Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 06:04, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Urszulla napisał(a)


Rano utknęłam u Ciebie a potem mnie robota pochłonęła i nie dokończyłam.

Buki tricolor poszły do przodu, pamiętasz kiedy je sadziłaś?
I jeszcze mi rzucił się ciemny buk kolumnowy. Takiego szukałam ale z braku kupiłam bez kolumnowy.

Tak, w 2011.
Ten ciemny kolumnowy też w 2011.
Bez kolumnowy, fajny wybór.



Miłkowo - sezon 2016-2022 05:58, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ElaS napisał(a)

Kupiłam trzmielinę jako pierwszą roślinę zaczynając 2 lata temu świadomie tworzyć mój ogród. Tak podobał mi się ten gorejący krzew, podziwiałam go, oglądałam w filmach o ogrodach.
I na tym mój zachwyt się skończył. Niestety, efektu u mnie nie było. W zeszłym roku czekałam, wypatrywałam, no kiedy wreszcie "zapłonie". Trwało to króciutko.
Rośnie bardzo dobrze, widać pasuje jej moja licha ziemia. Ja ciągle wierzę, że którejś jesieni zrobię - wow.


Ona musi mieć dużo słońca. Ale tak czy siak, dla chwili czerwieni drugi raz bym nie posadziła, ale jest, to nie wywalam.

zaczęła ostatni drzewiasta, boska jest, bo zapach obłędny, czuć ją z daleka



jeszcze jakieś tulipany kwitną i zaczyna biały tamaryszek
Miłkowo - sezon 2016-2022 05:52, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
karo napisał(a)
Witam Irenko

piękne zakątki pokazujesz.
Pozdrawiam.

Dzięki serdeczne
Pozdrawiam również.




w donicach wsadziłam po 1 ziemniaku, ciekawe czy coś urośnie
no jest oliwnik
nie posadzony jeszcze, brzydko prowadzony, będzie wymagał dużo pracy, bo chcę konkretny kształt uzyskać.

uwielbiam te liście
Miłkowo - sezon 2016-2022 05:46, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Malgosik napisał(a)
Świetne przyrosty wyglądają na cisowych żywopłocikach.
Kiedy tniesz cisy?
U mnie klon w donicy już rośnie...

Byłam i podziwiałam.
Różnie tnę, ale najczęściej w lipcu potem tylko skracam czasami końcówki.
Z tyłu domu wiosną nie cięłam, zostawię sobie chyba na przyszły rok, za dużo prac. Ciekawa jestem, jak na tym wyjdę.



Miłkowo - sezon 2016-2022 05:41, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Daria, dziękuję
Coś ostatnio nie mam weny ogrodniczej, chwasty wielkie, kanty do zrobienia, pogoda nijaka.
Znowu deszcz potrzebny.
Rodki się rozkręcają

oby dotrwały do spotkania, umówiłam się z dziewczynami



Ogród KasiWB - część II 05:22, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
KasiaWB napisał(a)
I jeszcze clematis Alba, który kwitnie po niebieskim Maidwell Hall. Po białym będzie jeszcze Błękitny Anioł.


Pięknie to wygląda i ta cegła.
Co do pnącej hortensji, faktycznie pierwsze lata oporna, potem rośnie w oczach, moja ma 8m
W moim małym ogródeczku - Dorota 05:19, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Dziś byłam w mieście po kwiatki, z zakupów przyjechałam z koleżanką, która u mnie trochę posiedziała. Później jak odpoczęłam posadziłam zakupy do dużych donic, znów odpoczywanie, później podlewanie, pryskanie i padam na twarz. Jutro zrobię fotki.







Widoki boskie, masz się czym pochwalić, a przecież tych miejsc dużo więcej niż te, co cytuję
Malwowy ogród 05:14, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ElaS napisał(a)
Przy wejściu na werandę też letnia kompozycja. I oczywiście lawenda w donicy. Uwielbiam jej zapach i kolor. Wszędzie, gdzie się da, sadzę lawendę.

Fajny klimat, zielono i wiosennie i nowe nabytki znowu ogrodomaniacy każda złotówkę na kwiatki wydadzą
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 05:13, 22 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
22.05
No szok...
Ale jak to tak po „zośce” ?
Moja działka 05:12, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
karo napisał(a)
I

Ależ pysznie w warzywniku
Słoneczny Ogród 05:01, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)

Gosia , szpadelek 3 lata temu na allegro.
Z okiem to różnie jest... ale ze sznurkiem idzie prosto.

Ja Ci sie nie dziwię, bo ja w tym roku też wszystko na spokojnie robie, nie spieszę się.

Rabata pusta bo powiększałam od drogi, posadzę tam hiacynty, szałwia sie rozsiewa to tam też dołożę jakieś siewki i będzie jej jeszcze więcej na tej rabacie , od strony trawnika jest, a od szosy w puste miejsce dołożę.

Gosia , mam dla Ciebie fotkę super ptaka ♥
Mój nr 1
Wilga

Kanciki brzytwa, Wiązy boskie, a dzięki tobie wiem, co ptak siedział u sąsiada na drzewie, piękne ujęcie.
Słoneczny Ogród 04:58, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Pokażę Wam jaka jestem mała




Kochana, to robi mega wrażenie. Czy to bzy w tle?
Słoneczny Ogród 04:56, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
A u mnie na skalniaku azalie zaczynają rozkwitać.





Pięknie skomponowane, te azalie, chyba Maruska, pasuje z tymi kamieniami. Oczko też świetne. Ogród na bogato, ale też jak mój, wymaga dużo pracy.
Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 01:42, 22 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
Na balkonie też się dzieje.
Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 01:39, 22 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
Tu lilie z Gardenii i zdobyta tiarella. Nie wiem dlaczego tak ciężko je zdobyć stacjonarnie. Tylko jedna ale do rozmnożenia.

W przechowalniku też gęsto. Hosty, 2 hortensje, 2 juki, coś tam nn, hibiskus.


Wszystko jest takie soczyste. A Anabelle szczególnie się u mnie rozchodzi odłogami, co mnie bardzo cieszy, bo mogłabym ją mieć w kilku miejscach.
Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 01:27, 22 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
Dzisiaj u nas bardzo ciepło...
Naliczyłam na Edence 60 pączków. To jej 3 sezon. W pierwszym ani jednego kwiatka i jeden pęd z dwóch wycięty, w zeszłym roku kilka tylko, a teraz szok !

I jako pierwsza Minerwa

Ballerina na pniu

Żeleźniak postanowił zakwitnąć po 2 latach. Bardzo lubię szałwie.

I jeszcze Bronze Flamingo


Malutki pod lasem 23:56, 21 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Nie miała baba kłopotu, to sobie nakupowała roślinek
I ogólnie jak zawsze jest odwieczne pytanie: gdzie ja to wsadzę?
Miałam tylko 5 seslerii zamówić na dokończenie przytarasowego ząbka, ale jakoś więcej mi wyszło


Ząbek obsadzony, teraz jest już super kompletnie, tylko moje dzielone seslerie przy tych dzisiaj posadzonych, to jak jakieś wypierdki są


Reszta roślinek poszła przed dwa cisy koło basenu, zrobiłam tam tymczasowy przechowalnik, a że u mnie tymczasowość czasem trwa kilka lat i prowizorki są zawsze najtrwalsze, to żeby trochę było spójnie dwie jarzmianki poszły obok na brzozową i jedna na drugą stronę Kompost do sadzenia z nowych włości Odkryłam stary kompostownik dziadka


P.S. Dostawco moich roślinek, jak czytasz, to jeszcze raz dzięki
Ogród bez reguł 23:53, 21 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Magara napisał(a)


Asia, masz na tej swojej działce prawdziwe LRU - Lubuski Rejon Umocnień
A ta ławka wygląda całkiem, całkiem, zacnie nawet bym powiedziała, czemu ona tam stoi???
I serio u Ciebie nic nie popadało???
W oryginale jest MRU , ale co tam, może być lubuski u mnie Nam to się skojarzyło z bunkrami w Wilczym Szańcu, który zrobił na nas duuuże wrażenie...

Aaa, Ty pomyślałaś, że ławka do wywałki?!? Nieee, to całkiem porządna, nowa ławka i tylko ciągle czeka na stały przydział Jakoś nie ma szczęścia do miejscówki Zmałpowana od Kaśki B., jest z nami od początku ogrodu...

No serio, serio... Nie padało... Dziś podlewałam ogród, bo jednak raz na 2 tygodnie to już wypadało. Muszę przyznać, że te moje roślinki jakieś żelazne dosyć, no i ziemia z dobrociami, dobrze wilgoć trzyma, bo całkiem dzielnie dają sobie radę. Ale mam nadzieję, że tym razem prognozy się sprawdzą i chociaż przez 1 cały dzień będzie u mnie padał deszcz... Naprawdę, dużo mi nie trzeba... Jeden cały dzień. No dobra, nie jestem minimalistką - niech będą dwa dni

Ogród bez reguł 23:43, 21 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
antracyt napisał(a)

Kolor muru pięknie podbija barwę tego powojnik i zieleni w tle.
Oj tak, podoba mi się to coraz bardziej

Ogród bez reguł 23:40, 21 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Anda napisał(a)
Doczytałam o dziurze na słonie Współczuję.

Widoczki ogrodowe za to śliczne i róże zaczynają, to wynagradza trud
Mam nadzieję, że najgorsze już za nami. Po usunięciu tego słupka powinno już być łatwiej.

Róże zaczynają W zasadzie to wszystkie mają już duże pąki, ale na prowadzenie wybija się Eden Rose, za nią Munstead Wood, a pozostałe zaczęły pokazywać kolorek - Olivia Rose Austin, First Lady i Alexandra of Kent.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies