Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

magnolia 14:48, 13 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wiecie co?- zmieniam zeznanie. Iryski zmieniły kolor na niebieski.

____________________
beta 14:49, 13 mar 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
kurka wodna...iryski przegapiłam...ale juz nadrobiłam...śliczne są...ziemia pod szklarnią rozgrabiona...siać można...hortensje wydają sie ładne...ładnie rozkrzewione...a to bukietówki?...limki?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 14:50, 13 mar 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
jak już będę miała rabaty to iryski muszę mieć...i całe łany krokusów
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
malkul 14:56, 13 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
beatko to Miś Polarny polar bear hydrangea

Martuś - zamienimy się
Jesli chodzi o czosnki to wylazły już: Krzysie, Czosnek główkowaty Allium sphareocephalon oraz Gladiator

Aguś-mówiłam ze pomasuję, no daj

Tusiawka - własnie nie mam planu. Liczyłąm że ktos pomoże coś ustalić.

Wołam pomocy - kto doradzi, jak przygotować ziemię w szklarni.
mam dostęp do obornika ale obawiam sie ze teraz parę dni przed sadzeniem to chyba niewskazane

____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
agniecha973 15:12, 13 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Masuj, nie dam rady sama

Malkul, ja się boję Ci doradzać, bo ja tak na czuja działam. Pod rzodkiewki i inne wczesne już bym nic nie dawała, ale przed sadzeniem pomidorów czy papryki spokojnie można by dać. Zależy jak świeży ten obornik. Jak długo leży, to można pod wszystko dać. Na wsi się i na wiosnę i na jesien rozprowadza ten towar.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
tusiawka 16:55, 13 mar 2014


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Na większości opakowań warzyw jest napisane, że w drugim roku po oborniku mają być sadzone. Ja posypałam jesienią granulowany i też się obawiam czy dobrze. W tym roku to chyba faktycznie tylko taki dobrze przekompostowany.
Myślę że najlepszy będzie dodatek ziemi kompostowej i wypełnianie nią dołków z roślinami. Pod warzywa leję też biohumus.
Ja też dopiero zbieram doświadczenia i w tym roku mam zamiar kupić ziemię do warzyw. Tylko u mnie kilka worków wystarczy, a do takiej szklarni pewnie mała wywrotka by weszła.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Sebek 17:29, 13 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szklarnia piękna - będzie pani zadowolona

A irysy cudne!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 20:06, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosiu.. do mnie dużo pytań, a mnie tu nie było.. na drugi raz pytaj u mnie, lub krzycz by zajrzeć...

Tojeść pójdę jutro zerknąć jak wygląda, i powiem ci czy te ciemne listki to ona.. bo jakoś nie pamiętam... jak zapomnę sprawdzić to przypominaj sie ..

Wszystkie iryski są piękne. te fioletowe też..


Ania Mała Mi napisz proszę jak przygotowywałaś ziemię w szklarniw , pierwszym roku przed sadzeniem.
i rozszerz mi prosze termat nawadniania.


Gosia, u mnie glina, wiec wszędzie daje piasek i tyle.. bo kompostu nie mam i nie ma gdzie kupić..
Obornik.. nie stosuję, ale zakabluję co robi moja szwagierka.... która ma swój obornik.. jak posadzi pomidory czy ogórki, to wokół zakopuje to gówniane dobro, ale tak by nie dotykało roślin, bo spali, przysypuje ziemia, by dzieci tego nie widziały, bo potem nie zjedzą Ale wszytko rośnie jak złoto.. Możesz zakopać głęboko .. zanim korzenie dojdą do tego g..na.. to już sie z lekka rozłoży.
Przez środek szklarnii daj jakieś płytki chodnikowe, by czystą nogą chodzić w szklarnii.. ja dałam kraty pomostowe stalowe, bo takie mam za darmo.. z demobilu
Teraz posiej sałatę i rzodkiewkę.. ale tak by nie blokować miejsca na pomidory i ogórki. Pomiędzy posadzisz, a nowalijki będziesz mieć jak znalazł. Ja mam posadzone kępy szczypioru siedmiolatki... już jest wysoki i od ponad tygodnia do jedzenia..
Nawadnianie....
Trzeba doprowadzić wodę i zamontować sterowanie czyli zawór sterujący (wiele rodzajów ... do wyboru do koloru), na którym ustawiasz kiedy i ile ma podlewać... Kupujesz węża gruby na około i cieńsze na odgałęzienia.... i złączki .... i się samo podlewa.
Poliwęglanu nie trzeba cieniować, nie nagrzewa się jak szkło.. jedynie wietrzenie latem jest potrzebne, ale latem to mam otwarte cały czas.
Zawór sterujący (ustawione mam chyba 2 razy dziennie, czas do ustalenia doświadczalnie) pokazany żółtą strzałką.. i są rozciągnięte wężyki czarne... które podlewają. Nawadnianie kropelkowe.. tylko kropelki idą pod rośliny



Jak coś przegapiłam to sorki...... ach pech i prze 5 lat nie zdechnie... po roku pod basenem... ani myslał paść
Nie patrzeć na burdel w szklarnii, ale w zeszłym roku ją przenosiłam na wariata i na wariata była nie zagospodarowana.... po zbiorze ogórków posiałam burak liściowy... i po zebraniu jesienią .. mam go do dziś .. no włąsnie jutro może botwinkę ugotuję



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 20:18, 13 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ha.. czytam, że prosisz o pomoc.. i tak masz robić... ale najpierw byłam u Ciebie a potem poszłam do siebie .. Jak masz pytania to pisz... jak zrobić nawadnianie w szklarni w detalach to najlepiej rozmowa Twojego M z moim M
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 20:32, 13 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja sobie cichutko poczytam, bo szklarni ani obornika nie mam. Ale kto wie, moze kiedyś w kolejnym domu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies