Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 17:48, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rose de Rehst


Laguna




to tyle
____________________
Sałatka pokrzywowa
Dorii 18:33, 31 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mgduska napisał(a)


Tak to jest Gdybym nie zaglądała do internetów też przecież nawet nie wiedziałabym o istnieniu takich maków i takich onętków. A potem połowy się nie wysiewa, bo brakuje miejsca.
Z jednorocznych polecam też lwie paszcze, zawsze się udają.

Heh, no i o to właśnie chodzi że potem nie ma gdzie wysiać i nasiona się przeterminowują. Ale jak tu się oprzeć takim pięknością.
A lwie paszcze mam i nawet się udały pomimo braku pikowania i późnego wsadzenia w rabatę. Ze swojej strony polecam cynie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 18:49, 31 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11674
Mgduska napisał(a)





Prawdziwa z niej pięknisia Jak chcesz podeślę Ci kawałek karpy mojego kameleona. Myślę, że by się polubiły
Fajny masz zestaw tarasowy i grujecznik też mi się podoba. Trochę słońca tam na niego pada
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 19:52, 31 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Śliczny ten czerwony z kołnierzykiem U Ciebie wszystko w pięknym rozkwicie jakby nie było końca lata Moje kosmosy zostały w torebkach, nie nadążyłam...
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 20:20, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko! Znów pięknie! Kwitnąco i letnio.
Grujecznik nie ma tak mało miejsca, jak myślałam w pierwszej chwili. Ładny egzemplarz złapałaś!
Jasne, że widać cytrynka.
Całe au lait urocza. Ten kosmos nad nią z pszczółka również. Jaka to odmiana?
Ciekawa jestem, jaki kolor ma docelowo rozchodnik Brilliant? Zdjęcia producentów bardzo rozjeżdżają się w tych kwestiach.
Fasolnik egipski, powiadasz? Nie znałam. Cudowne listki.
Jestem ciekawa nowej rabaty, myśl i działaj
Edit: niektóre dalie wiedzą po prostu, jak zwrócić na siebie uwagę. Resztą się nie przejmują!





Mgduska 21:34, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dorii napisał(a)

Heh, no i o to właśnie chodzi że potem nie ma gdzie wysiać i nasiona się przeterminowują. Ale jak tu się oprzeć takim pięknością.
A lwie paszcze mam i nawet się udały pomimo braku pikowania i późnego wsadzenia w rabatę. Ze swojej strony polecam cynie.


Piękny, dorodny egzemplarz Cynie należą do moich ulubionych jednorocznych, ale w tym roku mam bardzo mizerne. Powinnam je posadzić gdzieś w rabatach, nie w skrzyni kwiatowej, gdzie mają za sucho. Lwie paszcze miałam udane, ale kiedy to było! Późne sadzenia ma sens, a jeszcze lepiej siać/sadzić na raty, ja już o swoich lwich paszczach zdążyłam zapomnieć, a Ty masz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:38, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Prawdziwa z niej pięknisia Jak chcesz podeślę Ci kawałek karpy mojego kameleona. Myślę, że by się polubiły
Fajny masz zestaw tarasowy i grujecznik też mi się podoba. Trochę słońca tam na niego pada


Dzięki, wolałabym nie iść w tym kierunku A tyle się człowiek namyśla przed zakupami - a tu masz, zawsze coś niezaplanowanego
Do tarasowego mam jedną uwagę - dlaczego nie kwitnie Cherry Berry?, kupiona rok temu ze względu na kwiotki. Poza tym lubię, chociaż planuję zmiany.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:42, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Śliczny ten czerwony z kołnierzykiem U Ciebie wszystko w pięknym rozkwicie jakby nie było końca lata Moje kosmosy zostały w torebkach, nie nadążyłam...


Ja mam lekki zgrzyt - kwiat ma piękny, tylko te kolory, nie moje - a Tobie się podoba Czyli co - powinnam pokochać?

Oj, onętki koniecznie wysiej, może nawet rzuć trochę przed zimą, w razie gdybyś znów nie zdążyła.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:56, 31 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Mgdusko! Znów pięknie! Kwitnąco i letnio.
Grujecznik nie ma tak mało miejsca, jak myślałam w pierwszej chwili. Ładny egzemplarz złapałaś!
Jasne, że widać cytrynka.
Całe au lait urocza. Ten kosmos nad nią z pszczółka również. Jaka to odmiana?
Ciekawa jestem, jaki kolor ma docelowo rozchodnik Brilliant? Zdjęcia producentów bardzo rozjeżdżają się w tych kwestiach.
Fasolnik egipski, powiadasz? Nie znałam. Cudowne listki.
Jestem ciekawa nowej rabaty, myśl i działaj
Edit: niektóre dalie wiedzą po prostu, jak zwrócić na siebie uwagę. Resztą się nie przejmują!



Fasolnika to chyba Agata Brzozowa mi podrzuciła. Bardzo długo się u mnie rozkręcał, ale wreszcie jest i cieszy.
Onętek to Apricot Lemonade albo Apricotta - podejrzewam, że to ta sama odmiana, ale od dwóch różnych producentów.
Brillant będzie pod obserwacją mam nadzieję, że będzie po prostu piękny
A na rabatę przydałaby się tydzień wolnego - nierealne Więc rodzić się będzie długo. Coś wiesz o docelowym rozmiarze grujecznika? Ja bym się bardzo ucieszyła, gdyby zechciał rosnąć szybko i być duży, po to go mam, ale trudno przewidzieć, jak się zaaklimatyzuje.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 22:15, 31 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, grujecznik podobno raczej szybko rośnie. Mój to jakaś odmiana GlowBall, nie wygląda jednak na wolno rosnące drzewko, przyrósł przez pierwszy sezon o dobre 60 cm. Nie widziałam nigdzie okazów 20-metrowych, ale kilkumetrowe, tak 5-6 m owszem, myślę, że jakieś 10 ma szansę kiedyś tam osiągnąć Podlewaj koniecznie, bo lubi wilgotne podłoże, a już na pewno przez pierwszy sezon.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies