Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

Kuba 08:45, 13 lut 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Dzisiaj jedziesz do casto? Daj znać czy jest wybór
Chciałoby się jakieś kwiatuchy w doniczki wstawić bo u mnie suche trawy straszą
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
gusiarz 11:05, 13 lut 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ja na pewno posadzę stokrotki w donice. Jak w ubiegłym roku. Sprawdziły się fajnie - lepiej niż bratki, mimo że wejście do domu mam od północnej strony. Sebek pisze, że do Casto można jechać... pewnie ruszę w tygodniu. Macham Magdziu
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Dominika11 17:23, 20 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witam po sąsiedzku
ślicznie u Ciebie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
stychaz 15:23, 28 lut 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Puk, puk.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
bociek 07:14, 22 mar 2016


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
No proszę, chyba sieknę na markety, skoro stokrotki są. Wolę od bratków. A najbardziej lubię jaskry... Ktoś już widział może w sprzedaży?

Pokaż zdobycze sprzed miesiąca
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
stychaz 17:44, 22 mar 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Jaskry są już w sprzedaży - były na wrocławskiej giełdzie.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Madzenka 19:17, 22 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Madziu dawaj ogród!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
noemi 22:38, 23 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Dziewczyny bardzo dziękuję, że zaglądacie … Odezwę się wkrótce tylko jakieś fotki zrobię, bo nie mam co pokazać … ale jest nadzieja, bo nawet wianek dzisiaj machnęłam na szybko … fotki będą!

a teraz bardzo ważna informacja…
Przeklejam do siebie również !
"Dla przypomnienia słowa.waldka:
"Pod koniec kwietnia jesteśmy już po pierwszym oprysku olejowym miejsca w którym rosną graby. Oczywiście nasz zabieg na przedwiośniu nie miał nic wspólnego ze zwalczaniem szpecieli. Następuje okres kiedy to na grabach pierwsze nabrzmiałe pąki liściowe zaczynają pękać. Pod łuską okrywającą młode zwarte listki pobudzają się do życia formy zimujące szpecieli do których na ,,dzień dobry" mamy już dostęp. W tym właśnie czasie robimy pierwszy ze zdwojonego oprysk.

a) powtórnie Promanalem gdy posiadamy jeden środek chemiczny.
b) dowolnym z dwóch ŚOR gdy każdy z nich posiada związek substancji czynnej zaliczany do innej grupy chemicznej.

Po około 10 dniach, a więc w czasie kiedy to powinny pęknąć już wszystkie pąki liściowe, a z pękniętych wcześniej rozwiną się młode listki powtarzamy oprysk:

a) Jedynym środkiem chemicznym który posiadamy np. Ortus 05 SC
b) Drugim z dwóch środków chemicznych które udało nam się zakupić."
____________________
ogród magdalenka
noemi 22:42, 23 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
I jeszcze dla zainteresowanych , info na temat środka na szkodniki , który można stosować w fazie pękającego pąka … znalazła w necie Gabisia


Emulpar 940 EC preparat do zwalczania szkodników. Środek został stworzony na bazie oleju rydzowego. Jest to produkt o wysokiej skuteczności, nie powodujący fitotoksyczności dla roślin. Olej rydzowy zawarty w preparacie działa mechanicznie na zwalczanie jaj szkodników. Preparat uniemożliwia wymianę gazową wykluwających się pasożytów, szkodnik dusi się wskutek czego ginie. Użycie preparatu w późniejszym okresie jest bardziej efektywne, ale w przypadku olejów parafinowych istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia fitotoksyczności na młodych wrażliwych listkach. Jeśli chodzi o dany produkt problem nie występuje.
Trzeba pamiętać aby pokryć dokładnie każdy pęd dlatego zalecany jest używanie dużej ilości cieczy na hektar roboczy:
____________________
ogród magdalenka
Madzenka 06:54, 24 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czyli walczymy w tym roku!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies