Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 18:33, 04 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Iwk4 napisał(a)
Noemi, wiosną sadziłaś graby, znalazłam tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka?page=490
Jak toteraz wygląda jesienią? Możesz pstryknąć fotkę?
Czy będziesz prowadzić je na kolumny, czy może jako drzewa bez przycinania?


Zdjęcie obiecuję zrobię , tylko jak wrócę za dnia do domu . Graby będę prowadzić chyba kolumnowo , jeszcze nie wiem. Zostały mocno przycięte i czekam na efekty tego cięcia wiosną .

Jeden zgubił wszystkie liście , mam nadzieję, że żyje i ma się dobrze Reszta ma listki. Teraz są jeszcze zielone . Po zimie wyglądały tak.



____________________
ogród magdalenka
noemi 18:34, 04 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
ela_z napisał(a)


U mnie ikeowe, w gruncie w sloncu do 16, choruja:/
A te, ktore sa w donicach w cieniu rosna jak szalone.



Elu, moje ikeowe w gruncie też chorowały , ale się dźwignęły i teraz są ładne , a te w donicach sama załatwiłam

i co robisz z tymi w donicach na zimę ?
____________________
ogród magdalenka
noemi 18:39, 04 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
aage napisał(a)
Nie udało mi się przejrzeć wszystkiego...nadrobiłam sporo i jestem pod ogromnym wrażeniem. Kolejny raz hołduje zasada małe jest piękne.
Cudowny ogród...będę już oficjalnym gościem a nie tylko skrytoczytaczem.
Buziak

P.S. Miała już pytać wcześniej...bukszpany w Ikea?
Mogę podpytać o technikę wykonania donicy w tarasie?


Dziękuję … małe kulki z ikei , drugi rok z rzędu były na wiosnę te większe to z giełdy kwiatowej . Wszystkie sprowadzane z NL.

Donica przy tarasie nie ma dna , zbudowana jest z płyt pilśniowych od środka ocieplonych styrodurem , następnie obita w środku geowłókniną a od zewnątrz obłożona kompozytem z czego zbudowany jest cały taras

____________________
ogród magdalenka
Madzenka 18:41, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moje ikeowe 50 % sukcesu, 50% porazki. Znaczy się trzy piekne, trzy chore...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
noemi 18:43, 04 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Melduję, że narcyzy posadzone. jeszcze 77 tulipanów i 24 czosnków dużych i 40 szczypiorków … dużo mi zostało ale pogoda jest i będzie w weekend , dam radę
____________________
ogród magdalenka
noemi 18:48, 04 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Marzena2007 napisał(a)
Moje ikeowe 50 % sukcesu, 50% porazki. Znaczy się trzy piekne, trzy chore...


U mnie jedna stracona … ale się nie poddam. W drodze do pracy mijam dom, biały i na balkonie, stoją w pięknych białych wysokich donicach idealne ciemnozielone kule … nie odpuszczę , będą u mnie też kule w donicach ocieplonych a i będę obserwować czy zimą też tam będą

____________________
ogród magdalenka
Magda70 20:47, 04 lis 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
noemi napisał(a)
Melduję, że narcyzy posadzone. jeszcze 77 tulipanów i 24 czosnków dużych i 40 szczypiorków … dużo mi zostało ale pogoda jest i będzie w weekend , dam radę


Dasz radę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Margarete 00:45, 05 lis 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
noemi napisał(a)
Melduję, że narcyzy posadzone. jeszcze 77 tulipanów i 24 czosnków dużych i 40 szczypiorków … dużo mi zostało ale pogoda jest i będzie w weekend , dam radę

Noto dalej trzymam kciuki za sadzenie.. a juz myślałam że będe mogła puścic...

Magda - ja od dawna byłam zakochana w bukszpanowych kulach w donicach na tarasie...........taki minimalistyczny układ - prosta ceramiczna donica + zieloniutka kula, ale przed laty po porażce - nie przetrzymały mi zimy, odpuściłam kupiłam tuje danice i "udają" bukszpanowe kule z daleka...
Cóz...mówi sie trudno, za to odbiłam sobie tej wiosny i posadziłam do gruntu 12 sztuk zakupionych w waszym wrocławskim wiadomym źródle bukszpanów, tne na kule i póki co wszystkie...no może poza 1 sztuką maja sie dobrze.........odpukać
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
aage 10:02, 05 lis 2014


Dołączył: 31 sty 2014
Posty: 846
noemi napisał(a)


Dziękuję … małe kulki z ikei , drugi rok z rzędu były na wiosnę te większe to z giełdy kwiatowej . Wszystkie sprowadzane z NL.

Donica przy tarasie nie ma dna , zbudowana jest z płyt pilśniowych od środka ocieplonych styrodurem , następnie obita w środku geowłókniną a od zewnątrz obłożona kompozytem z czego zbudowany jest cały taras



Właśnie chciałam jeszcze zapytać o zimowanie roślin w ów skrzyni...jakie masz doświadczenie? Marzy mi się taka skrzynia przy tarasie z buxami i stipami...i tak dumam sobie.

Co to za szczypiorki sadzisz?
Całus
____________________
Agnieszka - Piękno ukryte w detalach...na skraju zielonego świata oraz http://pieknoukrytewdetalach.blogspot.com/
ewakatowice 14:45, 05 lis 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Doczytałam o perypetiach kulek ikea u mnie trzymają się wszystkie w nienagannej kondycji.
Oby do wiosny…

Buziaki !

a… kulek nigdy dość
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies