Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

baraga1904 14:58, 05 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...czytam o Twoich buksach z Ikei i dodam tylko ze ja jak na razie nie zawiodłam się...początkowo bardzo wolno rosły ale później wszystko było ok
ela_z 19:10, 05 lis 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
noemi napisał(a)


Elu, moje ikeowe w gruncie też chorowały , ale się dźwignęły i teraz są ładne , a te w donicach sama załatwiłam

i co robisz z tymi w donicach na zimę ?


Nic nie bede robic, najwyzej obwiaze agro i postawie na styro.
Nie mam miejsca na dolowanie donic. Tam gdzie stoja jest w miare zacisznie wiec licze ze przetrwaja
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
noemi 19:12, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Magda70 napisał(a)


Dasz radę


Coś mi prognozy pogody zmienią … ale dam radę , czołówkę mam w razie czego

____________________
ogród magdalenka
noemi 19:15, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Margarete napisał(a)

Noto dalej trzymam kciuki za sadzenie.. a juz myślałam że będe mogła puścic...

Magda - ja od dawna byłam zakochana w bukszpanowych kulach w donicach na tarasie...........taki minimalistyczny układ - prosta ceramiczna donica + zieloniutka kula, ale przed laty po porażce - nie przetrzymały mi zimy, odpuściłam kupiłam tuje danice i "udają" bukszpanowe kule z daleka...
Cóz...mówi sie trudno, za to odbiłam sobie tej wiosny i posadziłam do gruntu 12 sztuk zakupionych w waszym wrocławskim wiadomym źródle bukszpanów, tne na kule i póki co wszystkie...no może poza 1 sztuką maja sie dobrze.........odpukać


Małgosiu o danice myślałam i mi to rozwiązanie się podoba … nasze plantacyjne u mnie rosną super . odpukać …. dziękuję za trzymanie kciuków , puść już Kochana … do 11.11 będę po sprawie

ściskam mocno
____________________
ogród magdalenka
noemi 19:18, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
aage napisał(a)


Właśnie chciałam jeszcze zapytać o zimowanie roślin w ów skrzyni...jakie masz doświadczenie? Marzy mi się taka skrzynia przy tarasie z buxami i stipami...i tak dumam sobie.

Co to za szczypiorki sadzisz?
Całus


Aga, w moich donicach rośnie limelightka i jej nic nie jest … hakone też przezimowało zeszłą zimę … zimowanie w donicach to zawsze loteria , ale warto próbować według mnie

szczypiorki to czosnek główkowaty allium sphaerocephalon musisz go mieć !

buziak !
____________________
ogród magdalenka
noemi 19:20, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ewakatowice napisał(a)
Doczytałam o perypetiach kulek ikea u mnie trzymają się wszystkie w nienagannej kondycji.
Oby do wiosny…

Buziaki !

a… kulek nigdy dość


Ewuś, co racja to racja kulek będzie przybywać

Macham
____________________
ogród magdalenka
noemi 19:20, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
baraga1904 napisał(a)
...czytam o Twoich buksach z Ikei i dodam tylko ze ja jak na razie nie zawiodłam się...początkowo bardzo wolno rosły ale później wszystko było ok


oooo to są bardzo dobre wieści dziękuję
____________________
ogród magdalenka
noemi 19:23, 05 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ela_z napisał(a)


Nic nie bede robic, najwyzej obwiaze agro i postawie na styro.
Nie mam miejsca na dolowanie donic. Tam gdzie stoja jest w miare zacisznie wiec licze ze przetrwaja


Elu , ja też na to liczę Przed wejściem do domu mam takie miejsce . Donice wyłożę od środka styrodurem i zostawię kulę na zimę i zobaczymy … od strony ogrodu, drugą zimę przetrwał powojnik, w cienkiej doniczce niczym nie okryty , stał przy ścianie domu …
____________________
ogród magdalenka
Sebek 19:37, 05 lis 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Też mi się marzą kule bukszpanowe w przyszłym roku - Mama z Babcią tez by je z pewnością pokochały, bo ich nie trzeba codziennie podlewać A teraz do Ikei mam kilka minut... Ojj wiosną będę się bić z myślami - jechać czy nie jechać?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 20:05, 05 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek jechać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies