Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Magara 00:14, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Magdusko, obejrzałam fotki i też sobie powzdycham Taka twórcza myśl mi przy okazji przyszła do głowy, że nawet jak mi się u mnie coś nie podoba, czegoś mi brakuje i mam potrzebę zobaczenia czegoś ładnego ogrodowo to dobrze, że wiem gdzie szukać, żeby to coś ładnego zobaczyć Forum jest nieocenione
P.S. Grujecznik wygląda w wybranym miejscu bardzo dobrze - tylko czy będzie miał tam tyle słońca żeby się przebarwiać??? W jego przebarwieniach chyba urok największy...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:41, 01 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Powzdychalam przy fotach
Jak to się robi, że jest spójnie a przy okazji masz tyle różnych chciejstw? No jak się pytam?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kordina 16:28, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Helen napisał(a)
Powzdychalam przy fotach
Jak to się robi, że jest spójnie a przy okazji masz tyle różnych chciejstw? No jak się pytam?


Podejrzewam, że ma specjalne zdolności a każdy z nas ma inne
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 20:17, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Magdusko, obejrzałam fotki i też sobie powzdycham Taka twórcza myśl mi przy okazji przyszła do głowy, że nawet jak mi się u mnie coś nie podoba, czegoś mi brakuje i mam potrzebę zobaczenia czegoś ładnego ogrodowo to dobrze, że wiem gdzie szukać, żeby to coś ładnego zobaczyć Forum jest nieocenione
P.S. Grujecznik wygląda w wybranym miejscu bardzo dobrze - tylko czy będzie miał tam tyle słońca żeby się przebarwiać??? W jego przebarwieniach chyba urok największy...


Ważne, żeby rósł! Przebarwienia to bonus, na który jestem gotowa
Ale i bez nich grujecznik mi się podoba. No ładne ma te listki i koniec. Liczę na to, że skoro promienie przedzierają się jednak przez korony sosen, to lizną go tu i ówdzie - może chociaż pojedyncze listki?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:18, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Powzdychalam przy fotach
Jak to się robi, że jest spójnie a przy okazji masz tyle różnych chciejstw? No jak się pytam?


Kocham rośliny, ale nie wszystkie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:19, 01 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)


Podejrzewam, że ma specjalne zdolności a każdy z nas ma inne


Przez grzeczność nie zaprzeczę:
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:07, 02 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Mgduska napisał(a)


Ważne, żeby rósł! Przebarwienia to bonus, na który jestem gotowa
Ale i bez nich grujecznik mi się podoba. No ładne ma te listki i koniec. Liczę na to, że skoro promienie przedzierają się jednak przez korony sosen, to lizną go tu i ówdzie - może chociaż pojedyncze listki?

Życzę Ci zatem żeby go polizało jak najwięcej Sosny, jak to sosny, za jakiś czas i tak mu więcej słońca dadzą
Gdzie kupowałaś? Na Kowalach?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 09:22, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)
Poniżej mój grujecznik przymierzony do docelowej miejscówki. Da radę?







Tak patrzę na tą fotkę i myślę że grujecznik da radę jeśli chodzi o warunki świetlne. Gorzej mu będzie z wodą. Będziesz musiała podlewać, szczególnie pierwsze dwa-trzy lata.
Nie wiem czy nie pozbyłabym się tego chudego patyka sosny. Przynajmniej na drugim zdjęciu to tak wygląda. Domyślam się że w realu może być jednak inaczej. Ja takie u siebie wycinałam bo one w zagęszczeniu nie miały szansy "zgrubnąć" i nabrać ciała. Pędziły tylko w górę i były takie chude, niewyględne z małą grzywką na szczycie.
Ale jak pisałam, tak sugeruje fotka.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 13:58, 02 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ona rzeczywiście jest patyczasta, ale już ją oglądałam, górą coś tam jednak zasłania. Poza tym patyki też są potrzebne - do wieszania hamaka
Będę podlewać Mam już h. Bubblegum do podsadzenia, ona też będzie potrzebować. Myślę, że podniesiemy trochę poziom terenu pod te nasadzenia, nasypiemy tam dużo dobrego - mam kompost miejski, swój, ziemię liściową i ziemię ze skrzyni kwiatowej, którą trzeba od nowa zbudować. I obornik.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:04, 02 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Poziom gruntu możesz trochę podnieść, sosny to drzewa które najlepiej znoszą zasypywanie pnia. Ale że korzenie sosen będą też trochę do góry rosły to musisz się z tym liczyć. Ja byłam zdziwiona tym faktem
Nasypiesz dobroci i będzie dobrze. Myślałaś o stosowaniu hydrożelu? Tam gdzie stosowałam, rośliny radzą sobie zdecydowanie lepiej. Jak coś przesadzam, od razu dodaję do dołka. Na start, przez pierwsze trzy lata jest jak znalazł.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies