Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Magda70 17:46, 27 lut 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
malkul napisał(a)
Alex-
hahahha z tą nową rabtą to było tak:
wysłałam do Magnoli dwie inspiracje :


i tę



i uprosiłam aby doradziła starej klientce
I będzie fajnie ale nie tak jak na inspiracjach chociaż fakt że hortensje będą
a resztę same zobaczycie

Martuś-merci


O w morde,,,,jakie zaje...fajne
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gabrysia_ 08:30, 28 lut 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ale się u ciebie dzieje i pomyśleć ,że tyle roboty zrobionej w lutym
Buziam
____________________
gusiarz 09:43, 28 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gosia... inspiracje przepiękne. Lubie takie klimaciki i będę próbować podobną rabatkę hortkową robić u siebie. Na razie namnażam anabelki, ale nie wiem jak z tym pójdzie, bo robię to po raz pierwszy.

Pytałaś o czosnki... Zasuszone kule znalazłam zimą pod przedszkolem młodego w ubiegłym roku. Wyjęłam z za płotu, bo leżały porozrzucane. A jeszcze jedną przyniósł mi eM z Kacperkiem kolejnego dnia . Siałam też zimą lub bardzo wczesną wiosną... już nie pamiętam. Zresztą ubiegłoroczna zima długa była... ciężko mi określić dokładnie. Siałam do doniczki pod szkło, ale dziewczyny kazały trzymać na zewnątrz. Mało skiełkowało i ...w sumie przesadziłam tylko te które skiełkowały do gruntu a resztę wytrzepałam wraz z ziemią z doniczki wokół tych przesadzonych. W tym roku niespodzianka... poletko czosnkowe . Oczywiście jeszcze maleńkie są... ale jest szansa .
Gosia... lecę myć okna... a do ogrodu w przyszłym tygodniu. Może jutro też. U nas wciąż nocne przymrozki... nawet do -5stC.
Buziaki
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
malkul 13:35, 28 lut 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
będe potem
ale na szybko moze ktoś rozpozna co tu jest poza hortensjami i bukszpanem
http://www.pinterest.com/pin/421579215090779772/
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jagodaa 13:42, 28 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przypomina odętkę
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
malkul 13:45, 28 lut 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
i drugie pytanie:
co ile sadzić hortensje na szpaler?
ps. info dla koleżanki
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
leon60 13:45, 28 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
może odętka ?
edit// net mi przymulił a odpowiedz już się pojawiła
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Enya73 13:53, 28 lut 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Mnie też się wydaje, że to odętka wirginijska Widzę, że podobają nam się te same piny

Ja sadzę co 0,8-1 m Zagęszczą się, jak ktoś co roku regularnie przycina na wiosnę, zanim pojawią się listki
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Magda_ 13:57, 28 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Mala_Mi napisał(a)


Moim skromnym zdaniem to: przegorzan, chaber, hortka jak anabell, trawa ML i w tle albo szałwia albo kocimiętka

Sałatę posiałam w domciu.. po ziarenku do doniczki, bo w szklarni , mam nieprzygotowane.. poza tym w domciu szybciej rośnie.. stoi w prawie nieogrzewanym pomieszczeniu Ale w salonie nie mam ochoty na takei ozdoby A po ziarnku bo nie che mi sie potem pikować Mam takie mikro paletki.. 2cm x 2 cm


dzięki za identyfikację, ja sałatkę wysiałam do zbiorczego pojemnika, chociaż paletki też gdzieś mam nie pomyślałam
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Sebek 13:58, 28 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hortensje na spacer gdzieś co metr, szybszy efekt da posadzone gdzieś co 70cm Odętki są straszliwie ekspansywne , jeśli je posadzisz to w donicach bez dna albo w jakichś ogranicznikach
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies