Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:53, 12 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
To kora podejrzanej o bycie magnolią Lennei alba - posiadaczki różnych odmian i tej mojej wymarzonej LA są proszone o konsultację, czy można ją rozpoznać po korze

Kasiu, dopiero odpisuję.

To jest moja Lennei Alba:


A to zwykła soulangeana:


Wg mnie, są bardzo podobne, jeżeli chodzi o korę...
Alba ma trochę większe liście w tym momencie. Obie te liscie mają dosyć jasne teraz. Ja bym bez kwiatów jednak się nie podjęła identyfikacji.
Działeczka Asi :) 21:51, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
I ogólny widoczek


Działeczka Asi :) 21:47, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Jak nie zmarzły, będzie co jeść



Jeszcze chwilka i zakwitną azalie



Skarpa przed domem 21:47, 12 maj 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Do góry
Witam ponownie

Kolejny etap prac na skarpie wykonany. Pojawiła się kora i kamienie. I niestety tutaj pojawia się problem, brak pomysłu na rozmieszczenie kamieni. Mamy ich jeszcze trochę więcej, jednak kora przysłoniła roślinki i trzeba naszą skarpę będzie urozmaicić jeszcze jakimiś jasnymi.

Może ktoś podeśle inspirację lub poradę co do tej skarpy

Tutaj zdjęcie efektu, który udało się uzyskać:
Jeżówka - Echinacea 21:46, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Basia_KRK napisał(a)
Czy wiecie może czyje to jest zdjęcie? Mam zapisane, ale nie wiem od kogo? To prawdopodobnie jeżówka Magnus i hortensja zapewne Limelight. Chodzi mi o to, czy to będzie dobre zestawienie roślin wielkościowo? Moje hortensje Limelight mają wysokość ok. 1,2 - 1,5m. No i pytanie, co to jest na tym zdjęciu takie ciemno różowo-fioletowe?



Nie wiem czyje to zdjęcie ale wiem, że Limelight z Magnusem wielkościowo pasują do siebie
Na zdjęciu po prawej jest Dalia pomponowa a tuż obok niej najprawdopodobniej Jarzmianka
Działeczka Asi :) 21:45, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Działeczka Asi :) 21:42, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Działeczka Asi :) 21:41, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Działeczka Asi :) 21:40, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Jakoś bardzo mało nie na forum, ale to wynika z braku czasu. W pracy mam bardzo dużo pracy. Po pracy na działkę, przychodzę i padam. W niedzielę było cieplutko, pół dnia spędziłam na działce
Taką mam wiosenkę


Moja "przyziemna" :) pasja 21:40, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Są takie
Mój ogrodowy pamiętnik 21:38, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Wczoraj popadało, schłodziło, powiało i to dość konkretnie. Co roku wkurzają mnie ci zimni ogrodnicy. Zwłaszcza od kiedy mam ogród .
Dzisiaj na koniec dnia pokręciłam się trochę po ogrodzie resztki słońca złapać. A w nocy ma być znowu w okolicy zera .





Tu jest Pięknie
Zieleń, drewno i antracyt 21:35, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
antracyt napisał(a)

Dla porównania Krasawica. Nie mogę nosa od niej oderwać.




Strasznie jestem ciekawa jak ona pachnie może moja w końcu ruszy z miejsca to się dowiem

Piękny ma kwiat
Zieleń, drewno i antracyt 21:32, 12 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
antracyt napisał(a)
No to masz, specjalnie dla Ciebie, pomidorowe kwiecie i szklarniowy bałagan. Żebyś wiedziała, że tak można


Wiadra jak tylko się ociepli powędrują na zewnątrz.
Na środku zaplanowałam ok 50cm szerokości ścieżkę z cegły. Na razie strasznie się kurzy. Teraz widzę, że wykadrowałam idealnie na tą ścianę, gdzie brakuje deski wykończeniowej Na zdjęcie załapało się również moje ulubione krzesło, które od półtora roku odnawiam i barrrdzo wolno mi idze...




Ależ piękne masz te krzaczki ..takie mięsiste,dorodne

a i ja tu żadnego bałaganu nie widzę normalna sytuacja szklarniowa fajny ten grzejniczek taki malutki .

też mam kilka takich krzeseł na działce które czekają na renowację
Czosnek ozdobny (Allium) 21:14, 12 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Nie wiem co się dzieje z moimi czosnkami
Wyglądają jakby coś wyssało soki pod kwiatem....może ktoś wie jaka jest przyczyna tego stanu ?

Ogród Beti 21:10, 12 maj 2020


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 216
Do góry

W oddali nowy nabytek klon

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:05, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Mój ogrodowy pamiętnik 21:04, 12 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Wczoraj popadało, schłodziło, powiało i to dość konkretnie. Co roku wkurzają mnie ci zimni ogrodnicy. Zwłaszcza od kiedy mam ogród .
Dzisiaj na koniec dnia pokręciłam się trochę po ogrodzie resztki słońca złapać. A w nocy ma być znowu w okolicy zera .






W ogródku emerytki 20:55, 12 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
gogo napisał(a)
Ulubiony orlik



Tak wygląda nowo kupione epimedium czerwone.
Nie zgadza się kolor kwiatów, powinny być czerwone z białym środkiem, a są blado różowe.
Wielkość liści też nie bardzo, dla porównania moje palce.


Bardzo łądny ten czerwony orlik.
U mnie orliki jeszcze nie kwitną.
A jaki kot fajniutki. No superaśny
Mój ogrodowy pamiętnik 20:55, 12 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Moje kalinki. Tylko 3 niestety bo trochę miejsca brak na takie spore krzaki.

Pink Beauty


Klimandżaro



Molly Schroeder


Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu 20:45, 12 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Clematis montana 'Mayleen'
Jedna sztuka, posadzony w 2016
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies