Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Do raju daleko - u Ewy 14:56, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Dominika11 napisał(a)
szukam aktualnych fotek ambrowców i nie widze


Już się poprawiam

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:54, 20 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2019
Posty: 8
Do góry
Nie wiem czy coś uda się po tym szkicu wywnioskować, ale starałam się bardzo
Wszystkie te kropki to tuja danica.
Jeszcze mam problem przy tarasie, bardzo tam wieje i świeci słońce, więc posadziłam szmaragdy, aby osłonić od wiatru i dalej znowu nic

To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:34, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Może! Rośliny lubią czasem być puszczone samopas.





Zdecydowanie jestem zdania, że nadmierna troska szkodzi roślinom .

Haniu, to orliki mogą mieć tyyyyyle kwiatów? Mój ma raptem kilka...
Doświadczalnia bylinowo-różana 14:29, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
W oczku jeszcze brakuje mi roślin. Mam dwa nowe lusterka

Kłopoty - problemy z trawnikiem 14:29, 20 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 4
Do góry
Proszę o pomoc. Co jest nie tak z tym trawnikiem, niby wszystko zadbane, nawadnianie z czujnikiem deszczu, prognozowaniem opadów itp. A jak przyjdzie słońce w miejscach gdzie trawnik jest trochę ciemniejszy (za dużo nawozu?) trawa staje się tam niesprężysta i przydepnięta leży sklejona ...

Proszę o porady, czego jej brakuje (albo czego za dużo jest) i co z tym zrobić. Martwi mnie to, wygląda jak zwiędła (chociaż nie żółknie). Zdjęcia są robione dzień po deszczu, efekt zawsze na słońcu podwojony.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:29, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Brakowało Cię bardzo. Systematycznie do Ciebie zaglądam i podziwiam troskę o najdrobniejsze szczegóły. Dla mnie, miłośniczki raczej ogółu niż szczegółu, to ciekawe doświadczenie. Podziwiam!

Usiłuję pokochać tiarelle, ale mam problem z zaakceptowaniem ich niewielkich rozmiarów. U mnie giną w masie. A Ty pewnie potrafiłabyś je należycie wyeksponować.



Dlaczego hakonki mnie nie lubią: Rozluźniłam glinę drobną korą i piaskiem, dostały koński obornik, podlewam. A efekt taki sobie.




Haniu, Ty zawsze miło człowieka zagadasz, aż się uśmiecham
Chętnie zajmuje mnie szczegół bo łatwiejszy ogóły do zorganizowania są dużo bardziej skomplikowane, a tak dłubię to tu to tam i o dziwo, nieźle to wychodzi
Tiarelle posiadam od zeszłego roku i niestety nie polubiłyśmy się - one chyba jednak wolą bardziej wilgotne tereny, a ja jednak podlewam tylko w razie dużej konieczności, a piasków nie zmienię, mimo dowalania dobroci, na glinę Marnieją u mnie i chorują.
Natomiast myślę, że hakonkom trzeba dać jeszcze ten sezon i w przyszłym Cię zaskoczą. Masz Aureolę? On a dużo wolniej przyrasta niż bezodmianowa. Ta rośnie u mnie na piachu naprawdę szybko.
Ściskam!!
A, i pytanko - ta szara kutnerowa roślinka pod brzozami u Ciebie to..? Wygląda na odporną, chętnie bym ją zaprosiła pod swoje brzozy.
Doświadczalnia bylinowo-różana 14:28, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Piwonia, LO, naparstnica, mieczyk bizantyjski

Doświadczalnia bylinowo-różana 14:27, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
W warzywniczku.

Doświadczalnia bylinowo-różana 14:25, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Centaurea dealbata i len.

Doświadczalnia bylinowo-różana 14:24, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Orlaya


Doświadczalnia bylinowo-różana 14:23, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Doświadczalnia bylinowo-różana 14:21, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Od trzech dni kwitnie Summer Song, ślaz i szałwia z dzwonkami w przedogródku.

Doświadczalnia bylinowo-różana 14:20, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Czas na fotki Nie mam czasu na pisanie, to chociaż obrazki pokażę

Na początek pożyteczne owady zjadające mszycę na moich różach. To akurat dzieci biedronki



Brzozowy raj 14:19, 20 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
I brzozowa❤️
Brzozowy raj 14:17, 20 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
Czosnki już za moment...
Brzozowy raj 14:12, 20 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
Brzozowy raj 14:11, 20 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
Aktualnie kwitnienie

Brzozowy raj 14:09, 20 maj 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
Zakątek trawiasty
Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 14:07, 20 maj 2020

Dołączył: 08 sty 2020
Posty: 11
Do góry
Songo jeszcze raz dziękuję. Tuje opryskane. Dołączam zdjęcie tej najgorszej tujki po wykopaniu. Same czarne korzenie. Chyba to nie jest normalne..
Rozpoznawanie chorób i szkodników 13:42, 20 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 1
Do góry


Witajcie, jakaś choroba zaatakowała moje pnącze - wszystkie listki maja czarne kropki od spodu, niektóre maja srebrny nalot na liściach, a większość żółte plamy lub jest poszarpana. Czy możecie doradzić Jak mi pomoc?

?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies