Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ElzbietaFranka 23:15, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Dorota123 napisał(a)
Ja ogród mam właśnie dla tych kwiatków, zapachu i koloru.

Taki widok mam z okna





I znowu piękny jak w zeszłym roku. Jakie ma podpory. U ciebie taki kopiec. Może i ja się takiego doczekam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:17, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No, robi wrażenie montana, bardzo gęsty, widok extra
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:19, 22 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Dziś byłam w mieście po kwiatki, z zakupów przyjechałam z koleżanką, która u mnie trochę posiedziała. Później jak odpoczęłam posadziłam zakupy do dużych donic, znów odpoczywanie, później podlewanie, pryskanie i padam na twarz. Jutro zrobię fotki.







Widoki boskie, masz się czym pochwalić, a przecież tych miejsc dużo więcej niż te, co cytuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Nowa12 13:33, 22 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Irenko fotki bezkonkurencyjne. Dojrzałe ogrody mają niepowtarzalny klimat.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dorota123 20:15, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)


Cudne polaczenie!Powojnik super. Ja nie mam do nich reki, nie wiem czy ziemia ziemia dla nich nie za ciezka.
W ubiegłym roku podczas bardzo obfitego kwitnienia clematis Plena elegance złapał uwiąd i zrobił się cały brązowy. W tym roku odbija, ale mizernie.
Nazw orlików nie znam.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:26, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka piękne te orliki co Kasia Bawarka na focie przywołuje. Dorotka zbierz nasiona chodzi mi o wszystkie niebieskie.
Powiedz czy one są duże. Pytam bo moje jakieś małe kwiatki. Napisz w cm.

Chciałam jeszcze zapytać co robisz z niezapominajkami po okwitnieciu czy je przycinasz. Bo moje się tak rozrosły i chce wiedzieć czy je można orzyciac. I czy się same wysiewają.

Pozdrawiam
Elu orliki mają różne rozmiary kwiatów i różne wysokości całych roślin. Kwiatków nie mierzyłam, może jutro to zrobię.Postaram się zebrać nasiona z niebieskich. Muszę pozaznaczać sobie wstążeczką.
Nigdy nie przycinałam niezapominajek. Po przekwitnięciu wyrywałam, przed wrzuceniem na taczki potrzepałam roślinami nad rabatką. W ten sposób mam niezapominajki przez ok. 10 lat a tylko raz wysiewałam.
Na ostatnim zdjęciu są dwa rodzaje niebieskich orlików, te z prawej są wyższe i mają większe kwiatki.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:33, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Podpora jest wyspawana w kwadrat 40X40 cm, wysokość około 2m.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 20:42, 22 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Oj ten Twój powojnik A co to takie piękne białe na przed ostatnim zdjęciu, a ile pąków ma, obok stokrotek. A co do surfinii to jeżeli chowasz przed deszczem to tajemnica sukcesu pięknego kwitnienia zapewne, tak myśle Masz już donice zawieszone? Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 20:45, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)

Widoki boskie, masz się czym pochwalić, a przecież tych miejsc dużo więcej niż te, co cytuję
Bardzo mi miło czytać takie słowa od tak doświadczonej ogrodniczki. Ty wiesz, że Twój ogród zawsze mi się bardzo podoba, a najbardziej to różnorodność w nim.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 21:02, 22 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Dorota123 napisał(a)



Dorotko Twój ogród aż kipi kolorami i bujnością roślin Cudne majowe widoczki!
Powiedz mi co to za biało kwitnąca roślinka na tym zdjęciu? Jest wieloletnia?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies