Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AngelikaX 14:20, 21 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ojej, ale Wam zazdroszczę - zwłaszcza tych drzew.... to jest cudowne w takich zakątkach, nie jak na nowych osiedlach "płasko"wszędzie - u mnie jeszcze nie nastała "moda" na sadzenie czegokolwiek innego niż szmaragdy ewentualnie świerki czy jodły. Ostatnimi czasy często spacerujemy po okolicy i dojrzałam działkę dość sporą, "płaską" co prawda ale za jej granicą cudowny starodrzew no zakochana jestem, już eMowi wzdychałam sprzedajmy swoją i wybudujmy wsio od nowa dla takiego tła warto

U Was już widzę, ten cudowny niczym z bajki Tajemniczy ogród
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AnnaCh 23:50, 21 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziewczyny, ogólnie to jeszcze moment, musimy dopełnić jeszcze kilka formalności kredytowych, znowu kilka setek kredytu na kark i możemy podpisać umowę kupna-sprzedaży Pomimo, że to nieruchomość po dziadku mojego M, to musimy ją odkupić od spadkobierców.
Pracy tam mnóstwo, ale wyjaśniając, chyba na razie nie będę tam nic formalnego robiła, zadbamy o to co jest, żeby dało się skosić, lasek na końcu z bluszczem żyje swoim życiem, a przed jest jeszcze sporo ziemi bez nasadzeń, nie licząc kilku starych drzew i tego co się wysiało. Na tą chwilę nie mam tyle czasu, żeby obrabiać dwie działki, w tym jedną tak dużą.
Ogólnie chcemy to uporządkować

Aniu - Makao, no bez pracy nie ma kołaczy
Ogród jest, na razie go trochę uporządkujemy i będzie ok

Kasiu,
no mój M już się szykuje tam do spania z Jasiem, ale w namiocie

Asiu - Makadamio, roboty huk i nie wiadomo od czego zacząć

Mirella,
tak masz absolutną rację, nie mam co narzekać. Ale wiesz, jak się pomyśli...
Hakone jedna lepiej, inne gorzej, niech sobie rosną, wszystkie żyją, to najważniejsze

Iwona, kiedyś też M poddałam taki pomysł, że przeniesiemy się tam na starość, do małego, drewnianego domku, ale nie chce o tym słyszeć, bardzo przyzwyczaja się do miejsc. Ale w sumie tam, to prawie jak jego rodzinny dom

Iza,
no właśnie za dużo nie będę tykać

Jola, rura była rozcięta po całości szlifierką kątową, trochę został ślad w betonie, mi nie przeszkadza, ale zawsze można zamaskować
Fajnie ta rura zeszła, można dobrze jakoś ścisnąć i robić kolejne walce betonowe

Magda, oglądałam tych poidełek w necie i żadne mi się nie podobało, przypomniało mi się, że Polinka ma chyba takie betonowe walce jako świeczniki i jakoś samo tak przyszło, żeby tak pokombinować

Renata,
na razie nie będę po swojemu gospodarować, uporządkujemy tylko, powycinamy co się nasiało i przeszkadza.
Jaś bardzo lubi prace w ogrodzie, angażuje się bardzo

Renia - Rozark,
kradnij, patentu nie ma
Cieszę się, że poidełko zostało tak pozytywnie odebrane

Marta, bardzo śmieszny żarcik z tym picowaniem

Kasia, obawiam się, że nie dam rady właśnie Uprzątniemy tylko na razie Nie mamy tyle czasu. Dzisiaj właśnie, przyszła mi paczka z roślinami, wsadziłam, ale w zamian, przed chwilą skończyłam prace zawodową Jak moje szefostwo w bazie zobaczy o której wprowadzam dane, to padną

Angelika,
u mnie na osiedlu też jakoś specjalnie nie jest, choć nie jest też źle. Może to dlatego, że jesteśmy między lasem, a jeziorem i pewne krajobrazy wpisują się u nas naturalnie.
Za płotem na tej działce z bunkrem i następnej jest piękny brzozowy zagajnik, uwielbiam go, mam nadzieję, że ci nowi go nie wytną.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:56, 21 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Nie miała baba kłopotu, to sobie nakupowała roślinek
I ogólnie jak zawsze jest odwieczne pytanie: gdzie ja to wsadzę?
Miałam tylko 5 seslerii zamówić na dokończenie przytarasowego ząbka, ale jakoś więcej mi wyszło


Ząbek obsadzony, teraz jest już super kompletnie, tylko moje dzielone seslerie przy tych dzisiaj posadzonych, to jak jakieś wypierdki są


Reszta roślinek poszła przed dwa cisy koło basenu, zrobiłam tam tymczasowy przechowalnik, a że u mnie tymczasowość czasem trwa kilka lat i prowizorki są zawsze najtrwalsze, to żeby trochę było spójnie dwie jarzmianki poszły obok na brzozową i jedna na drugą stronę Kompost do sadzenia z nowych włości Odkryłam stary kompostownik dziadka


P.S. Dostawco moich roślinek, jak czytasz, to jeszcze raz dzięki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 05:13, 22 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No i fajnie, będzie rosło
U mnie o 5:00 przymrozek, trawa,dachy są zaszronione martwię się o dopiero co posadzone dwa dni temu rośliny i krzewy no i borówki :/
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 05:20, 22 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Ładne sadzonki, bodziszka widzę ?
Chyba tez kupie dzisiaj jakieś bylinki
U mnie -0,5 dzisiaj... no nie lubie tej wiosny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 08:23, 22 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Tak mi się wydawało nad ranem że coś mrozi ale byłam tak zaspana że nie wierzyłam swoim oczom

Sadzonki faktycznie b.ładne. Gdzie kupowałaś?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
galgAsia 08:41, 22 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No to teraz pozostaje poczekać, aż ząbek się rozrośnie i nabierze masy

Te przymrozki to już naprawdę przesada... Koniec maja za pasem...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 08:54, 22 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dzięki za instrukcję. U mnie cement w garażu leży od roku więc....
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AnnaCh 14:20, 22 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Magda, mam nadzieję, że z Twoimi roślinkami ok.
Ja nie wiem jak u mnie było, bo wczoraj do 1 pracowałam, to rano odespałam

Kasiu, to kuklik MaiTai, jeżówki White swan, jarzmianki alba i sesleria jesienna, a na ząbku heuf...coś tam Jest jeszcze molinia variegata, ale nie ma na fotce
Zakupy zawsze sprawiają przyjemność
Też nie lubię tej wiosny, z różnych względów

Aniu, u mnie nie wiem jak było, a jak się przeszłam po ogrodzie, to strat nie widzę.
Sadzonki u naszej forumowej Iwki

Asiu, no czekam na ten rozrost, ale już i tak mi się podoba
Przymrozki o tej porze dobijające, już po Zośce, a i tak zimno...

Jola, do dzieła więc
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Dominika11 14:27, 22 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wow jakie zakupy

bedzie pieknie - nabiora masy i wigoru i bedzie bosko
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies