Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród mojej mamy 22:27, 12 lip 2019


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Do góry
Jeżówka - Echinacea 22:23, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13030
Do góry


Jeżówka purpurowa Pow Wow Wild Berry





Pierwsza Echinacea Amazing Dream i Wild Berry



Jeżówka Strawberry and Cream



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:22, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:19, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
ścieżka znowu do plewienia....który to już raz w tym sezonie?




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:17, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
coś takiego zakwitło mi na rabacie, nie sadziłam na pewno mleństwo straszne ciężko zauważyć, ale ciekawe

kijanki w oczku zaczynają się zmieniać w żabki

lubię tą hostę

Ogród mojej mamy 22:15, 12 lip 2019


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Do góry
Witajcie ponownie. Oj, 4 lata nie pisałam Trochę się zmieniło w ogrodzie mojej mamy.

To miejsce, które było do zmiany, zmieniło się nie do poznania. Trochę zmiana została wymuszona, bo cały przedogródek został staranowany przez TIRa! Tir wjechał na podwórko, rozwalił ogrodzenie, zatrzymał się na styk z domem! Szczęście? Opatrzność?
Wyłamał też lipę, na której była od wielu, wielu lat kapliczka...

Oto jak to miejsce wygląda teraz:

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:14, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
pierwsza ketmia w tym roku

i pierwsza budleja

Anitka zobacz ta od Ciebie co zjadło mi w łące z tgo kawałeczka urwanego na rabatce zrobiła mi niespodziankę

W cieniu - zacieniona 22:13, 12 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
nn od Ani i Fairy
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:10, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:09, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry

nie pamietam nazwy tego dzwoneczka, ale bardzo ładnie podrósł

sesja motylka, pierwszy raz był taki w ogrodzie

Jeżówka - Echinacea 22:08, 12 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Moje Jeżówki
Jeżówka - Echinacea 22:07, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13030
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Ale masz ładne te jeżóweczki . Wszystkie mi się podobają. Delicious Nougat i Pink Bon Bon rosną niskie?


Agatko, raczej niskie, u mnie rosną w pierwszym rzędzie



I widoczki z jeżówkami





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:06, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Miłkowo - sezon 2016-2022 22:06, 12 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry


Piękne rudbekie
U mnie w pierwszym roku po wysianiu kwitły ,w następnym roku też a w tym wyginęły .
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:04, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
dziś znowu wywoziłam taczki z naparstnicami mniej niż ostatnio na szczęście bo kompostowniki na full załadowałam

liliowcowa zmienia kolory znowu

w podwórku hortensje zakwitają


Różaneczniki - choroby i szkodniki 22:03, 12 lip 2019

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Do góry
Witam
Tym razem mam problem z rododendronami. Rosną sobie po stronie wschodniej, łapią niestety palące, południowe słońce, potem już cień do nocy. Ziemia to właściwie zbita glina, trudno wbić łopatę. Rododendrony wsadzane w nieduże dołki (korzenie świerków) z niewielką ilością ziemi do rododendronów, przykryte korą. Podsypuję je dwa razy w roku nawozem Agrecol Premium do rododendronów i azalii.



Ten rok był dla nich wyjątkowo trudny – najpierw majowo-czerwcowe nocne mrozy zniszczyły wszystkie kwiaty (pozrywałam zbrązowiałe, martwe), potem mój mąż kilkakrotnie nawoził trawnik nawozem do trawników bo postanowił mieć ładny, nasza sunia choć odganiana uparcie je podsikiwała a na końcu lipcowe upały . Niedawno zerwałam dużo brązowych liści, pozwijanych, z plamami. Uznałam, że to słońce je przypaliło a ja codziennie je podlewałam nawet dwa razy.

Dzisiaj wszystkie zawiązały już pąki kwiatowe (bo to chyba kwiatowe) ):

Najstarszy katawbijski



Niepokoją mnie żółte liście, rude plamy na ich końcówkach, czarne kropki i wżery.







Znalazłam nawet kilka skoczków (to chyba skoczek?) a widziałam też w pobliżu opuchlaka.



Po drugiej stronie chodnika Hachmanns Charmant i Kazimierz Wielki.
Obydwa mają leciutki, żółtawy niby pyłek na liściach.




Hachmanns Charmant






Niepokoją mnie też bordowe pąki kwiatowe oraz nieliczne, lekko powykręcane liście.









Kazimierz Wielki - ten ma pąki kwiatowe w typowym kolorze ale nieco zdeformowane nowe liście, a od spodu brązowe liście.






Co robić? Po przeczytaniu 50 stron tego forum wiem, ze mają złe podłoże. Muszę je przenieść w inne miejsce? Wolałabym nie. Te brązowe plamy to poparzenia słoneczne czy rdza czyli grzyb? Bo chyba nie fytoftoroza?
Zakupiłam Mospilan 20 SP na te owady ale może wystarczą opryski z wrotyczu?
Mam też Signum f-my Agrecol na choroby grzybowe i Topsin M (z powodzeniem stosowałam na czarnej sośnie i świerku Conica. Użyć któryś z nich czy to byłoby strzelanie z armaty do muchy a krzaczki są tylko "po przejściach"?
Bardzo liczę na Wasze rady. Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta
Jeżówka - Echinacea 22:00, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13030
Do góry
NN



Jeżówka-Strawberry Shortcake



Southern Belle





Meringue

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:00, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry

tu widać, że moja łąka różni się od ugoru jednak


Róże w naszych ogrodach 21:58, 12 lip 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Do góry
3-letnia excelsa niestety już przekwitająca. Mimo opinii o maczniaku itp tylko w pierwszym roku po posadzeniu (goły korzeń) złapała delikatnie mączniaka a od 2 lat bez problemu mimo 3 - krotnego przesadzania
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:58, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
i z daleka coraz fajniej



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies