Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

anuska2507 09:12, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Czy coś takiego masz na myśli? Wtedy przed domkiem narzędziowym (w linii taras-domek) będzie rosło jakieś drzewo lub większy krzew.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 09:21, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Na zdjęciu to wyglądało by mniej więcej tak:
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 10:16, 24 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak właśnie

Wejście do basenu też mogłabyś przesunąć bardziej w prawo, wtedy mogłabyś poszerzyć rabatę z brzozami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anuska2507 10:27, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Na planie wyznaczyłam na brzozy ok. 4 m, wcześniej były 3. Więcej to już musiałabym wymierzyć w terenie, żeby zobaczyć jak to wyjdzie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 10:58, 24 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zobacz Pięknie byłoby, gdyby zagajnik brzozowy zakrywał basen a odległości pomiędzy drzewami byłyby takie, że czułabyś się jak w mini-lasku. To nie byłaby taka normalna rabata.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anuska2507 11:15, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Wiem, co masz na myśli Właśnie do takiego efektu dążyłam, żeby ten basen współgrał z rabatami, był otoczony roślinami. Przekalkuluję wymiary placu w zależności od tego, jaki kształt basenu byśmy wybrali. Teraz uwzględniałam prostokątny, ok. 2,5 na 4,5m (placyk oczywiście byłby z jakimś zapasem). Ale może łatwiej będzie schować okrągły basen o średnicy 3,6m.
Na rabatę z brzozami mam już kupione 4 Doorenbosy. Patrząc na rzut rabaty, to chyba wyjdą dość blisko siebie. Jeśli za mało, to chyba jeszcze mogę dokupić, bo dużo ich mieli
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Judith 11:32, 24 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
A taką myśl mam - a może ten basen zrobić w wgłębniku?? Schowa się nieco i nie będzie tak widoczny, kąpiący sie tez nie będą tak widoczni . I będziesz mieć niemal staw kapielowy wśród zieleni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 11:47, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Wgłębnik - super sprawa Też o nim myślałam, ale przy małych szogunach obniżony basen na razie odpada.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:46, 24 maj 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
A jakie drzewko/krzew lepiej sprawdzi się jako soliter przy basenie? Oczar Arnold Promise (kwitnie na żółto) czy świdośliwa? Obie rośliny ładnie się przebarwiają jesienią. Jedną z nich dałabym przy basenie, a drugą na rabacie przy domku narzędziowym, mniej więcej w przestrzeni między tym domkiem a domkiem dzieci.

A w ogóle patrząc w terenie na rabatę z placykiem olśniło mnie, że za basenem nie będzie pusto, bo rosną tam drzewka owocowe, które będą wystawać zza cisowego żywopłotu. Wcześniej trochę obawiałam się tej pustki
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Roocika 09:03, 25 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anuska2507 napisał(a)
Na zdjęciu to wyglądało by mniej więcej tak:


Fajnie, dużo lepiej niż symetrycznie Ewa zawsze dobrze podpowiada
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies