żeby tak wywinąć z podniesieniem terenu, żeby go nie podnosić sosnom - one nie potrzebują zasilania, więc to nie dla nich cała ta zabawa
Hydrożel nawet mam, ale zdarza mi się go użyć tylko do doniczek i to naprawdę rzadko. Mam poczucie, że to jednak tworzywo, które zanieczyszcza glebę. Zdarza mi się znajdywać w ziemi pozostałości po budowie sąsiada i aż mnie trzęsie - jego styropian fruwał po mojej działce i to jest świństwo nie do usunięcia. Więc mam uraz. U nas sprawdza się też wkopanie kawałka folii pod korzeniami - powstaje otwarta miska, która dłużej trzyma wodę w pobliżu korzeni. Wiem, to też plastik Zobaczymy więc, może te dobroci, które mamy wystarczą + porządne ściółkowanie.

Co do najazdu na moje włości ustalmy, że każda sobota to dzień otwarty
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 10:00, 06 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Hydrożel działa do 5 lat, potem ulega biodegradacji. Folia jednak zdecydowanie bardziej szkodliwa
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 10:12, 06 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Hmmm, nie wiem czy trochę nie szkoda tego grujecznika pod te sosny... On ma coś zasłaniać koroną?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 10:57, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Hydrożel działa do 5 lat, potem ulega biodegradacji. Folia jednak zdecydowanie bardziej szkodliwa


Aa, mówisz..to wezmę go jednak pod uwagę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 10:59, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mrokasia napisał(a)
Hmmm, nie wiem czy trochę nie szkoda tego grujecznika pod te sosny... On ma coś zasłaniać koroną?


Tylko dlatego go kupiłam Sosnom się urosło i odsłoniły dom sąsiada. Górna część ogrodu miała być prywatna, a tu właściwie z każdej strony okna. Akurat ci sąsiedzi są bardzo dyskretni i spokojni, ale i tak wolę patrzeć na zieleń, niż na ścianę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 11:01, 06 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Mgduska napisał(a)


Tylko dlatego go kupiłam Sosnom się urosło i odsłoniły dom sąsiada. Górna część ogrodu miała być prywatna, a tu właściwie z każdej strony okna. Akurat ci sąsiedzi są bardzo dyskretni i spokojni, ale i tak wolę patrzeć na zieleń, niż na ścianę.


Aaaa, kumam ideę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 11:04, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
W sumie wszystkiego mi szkoda, wzięłabym wszystko na taras Mam hortensję Bubblegum kupioną do tego lasu i jak na nią patrzę, też wolałabym ja mieć na widoku, a nie w ciemnym kącie. Ale ten kąt muszę jakoś zagospodarować, więc kombinuję. A najbardziej chodzi o piętro średnie - 2-4 m.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mirka 11:12, 06 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


Tak patrzę na tą fotkę i myślę że grujecznik da radę jeśli chodzi o warunki świetlne. Gorzej mu będzie z wodą. Będziesz musiała podlewać, szczególnie pierwsze dwa-trzy lata.
Nie wiem czy nie pozbyłabym się tego chudego patyka sosny. Przynajmniej na drugim zdjęciu to tak wygląda. Domyślam się że w realu może być jednak inaczej. Ja takie u siebie wycinałam bo one w zagęszczeniu nie miały szansy "zgrubnąć" i nabrać ciała. Pędziły tylko w górę i były takie chude, niewyględne z małą grzywką na szczycie.
Ale jak pisałam, tak sugeruje fotka.

To samo napisze będzie trzeba go podlewać i to często . W takim półcieniu może słabo się wybarwiać.
Ja mam wokół swojego byliny i trawy a i tak o mało go nie zasuszyłam w tym sezonie.W porę się zorientowałam i zaczęłam podlewać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 21:51, 06 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mirko - nie ma wyjścia, będę podlewać. Innego miejsca dla niego nie mam, musi dać radę. Na razie jest sporym (jak na sadzonkę) drzewkiem w małej doniczce, więc w ziemi i tak będzie miał lepiej

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies