Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Jeżówka - Echinacea 22:08, 12 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Moje Jeżówki
Jeżówka - Echinacea 22:07, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Ale masz ładne te jeżóweczki . Wszystkie mi się podobają. Delicious Nougat i Pink Bon Bon rosną niskie?


Agatko, raczej niskie, u mnie rosną w pierwszym rzędzie



I widoczki z jeżówkami





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:06, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Miłkowo - sezon 2016-2022 22:06, 12 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry


Piękne rudbekie
U mnie w pierwszym roku po wysianiu kwitły ,w następnym roku też a w tym wyginęły .
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:04, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
dziś znowu wywoziłam taczki z naparstnicami mniej niż ostatnio na szczęście bo kompostowniki na full załadowałam

liliowcowa zmienia kolory znowu

w podwórku hortensje zakwitają


Różaneczniki - choroby i szkodniki 22:03, 12 lip 2019

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Do góry
Witam
Tym razem mam problem z rododendronami. Rosną sobie po stronie wschodniej, łapią niestety palące, południowe słońce, potem już cień do nocy. Ziemia to właściwie zbita glina, trudno wbić łopatę. Rododendrony wsadzane w nieduże dołki (korzenie świerków) z niewielką ilością ziemi do rododendronów, przykryte korą. Podsypuję je dwa razy w roku nawozem Agrecol Premium do rododendronów i azalii.



Ten rok był dla nich wyjątkowo trudny – najpierw majowo-czerwcowe nocne mrozy zniszczyły wszystkie kwiaty (pozrywałam zbrązowiałe, martwe), potem mój mąż kilkakrotnie nawoził trawnik nawozem do trawników bo postanowił mieć ładny, nasza sunia choć odganiana uparcie je podsikiwała a na końcu lipcowe upały . Niedawno zerwałam dużo brązowych liści, pozwijanych, z plamami. Uznałam, że to słońce je przypaliło a ja codziennie je podlewałam nawet dwa razy.

Dzisiaj wszystkie zawiązały już pąki kwiatowe (bo to chyba kwiatowe) ):

Najstarszy katawbijski



Niepokoją mnie żółte liście, rude plamy na ich końcówkach, czarne kropki i wżery.







Znalazłam nawet kilka skoczków (to chyba skoczek?) a widziałam też w pobliżu opuchlaka.



Po drugiej stronie chodnika Hachmanns Charmant i Kazimierz Wielki.
Obydwa mają leciutki, żółtawy niby pyłek na liściach.




Hachmanns Charmant






Niepokoją mnie też bordowe pąki kwiatowe oraz nieliczne, lekko powykręcane liście.









Kazimierz Wielki - ten ma pąki kwiatowe w typowym kolorze ale nieco zdeformowane nowe liście, a od spodu brązowe liście.






Co robić? Po przeczytaniu 50 stron tego forum wiem, ze mają złe podłoże. Muszę je przenieść w inne miejsce? Wolałabym nie. Te brązowe plamy to poparzenia słoneczne czy rdza czyli grzyb? Bo chyba nie fytoftoroza?
Zakupiłam Mospilan 20 SP na te owady ale może wystarczą opryski z wrotyczu?
Mam też Signum f-my Agrecol na choroby grzybowe i Topsin M (z powodzeniem stosowałam na czarnej sośnie i świerku Conica. Użyć któryś z nich czy to byłoby strzelanie z armaty do muchy a krzaczki są tylko "po przejściach"?
Bardzo liczę na Wasze rady. Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta
Jeżówka - Echinacea 22:00, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry
NN



Jeżówka-Strawberry Shortcake



Southern Belle





Meringue

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:00, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry

tu widać, że moja łąka różni się od ugoru jednak


Róże w naszych ogrodach 21:58, 12 lip 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Do góry
3-letnia excelsa niestety już przekwitająca. Mimo opinii o maczniaku itp tylko w pierwszym roku po posadzeniu (goły korzeń) złapała delikatnie mączniaka a od 2 lat bez problemu mimo 3 - krotnego przesadzania
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:58, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
i z daleka coraz fajniej



Jeżówka - Echinacea 21:56, 12 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
ewsyg napisał(a)

Blackberry Truffle





jeżówka 'Delicious Nougat'



Pink Bonbon



Fountain Pink Eye





Ale masz ładne te jeżóweczki . Wszystkie mi się podobają. Delicious Nougat i Pink Bon Bon rosną niskie?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:56, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Jeszcze przed wyrwaniem naparstnic cyknięte



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:54, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry


ossoki od Kondzia się przyjęły

i żeby nie było tak słodko, bo napiszecie, że pięknie to w podwórku serduszka po upałach tak wyglada, za to przymiotno ma się świetnie

Jeżówka - Echinacea 21:51, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry

Blackberry Truffle





jeżówka 'Delicious Nougat'



Pink Bonbon



Fountain Pink Eye



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:50, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Anitko mój jest taki

te czosnki fajne, muszę dosadzić bo nie wyginęły po zimie

chyba już jedyna lawenda u mnie

kwitnie pink anabell
Ogród w remoncie 21:49, 12 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Czy to te, co kupowałyśmy razem? Piękny kolorek.
Na zdjęciach wyraźnie widać, jak Twój ogród pięknieje. Jak skończysz, to wszystkim szczęki opadną
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:47, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



w łące dwie nowe roslinki kwitną tą znam, malwa


A to co?
Pamiętajcie o ogrodach 21:46, 12 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
greg66 napisał(a)
Irenko ten ligustr wczesną wiosną jest bardzo ładny ciemno zielony, a około maja listki mu żółcieją i wygląda to na jakiegoś grzyba?
Jak ktos wie co to ...



a tak to wygląda wokół zakątka jakbym go doprowadził do ładności (ligustr) to nie będę go wywalał.





A dla mnie kto wygląda przędziorek i jakiś grzyb. Trzeba sprawdzić spód liścia czy są małe pajączki (widać że są plamki wyssane) i opryskać najpierw na robactwo (Karate) a za kilka dni od grzyba.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:45, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Lilii mam niewiele, ale liliowce nadganiają
moja drzewiasta ( jako taką kupiłam)sięga do kolan



Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus 21:31, 12 lip 2019

Dołączył: 12 lip 2019
Posty: 2
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies