Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja działka na Dębowym Lesie 15:09, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, dzięki za informacje, różę Elmshorn na 100% kupię i posadzę przy białej kratce w romantycznym kąciku.
Rosnąca tam czerwona różą kwitnie krótko i nie powtarza kwitnienia.
Jak dam drugą różę, będą cały czas kwiaty.

Polecam, polecam Elshorm .
Przy białej kratce będzie wyglądała cudnie

Moja działka na Dębowym Lesie 15:06, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Doranma napisał(a)
Jej, takiego szafirowego motylka jeszcze nigdy nie widziałam! Ciekawa jestem, co on lubi jeść i czy występuje także w centralnej Polsce, może udało by mi się przywabić do ogrodu
U Ciebie lato jakoś tak bardziej widoczne - moje liliowce jeszcze wcale nie zamierzają kwitnąć, dopiero małe pączki mają.
Ach, te maczki ...

Dorotko , ja tez tego motyla pierwszy raz widzialam.
Dlatego szybciutko zrobiłam mu zdjęcie.

Mieniak tęczowiec nie żywi się pyłkiem kwiatowym.Dlatego w ogrodach ich raczej nie ma.
To wyczytałam ¨"...Spijają sok wyciekający ze zranionych drzew, spadź mszyc i płyny z gnijących substancji organicznych, odchodów czy wilgotnej gleby. Wabi je także pot ludzki.Na ziemi pojawiają się głównie samce, niekiedy gromadnie. Samice przebywają głównie w koronach drzew.

Motyle te dorosłe są bardzo płochliwe i trudne w obserwacji. W słoneczne popołudnia latają wysoko w koronach drzew. Mieniaki można spotkać na skrajach lasów liściastych lub leśnych drogach, gdzie chętnie siadają na wilgotnej ziemi, padlinie ..
W Polsce spotykany na całym obszarze kraju z wyłączeniem obszarów bezleśnych i silnie przekształconych lasów gospodarczych.
Ten pewnie przyleciał z mojego lasku

Liliowce już mi kwitną.Oczywiscie nie wszystkie.
Maczki tez kwitną .




Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 14:53, 25 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
vita napisał(a)
Hej Poppy Tam zaraz przepiękny, no może wzdłuż ścieżki tylko.
Napisałaś: podczytuje. A ja ograniczam pisaninę, bo wydaje mi się, że większość woli obrazki oglądać. Dzięki


Pismo obrazkowe podczytuje. Podgladanie jakos glupio sie kojarzy
I wystarczy, ze wzdluz sciezki.
Martagony masz jak z bajki

vita napisał(a)







I przy okazji zacytowania kawalka wzdluz sciezki, ktory to z zelazniakow Ci sie tam fioleci? Za mna chodzi i fioletowy, i zwykly zolty, zolty jest jeden, ale fioletow kilka, i nie wiem, ktory wybrac. Ten TWoj wysoki
Moja działka na Dębowym Lesie 14:52, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
basia3012 napisał(a)
Aniu, obejrzałam sobie Twoje kwitnące róże, powojniki i inne cudeńka. Przepiękne. Wszystko buja.
Doszłam do wniosku, że u nas na północy wszystko trochę póżniej kwitnie. Moje powojniki dopiero tydzień temu zaczęły na dobre kwitnąć. A Twoje jak piszesz niektóre już kończą.
Piękne masz róże. Czy jakoś specjalnie chronisz je przed chorobami grzybowymi? Ja przy starym domu mam sporo Mr Lincoln i Chopin. Tu gdzie mieszkam w tym roku dosadziłam pnące New Down i Utersener Klosterrose. Ale jeszcze mało je widać. Są małe.
Aniu, czy mogłabyś zajrzeć do mnie na str 150, post chyba 6 i zobaczyć co dzieje się z moimi Mazurkami. Mam kilka powojników Mazurek i na wszystkich takie coś zaobserwowałam. Może spotkałaś coś takiego na swoich?
Pozdrawiam.

Basiu, bardzo dziękuje w imieniu róż, powojników i innych roślin.
Mam kilka róż, rachitycznych i nie bardzo ani z krzaczkami ani z kwitnieniem.
Ale ogólnie są ładniejsze w tym roku .Dostały kopczyk kompostowy na ziem i tyle.
Jak coś zobaczę, ze co z nimi się nie tak dzieje, to daje oprysk.
Na jesieni muszę koniecznie dać trochę obornika.
Zaraz zajrzę do ciebie i zobacz o co chodzi z tymi Mazurkami.


Powojnik E.V.

Ville de Lyon

Jan Paweł II


Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 14:50, 25 cze 2019

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Do góry
Zdjecie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:49, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
a ten osobnik pozbawia mnie nadziei

jak się zlecą wszystkie mogę przestać podlewać




czemu nadziei Cię pozbawia, i podlewać nie możesz?

Wszystkie nasiona wyzbierają?
Moja działka na Dębowym Lesie 14:48, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Śliczny ten złocień. Ja myślałam, że to jeżówki.

Prawda,ze kwiaty ma podobne do jeżówki.
Tylko mniejsze.ale fajnie wygladaja w większej ilości

a to jezoweczki
Zielonym do góry... 14:47, 25 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Krakus napisał(a)


i moja piwoniowa / hiiskusowa...dumam czy na samym czubku nie wsadzić drzewka...np glediczji co planuję...


Hibiskusy będą w żywopłot cięte? One nie zawsze cięcie lubią, czasem padają.
Gęsto posadzone, zrobią krzaczowisko, glediczji już tu nijak nie wciśniesz, szans nie ma
Podmiejski ogródek 14:46, 25 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
makadamia napisał(a)
Widziałam

Dziewczyny, w ogródku pojawił się nowy mieszkaniec:
ławeczki to dobra rzecz dla sprawowanych ogrodników jest gdzie przycupnac i odpocząć
Podziwiałam też zdjęcia od April.
Mam nadzieję,że za 1-2 lata i u mnie już będzie ładniej
Liliowo i kolorowo:) 14:45, 25 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Danusiu, cudowne masz róże, Twój ogród z nimi wygląda przepięknie


Ciesze się, że się podoba. Staram sie, u mnie nie ma niestety tak wspaniałego krajobrazu i tła jak u Ciebie Ciagle sie zachwycam Twoim ogrodem bo jest wyjątkowy Pozdrawiam



Zielonym do góry... 14:45, 25 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Krakus napisał(a)
jakie ciekawostki mozna spotkał łazac po lekarzach w Hucie...

może wiecie co to za hortka? w całkowitym cieniu rosła gdzies kolo bloku i przez to troche zdziczała ale kwiatki super miała..



Jakaś hortka piłkowana chyba bo na kosmatą to ma ciut inne liście.
Moja działka na Dębowym Lesie 14:44, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dominika11 napisał(a)
Przepiękne kwiecia u ciebie, jak zresztą co roku
Jest się czym zachwycać

Dominiczko, witaj!
Lubie kwiatowo, kolorowo, kwieciście.
Dziękuję
Podmiejski ogródek 14:44, 25 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Asiu, dzieki za relacje z ogrodu April Taki ogrod ukrywac, toz to grzech! Slyszysz April?

makadamia napisał(a)


rabata pod murkiem daje czadu
jednak perowskie nie dają rady z chłopakami grającymi w piłkę na podjeździe


No gites, z porzadna scianka nie byloby takiego efektu 'wow'.
Liliowo i kolorowo:) 14:41, 25 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
violaskom napisał(a)
Dlaczego myślisz, że Benjamin ma złe miejsce? U mnie angielki w tym sezonie też nie wyglądają najlepiej. Myślę, że to przez upały i suszę. Moje nawet w tym roku mają inne kolory.


Bo posadziłam ją tak samotnie pomiędzy perukowcem a magnolia i to w sloncu, mysle, ze w takim miejscu pomiedzy różami to dla niej lepsze może miejsce?
U mnie najbardziej od slonca cierpi Laguna.






Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:39, 25 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)



Sylwio, miec taki widok na codzien, ah!
Liliowo i kolorowo:) 14:37, 25 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
ewsyg napisał(a)
Danusiu, wszyscy zachwycają się różami, a ja Twoimi loczkami. Jak ja bym chciała takie mieć

Jeżeli chodzi o róże to zrezygnowałam z niskich (mam ich bardzo mało). Poszłam w krzaczaste i pnące i bardzo jestem zadowolona z tej decyzji. One dają spektakl, że och i ach.
Pięknie u Ciebie, oj pięknie


Ja zawsze się śmieje, że to tylko dla wybranych Bardzo wygodne i znak rozpoznawczy
To fakt, ze pnace i krzaczaste ale tez i okrywowe dają spektakl Szkoda tylko, ze takie upały i susza u mnie makabryczna
Dziekuje za pochwały, juz zaczynają hortensje, floksy, dalie to juz blizej jesieni a lisci pelno juz suchych przez tą pogode. Pozdrawiam




Zielonym do góry... 14:35, 25 cze 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
a u mnie takie tam cos zaczyna kwitnac...


Zielonym do góry... 14:31, 25 cze 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
jakie ciekawostki mozna spotkał łazac po lekarzach w Hucie...

może wiecie co to za hortka? w całkowitym cieniu rosła gdzies kolo bloku i przez to troche zdziczała ale kwiatki super miała..


Sezon 2017 u Hanusi 14:24, 25 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Izabelko, gdzieżbym śmiała. Po prostu taki rok. U Ciebie już porzeczki, a u mnie zielone, jeszcze moje bratki kwitną, a u Ciebie już letnia wystawa. Ogórki, to nie wiem kiedy zbierać będę, i czy w ogóle jakieś urosną.

Fakt pomidory dostały szwungu, ale pod szkłem inaczej startują i rosną niż na zewnątrz. Życzę Tobie udanych zbiorów.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies