Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

ana_art 11:20, 04 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
nadrabiam zaległości... i powiem fajowy ten pokój młodego
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
magnolia 11:23, 04 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
siakowa napisał(a)
Powiem Ci że samodyscypliny Ci zazdroszczę Takie łany to się na pintereście podziwia Chciałabym choc jeden lan taki u siebie zrobic i nie zepsuc dodawaniem innych roślinek
Pozdrawiam

Ps- musi tam bzyczeć latem

bzyczy cudnie- jest co podziwiać. I wokól nie mamy owodów, bo wszytsko siedzi w lawendzie. a sąsiedzi i goście mówią że pachnie przy działce, ja juz tego nie czuję, czasem troszkę.
____________________
Wieloszka 11:38, 04 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)
Wieloszko, bylin i traw jest większość, tylko nie pokazuję, bo wciąż rabaty są niegotowe.
A lawenda- to lawenda Viva- ona ma spore przyrosty i ładnie wyglada nawet zimą. Poza tym tnę ją dwa razy- w połowie sierpnia i wiosną. Nie żałuję, nie zostawim żadnych pączków co maja zakwitnąć. Tną dośc nisko, na kształt poduszek. Wiosna będą rozrzedzać, bo środkowe mi wypadają podczas kwiatnienia- za gęsto mają, mimo że są co 50 cm
Wiosną też wapnuję i tyle.
U mnie jest piasek,to ma spore znaczenie.
Dopilnuj Wieloszko żeby ziemia pod lawendę była mocno przepuszczalna, nie zbijała się podczas suszy i żeby rabata miała spadek, żeby woda odpływała od korzeni.

Czyli pokazałaś małe fragmenty, a na resztę musimy poczekać, aż będą na tip-top? No uchyl jeszcze rąbka tajemnicy, zanim wszystko będzie doskonałe
Co do lawendy - to w zasadzie mam odpowiedzi na większość pytań/błędów:
- moja lawenda nn
- też tnę w sierpniu i wiosną, ale w sierpniu szkoda mi trochę nowych pąków i ścinam same suche kwiatostany, dzięki temu kwitnie nawet teraz ale "pod" kwiatami wygląda okropnie
- nie wapnowałam w tym roku
- spadek jest i piachu jej nie żałowałam
Mam lawendę jeszcze w innym miejscu, wygląda teraz jak Twoja (może to ta Viva?). Rośnie wielgachna (ok.60cm), ale kwitnie tylko raz i bardziej niebiesko niż fioletowo. Sama już nie wiem, którą wolę...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
agniecha973 11:54, 04 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Zaglądam i podziwiam, zarówno pokoik jak i rewiry Magnolii. Jedno i drugie zjawiskowe. Zastanawia mnie tylko ta biel ścian w pokoju chłopca. To jakaś specjalna farba nie łapiąca niczego?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
katiaxx 12:00, 04 lis 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Magnolio - cudnie takie połacie monochromatyczne są powalające. Również zazdroszczę konsekwencji ale myślę ze dobrze wiesz co robisz
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
malgorzata_s... 12:35, 04 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Gosia niesamowita jesteś Gust cudowny, wszystko ze smakiem i konsekwencją Pracowita bardzo Masz jakieś wady kobieto?? Wycieczka marzenie Czekany na fotki Buzka
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
A_gawa 14:28, 04 lis 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
malkul napisał(a)
Wstępny pokój naszego synka lat 7




RE-WE-LA-CJA!!!
A może i na sypialnię masz sprawdzone pomysły???...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Enya73 15:13, 04 lis 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Super Gosiu wyszedł Wam ten pokój syna Ciekawa jestem pokoju małej księżniczki
Moja córka też wybrała biel i czerń z domieszką żółtego dla kontrastu W skandynawską nutę Będzie miała brzozy w pokoju
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
aage 15:17, 04 lis 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
Enya73 napisał(a)
Super Gosiu wyszedł Wam ten pokój syna Ciekawa jestem pokoju małej księżniczki
Moja córka też wybrała biel i czerń z domieszką żółtego dla kontrastu W skandynawską nutę Będzie miała brzozy w pokoju


Widzę, że wszystko idzie w dobry kierunku i jest już zamysł
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
Magda70 17:46, 04 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magnolia napisał(a)

Wrzucam kilka zdjęć:

od sąsiadów- podjazd musicie sobie dowyobrazić- tylko ładny proszę!





Ależ fajne kulki z tej lawendy....a podjazd jaki ładny Fajny Wam wyszedł....słowo!

Cieszę się, że Cię posłuchałam jak tu kiedyś Gosi pisałaś aby mocniej podcieła lawendę bo moja też tak prawie wygląda. Prawie bo mam mniejszą jej ilość
Aha jak ja lubię te Twoje fotki...


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies