Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

popcorn 11:52, 06 cze 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Malkulku, macie nieprzyzwoicie pieknie. Nie wchodze tutaj bo potem na swoje zielsko patrzec nie moge
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 12:07, 06 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
lindsay80 napisał(a)
Zacytuję post Toszki na temat czosnków, który pod koniec maja u mnie popełniła:

"Już teraz trzeba ścinać łodygi z przekwitniętymi główkami.
Jesli zostawisz dłużej przekwitnięte kwiatostany to cebula zmuszona będzie na wysiłek karmienia i wiązania nasion. To bardzo osłabi kwitnienie w przyszłym roku. Można zostawić po jednym kwiatostanie z każdej odmiany i albo pozwolić się wysiać, albo celowo wysiać. Takie siane kwitną w trzecim roku. Na początku te skiełkowane czosnki do złudzenia przypominają trawkę, niemal wschodzącą stipę. Łatwo wypielić, zdeptać lub zalać. Stanowisko bardziej piaszczyste. Suche.
Można też część ściętych kwiatostanów wstawić do wody, w þółcień i zaczekać, bo tak też nasiona potrafią dojrzeć. W zeszłym roku z ściętych kwiatostanów zaplotłam wianek i tak też nasiona dojrzały. Z wysiewu można uzyskać kilkadziesiąt cebulek. Ale trzeba cierpliwie zaczekać. Tak wysiały mi się limonkowe czosnki - Obliquum i mam ich cały, już kwitnący las

Jeszcze jedno - jeśli jest nawadnianie, to trzeba odsunąć, bo wszelkie cebulowe naszym latem wchodzą w stan spoczynku i preferują raczej suche stanowisko. Inaczej mogą wygniwać."


mhm...no dobrze to wytne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewa004 13:24, 06 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A ja właśnie dzisiaj myślałam co z nimi zrobić
Wytne i wysusze , na Boże Narodzenie psikne sprejem i do dekoracji świątecznej super
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
LeniwaOla 14:01, 06 cze 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 89
Piękne już lato u Ciebie. Chwila przerwy na zieleń i zaraz buchnie kolorem. Uwielbiam te nasze pory roku. Co tydzień inny ogród! I pomyśleć, że można było się urodzić na Malediwach, a fuj... .

Gosia pytań kilka jeśli mogę:
-ten powojnik w donicy to który to konkretnie (wiem, było 100 razy alem gapa) i czy on Ci stoi cały czas, czy się wykłada/przewiesza później? A jak stoi to jak wysoko? U teściów ostatnio coś takiego wymyśliłam, ale bym wolała żeby docelowo zwisał.
- jarzmianka jak długo Ci kwitnie? Ścinasz ją później i powtarza czy coś?
- masz ipomeę w donicach na ganku? To ta co Ci się zważyła? Jak po fotkach kojarzę, to tam słońce pełne masz chyba? Nie przypalają się liście ani nic?

Zdjęcie z córcią bezcenne! Dla mnie dzieci w ogrodzie poza spustoszeniem, wprowadzają ŻYCIE...wiesz co mam na myśli...

Aaaa no i Magnoliowy ogród mnie zauroczył. Pięknie, naturalnie, leśnie, bajkowo swobodnie. Dla mnie ogród z wielką duszą i klimatem. Bardzo choruję ostatnio na takie... Zazdroszczę!
____________________
malkul 14:18, 06 cze 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
lekcja czeskiego



wrócę póxneiej
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kawa 14:20, 06 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
malkul napisał(a)

nic, w sumie to nic.

tiaaaaaa
pewnie chodzisz i gadasz do tych trawsk i kwatuchów i całujesz listki hihih
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgorzata_s... 14:23, 06 cze 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Gosiu przyszłam porządek zobaczyćAch
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
beta 14:28, 06 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
malkul napisał(a)
lekcja czeskiego



wrócę póxneiej


lekcja czeskiego się przyda...za niedługo odwiedziny

dodałabym jeszcze
po polsku-po czesku
elegant- frajer
wygłupiłeś się - ty se zbłaznił (to lubię najbardziej)
zupa -polewka

i generalnie...mam niezłą polewkę jak nieraz słucham mojej Ivy
buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ewik 14:36, 06 cze 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow,cudnie jak zawsze
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
ren133 14:38, 06 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
malkul napisał(a)



Cuuuuuuudnie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies