Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 09:37, 30 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
UrsaMaior napisał(a)
U mnie nawadnianie kosztowało 20 czy 25 tys...jakoś tak. Ale warto, to były bardzo dobrze wydane pieniądze.


U nas wyszłoby trochę więcej.. tzn. robilibyśmy sami jeśli już, za sam sprzęt tj. zraszacze, rury, pompy, komputer wyszło ok 12 tys zł, ale problem w tym, że mamy skomplikowane różnice poziomów, woda musiałaby "lecieć pod górkę", a do tego fachowiec od wody stwierdził, że w naszym przypadku przy takiej powierzchni obejścia najlepszym rozwiązaniem byłoby wykopanie studni głębinowej - co również łączy się z ogromnymi kosztami..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
UrsaMaior 09:45, 30 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8297
sarenka napisał(a)
To firma robiła czy sami robiliście?
Bo my to sami byśmy robili


Firma, to dużo roboty, a my wtedy zalatani plus malutkie dziecko. Ale i tak sami byśmy tego nie zrobili.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:46, 30 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8297
amatorodniczka napisał(a)


U nas wyszłoby trochę więcej.. tzn. robilibyśmy sami jeśli już, za sam sprzęt tj. zraszacze, rury, pompy, komputer wyszło ok 12 tys zł, ale problem w tym, że mamy skomplikowane różnice poziomów, woda musiałaby "lecieć pod górkę", a do tego fachowiec od wody stwierdził, że w naszym przypadku przy takiej powierzchni obejścia najlepszym rozwiązaniem byłoby wykopanie studni głębinowej - co również łączy się z ogromnymi kosztami..


Wykopanie studni to nie są ogromne koszty, już nie pamiętam ile płaciliśmy za naszą, ale nie jakoś wstrząsająco dużo...
____________________
ogród pod lasem
kasiab 09:47, 30 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Weronika ja mam studnie łącznie ze stacją uzdatniania wody i lampami UV. Tak zasilamy dom i docelowo będę podlewałam ogród jak już będzie. Studnia nam się odda w 6 lat użytkowania także warto moim zdaniem! Nawadnianiem na razie nie zajmuje głowy ale jak przyjdzie ten czas to będziemy robić sami

Edit u nas za 1m wykopu kosztuje 160zl do tego 3 kręgi betonowe żeby zrobić studnie mąż robił sam wszystko i wydaliśmy z koparką itd 1200zl (z robotą 3600nam zawołał fachowiec) pompa zanurzeniowa 400zl.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 10:01, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
UrsaMaior napisał(a)
U mnie nawadnianie kosztowało 20 czy 25 tys...jakoś tak. Ale warto, to były bardzo dobrze wydane pieniądze.

A jakiej wielkości masz ogród ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 10:14, 30 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
UrsaMaior napisał(a)


Firma, to dużo roboty, a my wtedy zalatani plus malutkie dziecko. Ale i tak sami byśmy tego nie zrobili.
powiem ci,że przy dzieciach to ja nie jestem w stanie czasem nawet godziny znaleźć w ciągu dnia,żeby coś porobić w ogródku, dlatego mi się wydaje,że nie będzie kiedy tego nawodnienia robić. Chyba że za jakieś 3 lata najwcześniej
____________________
Magda W samym sloncu
UrsaMaior 10:17, 30 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8297
Wiolka5_7 napisał(a)

A jakiej wielkości masz ogród ?


Sam ogród jakieś 1000 chyba...Tak mniej więcej.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:22, 30 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8297
sarenka napisał(a)
powiem ci,że przy dzieciach to ja nie jestem w stanie czasem nawet godziny znaleźć w ciągu dnia,żeby coś porobić w ogródku, dlatego mi się wydaje,że nie będzie kiedy tego nawodnienia robić. Chyba że za jakieś 3 lata najwcześniej


Taaaa...doskonale wiem. Ale pomijając dzieci, pracę, brak czasu i biorąc pod uwagę koszty przedsięwzięcia, to jednak nawodnienie to nie jest prosta sprawa. Podział na sekcje, odpowiednie ciśnienie, dobór dysz/spryskiwaczy... W przypadku właścicielki wątku różnice poziomów. No i kopanie rowów pod rury. Nie wiem kto ma na to czas i samozaparcie.
____________________
ogród pod lasem
sarenka 10:37, 30 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
UrsaMaior napisał(a)


Taaaa...doskonale wiem. Ale pomijając dzieci, pracę, brak czasu i biorąc pod uwagę koszty przedsięwzięcia, to jednak nawodnienie to nie jest prosta sprawa. Podział na sekcje, odpowiednie ciśnienie, dobór dysz/spryskiwaczy... W przypadku właścicielki wątku różnice poziomów. No i kopanie rowów pod rury. Nie wiem kto ma na to czas i samozaparcie.
zgadzam się. Tak więc nawodnienie może za kilka lat bo tyle innych rzeczy jest do zrobienia
____________________
Magda W samym sloncu
pawel2806 10:50, 30 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
temat nawadniania ale ja wrócę do trawy może hakonechloa Nicolas jest mniejsza niż beni kaze, wylądowała u mnie przypadkiem właśnie przez brak nazwy w szkółce
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies