Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

kasia_w 10:18, 06 cze 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
słuchajcie, a czosnków to nie trzeba czasem wyciąć? Chodzę koło nich i się zastanawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
malkul 10:18, 06 cze 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Na owym buku mam mszyce
bukówka zdobniczka

prysłam na mszyce ale już strach sie bac bo to dziadostwo trudno zwalczyć
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:19, 06 cze 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
kasia_w napisał(a)
słuchajcie, a czosnków to nie trzeba czasem wyciąć? Chodzę koło nich i się zastanawiam

należy
ja dziś wycinać będę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
blyxa 10:22, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
U magnolii idylliczny hamak a u malkul jak zawsze katalogowo
Tak się zasiedziałam na d zdjęciami, ze kawy zapomniałam sobie zrobić
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Kawa 10:28, 06 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia pięknie masz i jak ty to robisz ze ta zieleń taka soczysta?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Sebek 10:29, 06 cze 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kasia_w napisał(a)
słuchajcie, a czosnków to nie trzeba czasem wyciąć? Chodzę koło nich i się zastanawiam


Ja zostawiam aż zaschna - ładne są, a cebule zbierają składniki odżywcze podczas zasychania - dzięki temu mam gwarantowane? kwitnienie w przyszłym roku



Gosia - wcielo mi posta - jak w pudełeczku masz!
A mała kokosia co tam tworzy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kasya 10:45, 06 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
malkul napisał(a)

należy
ja dziś wycinać będę


dlaczego ? one przekwitniete tez ladne, i wysialy mi sie masowo ale to chyba nie problem...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mirka 10:59, 06 cze 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
malkul napisał(a)

pełne słońce przez cały dzień
Gosiu dobrze że napisałaś że kłosownica może na słonku rosnąć .U mnie tzw.patelnia i już sie martwiłam czy mi przeżyje.Jak z podlewaniem jej jak czesto i czy musi mieć mokro?Napisz jak się nią opiekować Miłego dnia U mnie teraz 13 stopni zimnica.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
lindsay80 11:06, 06 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zacytuję post Toszki na temat czosnków, który pod koniec maja u mnie popełniła:

"Już teraz trzeba ścinać łodygi z przekwitniętymi główkami.
Jesli zostawisz dłużej przekwitnięte kwiatostany to cebula zmuszona będzie na wysiłek karmienia i wiązania nasion. To bardzo osłabi kwitnienie w przyszłym roku. Można zostawić po jednym kwiatostanie z każdej odmiany i albo pozwolić się wysiać, albo celowo wysiać. Takie siane kwitną w trzecim roku. Na początku te skiełkowane czosnki do złudzenia przypominają trawkę, niemal wschodzącą stipę. Łatwo wypielić, zdeptać lub zalać. Stanowisko bardziej piaszczyste. Suche.
Można też część ściętych kwiatostanów wstawić do wody, w þółcień i zaczekać, bo tak też nasiona potrafią dojrzeć. W zeszłym roku z ściętych kwiatostanów zaplotłam wianek i tak też nasiona dojrzały. Z wysiewu można uzyskać kilkadziesiąt cebulek. Ale trzeba cierpliwie zaczekać. Tak wysiały mi się limonkowe czosnki - Obliquum i mam ich cały, już kwitnący las

Jeszcze jedno - jeśli jest nawadnianie, to trzeba odsunąć, bo wszelkie cebulowe naszym latem wchodzą w stan spoczynku i preferują raczej suche stanowisko. Inaczej mogą wygniwać."
____________________
Tu ma być ogród :)
iwka 11:13, 06 cze 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kooko, kooko footy sookoo

pięknie, czyściutko, zieloniutko, jak zwykle z resztą
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies