Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 11:34, 28 kwi 2025


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3944
Do góry
Spędziłam cudowny weekend, odwiedziłam Arboretum w Wojsławicach i Ogród Botaniczny we Wrocławiu. Nacieszyłam oczy i duszę. Arboretum zrobiło na mnie niesamowite wrażenie, ten stary, dojrzały drzewostan napawa człowieka refleksją nad potęgą przyrody i jednocześnie nad maleńkością człowieka. Polecam każdemu do odwiedzenia tego cudownego ogrodu. Zrobiłam mnóstwo zdjęć, ale są jeszcze w aparacie, wrzucam to co cyknęłam telefonem
Anna i Ogród 2 11:18, 28 kwi 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Pani jak je ciachnac ?
Posadziłam na skarpie






Nie wiem czy cos z tego bedzie
Nowe przyrosty zawsze na pol
Nie wiem czy sosny cos ze starych wypuszczaja
Anna i Ogród 2 11:03, 28 kwi 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Pani jak je ciachnac ?
Posadziłam na skarpie





Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 10:45, 28 kwi 2025


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3944
Do góry
kami napisał(a)
Ta wiśnia tybeteńska to jakoś kwitnie fajnie czy tylko inną korę ma? Zrobisz fotkę z bliska

Ona kwitnie, ale nie jakoś szaleńczo, małymi, białymi kwiatuszkami. Jej główną ozdobą jest właśnie ta ceglasta, łuszcząca się kora.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 10:15, 28 kwi 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry







Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 10:14, 28 kwi 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Jeszcze raz siewka, moze ktoś rozpozna

Krzew lub drzewko bo ma zdrewnialy patyk
April podbija las... 10:08, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Glediczja






April podbija las... 10:05, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






April podbija las... 10:00, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






April podbija las... 09:58, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






April podbija las... 09:55, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






April podbija las... 09:53, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry






April podbija las... 09:51, 28 kwi 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Kilka migawek






Migawki z Rodos 09:41, 28 kwi 2025


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Migawki z Rodos 09:31, 28 kwi 2025


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Hej
Zdjęć prawie nie robię... Jestem generalnie uchetana jak koń po orce .


Rozpoczęłam wiosenny sezon wykopków w starym ogrodzie. Przyczepa obładowana na maxa. W sobotę nawet do samochodu pakowałam te tekturowe skrzynki. I od razu w sobotę do ziemi trafił grujecznik.
Wczoraj posadziłam jarząba Granatnaja, 2 magnolie (Genie i Alba superba), derenia kousa, parocję, Aprilowego wiąza Geisha, wiśnię koju no mai, Mrokasiowego derenia świdwa compressa, Ursowego derenia skrętolistnego, hortensję dębolistną (o ktorej tak btw zapomnialam, ze ja mam, i sie bardzo zdziwilam, ze 1.żyje, 2. ma się nieźle, 3. nawet kwitła), dwie tawuły brzozolistne, obielę Magical bride, i hortensję hayes starburst.

Z ciekawostek, magnolia przesadzana jesienią nie dość, że żyje, to ma się bardzo dobrze, a nawet zakwitła i to nie jednym kwiatkiem (wstrzeliła się z kwitnieniem między ochłodzenia).

Rozpoznawanie traw 09:26, 28 kwi 2025

Dołączył: 19 kwi 2025
Posty: 4
Do góry
co to za trawa. Zdjęcia.
Rozpoznawanie traw 09:25, 28 kwi 2025

Dołączył: 19 kwi 2025
Posty: 4
Do góry
Dzień dobry.
Mam mix różnych ziem zwieziony na działkę i odkryłem ostatnio że trawa miejscami jest inna. Całe pasma. Trawa jest twarda, słomkowa w środku, ostro zakończona. Rośnie w kępach, zajmuje całe pasma. Trudno powiedzieć jaka gleba bo się za bardzo nie znam. Zdjęcia.
Wzgórze chaosu 09:04, 28 kwi 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Iwonka napisał(a)
Zaraz po świętach zakwitła Fortegilla, u mnie rośnie bardzo wolno, oby tak dalej.
Bardzo lubię ten krzew, jest taki eteryczny, delikatny, pasuje do białego mimi lasku



Pięknie się prezentuje ten krzew i widzę, że ma dobrą mrozoodporność.

A Twoje wiekowe klony oraz judaszowce robią niesamowite wrażenie. Te judaszowce kuszą bardzo, tylko czy to nie podobnie jak z magnoliami, czy te kwiatki może zważyć mróż?
Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 08:50, 28 kwi 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mrokasia napisał(a)
Zobaczcie jaką mam ładną ściółkę na rabacie pod Kanzanem .


Pytanie - co to za krzak?

Irga ?
Anna i Ogród 2 08:45, 28 kwi 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Zrobiłam to podkiełkowywanie ogórków. Nie wiem czy warto ale niech będzie. Jak wykiełkują to wsadzę do doniczek i wyniosę do szklarni.


Wyszło mi że 15 rzędów co 15cm zmieszczę w tej donicy murowanej. Na opakowaniach piszą że po 2 nasionka w dołek. Sporo tego będzie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies