Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Anda 08:45, 18 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Inuin napisał(a)


A co z tym brunatnieniem i żółceniem liści?


Przypuszczam, ze to brak skladnikow pokarmowych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nicram 09:12, 18 maj 2020

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 15
Nowa12 napisał(a)


A nie miałaś np. przymrozków zeszłą jesienią i część gałęzi przemarzła?
U mnie po zeszłorocznych październikowych przymrozkach w tym roku trochę gałęzi nie ruszyło i musiałam je wyciąć.


Nie wiem, nie zwróciłem uwagi. Też mam wrażenie, że to przemarzło, ale niepokoi mnie fakt iż właśnie te gałęzie, które nie mają liści tak szybko straciły je pod koniec lata. Co prawda nowe pąki wyszły no ale się nie rozwinęły.
Rozumiem, że powinienem wyciąć te które nie wypuściły liści i czekać na rozwój wydarzeń?
Nowa12 15:01, 18 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
nicram napisał(a)


Nie wiem, nie zwróciłem uwagi. Też mam wrażenie, że to przemarzło, ale niepokoi mnie fakt iż właśnie te gałęzie, które nie mają liści tak szybko straciły je pod koniec lata. Co prawda nowe pąki wyszły no ale się nie rozwinęły.
Rozumiem, że powinienem wyciąć te które nie wypuściły liści i czekać na rozwój wydarzeń?


Ewidentnie suche wycięłam a te, co do których nie jestem pewna zostawiłam jeszcze.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
aniad 19:53, 18 maj 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Czy jest jakiś naturalny sposób na skoczka różanego?
____________________
mini ogród Ani D
Wanilia109 22:58, 18 maj 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 1
Czy mozecie doradzoc co sie dzieje z moja salata i kapusta? Czy to jakies szkodniki? Czy moze wina deszczu lub przemarzlo? Jak sobie z tym poradzic? Załączam zdjecia p
AnetaKwiaty 13:42, 20 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 1


Witajcie, jakaś choroba zaatakowała moje pnącze - wszystkie listki maja czarne kropki od spodu, niektóre maja srebrny nalot na liściach, a większość żółte plamy lub jest poszarpana. Czy możecie doradzić Jak mi pomoc?

?
amatorodniczka 12:35, 21 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Witam moi drodzy

Chciałam zapytać czy ktoś wie jaki szkodnik zjada liście Grabów?
Niczym nie pryskałam wiosną drzew mam 9 sztuk i chciałabym się dowiedzieć jak uchronić się takich zniszczeń..

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
cocomo 23:52, 24 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 1
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi co dolega mojemu rododendronowi oraz mini-kiwi (zdjęcia w załączeniu) oraz jak mógłbym im pomóc ? Będę wdzięczny za pomoc.
banan12345 17:41, 27 maj 2020

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 1
Co to?
nicram 19:52, 28 maj 2020

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 15
Nowa12 napisał(a)


Ewidentnie suche wycięłam a te, co do których nie jestem pewna zostawiłam jeszcze.


Dziś dojrzałem na liściach to co widać na zdjęciach. TO samo było w zeszłym roku.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies