Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:00, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Będę miała dużo biedronek

Doświadczalnia bylinowo-różana 17:59, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Cerinthe major Purpurascens, William Shekspeare
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:58, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:56, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Young Lycidas, lilie, Gaura

Doświadczalnia bylinowo-różana 17:55, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:54, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:52, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:51, 03 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Czas na fotki Znów to samo Fotki z upalnych dni, gdzie wszyscy i wszystko czuli się jak w piekarniku.

Niebieskie monstra u nas i sąsiadów troszkę utrudniały kadrowanie.

Widoczki z leżanki, trzcinnik Overdam, wysiewający się przywrotnik.
...uDany ogród 17:48, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry






...uDany ogród 17:47, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Coś tam mimo tej suszy kwitnie







...uDany ogród 17:45, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Po ostatnim wietrze mam tak

wszystkie trawy i pałki powywracane




gałęzie połamane



ziemia spękana



staw to już pustynia

Kiedyś będzie tu ogród 17:16, 03 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Wspomnie wiosny







Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus 17:06, 03 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 3
Do góry
Cześć wszystkim,

Jest to mój pierwszy post na forum i po pierwsze chciałbym się przywitać.
Odnalazłem ten wątek szukając informacji co może niedobrego dziać się z jednym z moich drzewek.

Jest to Sosna bośniacka. Zakupiłem 2 szt jakieś 2 lata temu. Do początku tej wiosny nic nie zapowiadało że coś jest nie tak aż od około kwietnia/maja zauważyłem że igły zaczynają żółknąć. Nawóz sypany co roku tak samo i tak samo przy 2 drzewkach, sadzone były identycznie. Stosowany nawóz to Substral osmocote ogród w odpowiedniej dawce.
2 ostatnie zdjęcia obrazują oba drzewka w chwili obecnej. Jedno drzewko których igły żółkną a drugie które jest posadzone jakieś 10 metrów dalej w tym samym pasie i identycznym nasłonecznieniu. Nawodnienie nasadzeń w tym pasie mam wykonane poprzez nawodnienie kropelkowe.

Na początku myślałem że może to przez ostre słońce i upały ale większe dodatkowe podlewanie tylko żółknącego drzewka raczej nie przynosi rezultatu albo go po prostu nie dostrzegam. Na niektórych zdjęciach widać że pędy jakby osłonięte przez inne rośliny nadal są żywo-zielone dlatego przyjąłem że może to być właśnie brak wody lub zbytnie nasłonecznienie.

Częśc igieł zaczyna żółknąć od końcówek aż do pędu, a inne wręcz odwrotnie schną od pnia/pędu najpierw. Z pędów i pnia nie sączy się żadna żywica.

Ktoś bardziej doświadczony może dostrzeże i zaradzi w jaki sposób pomóc tej roślince. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz.


Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus 16:56, 03 lip 2019

Dołączył: 10 lip 2014
Posty: 5
Do góry
Witam.

Czy ktoś z Was potrafi rozpoznać tego owada? Kilka z nich spaceruje sobie po doniczce z sosną serbską i nie wiem, czy to jakieś szkodniki czy je pozostawić przy życiu Na samym drzewku ich nie widzę, ale równie dobrze mogą być gdzieś w ziemi.

Pozdrawiam



Kiedyś będzie tu ogród 16:56, 03 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
Jak zwykle piekne fotki ważka szczególnie
Mam nadzieje ze się niedługo zobaczymy
Jak ważki najładniejsze to proszę dokładkę.



Przerabianie ogródka pod swój gust 16:53, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Moje jezowki jeszcze w pakach.Tylko pojedyncze kwiaty sie pojawily.


Gosiek, Poznajesz?









Sezon 2017 u Hanusi 16:21, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Ja do soboty do ogrodu nie zajrzę. Wczoraj byłam. Dziś domowe prace, Jutro jadę do siostry za miedzę. 150 km. W piątek deszczowo. Zobaczymy jak w sobotę dzień się otworzy.

Wszystkim życzę pogodnego nieba z okresowym podlaniem z góry.


A wiesz, zazdroszczę Tobie, bo też miałam siostrę, ale było fajnie, bardzo mi jej brakuje; obie byśmy siedziały, gadały i robiły; jeden morderca i koniec.
Zatem łapmy chwile buziaki Haniu
Sezon 2017 u Hanusi 16:14, 03 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Podróżniczo będzie, a czy ogrodowo? To się zobaczy. Mamy rodzinne spotkanie 4 sióstr. To nie wiem jak się potoczy. Czy czasem na kłótni się nie skończy, tak jak w dzieciństwie. Ale zawsze najstarszy ma głos, więc nie panikuję, bo na mnie wypada.

Deszczu Wam życzę, żebym w sobotę nie musiała podlewać po powrocie.

Miłkowo - sezon 2016-2022 16:07, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Ewciu, dzięki...szyszki fajne, ale mozolne to ci...
W sumie w realu jest lepiej, dużo lepiej.

A okiennice masz gotowe w różnych rozmiarach w LM, potem okucia i zawiasy i gitno i kolor do wyboru

tu miało zagrać, ale chyba musi przez rok zimowy się spatynować, za żywe i intensywne; jesienią sobie nadrobię w pracowni, czyli w domku letnim, tam cały kram..



Miłkowo - sezon 2016-2022 16:03, 03 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry



No proszę jaki piękny obraz Od razu ściana lepiej wygląda. Zdolna bestia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies