Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 20:25, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu odpisałam na swoim wątku będę wieczorem aby zobaczyć co masz.

Dzisiaj przychodzę do ogrodu,a tam niespodzianka, niewielki pączek zamienił się w kwiat

Zmotywowana Twoją odpowiedzią Elu, odnalazłam, że miała to być róża pnąca odmiany Indigolette o niebieskiej barwie kwiatów. Na razie jest różowa, zobaczymy co dalej

Zapiszę sobie informacje dostępne w internecie:
Wielkość: Wysokość średnio 1,2 do 3 m. Szerokość ok. 1,5-3 metrów.
Kwiaty: Duże średnicy ok. 6-8 cm., niebiesko-fioletowe, pełne. Lekko blakną podczas przekwitania. Na pędach przeważnie osadzone pojedynczo. Zdarzają się po kilka w grupach. Zapach średnio intensywny, mocno wyczuwalny przy kielichu kwiatu. Na stanowisku słonecznym często blakną w jasny fiolet.
Kwitnienie: Termin kwitnienia to połowa VI-VII. Zakwita powtórnie lecz słabiej, po około 2-3 tygodniach od głównego kwitnienia.
Pokrój: Róża pnąca wiotka Climber, o pędach silnych, wyprostowanych, długich, dość mocno rozgałęzionych. Grube i sztywne, kolczaste. Krzewy rosną dość silnie.
Stanowisko: Słoneczne lub półcieniste. W cieniu słabiej kwitnie, ale nie blaknie w jasny fiolet tak mocno jak na słońcu.
Warunki glebowe: Preferuje dobrze nawiezione wilgotne gleby ogrodowe bądź próchnicze.
Odporność na choroby i zimę: Dość odporna na choroby. Odporna na polskie warunki zimowe.
Odmiana silnie rosnąca, przyrost roczny pędów ok. 1 metra.
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:22, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 20:22, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)

Nareszcie mogę teraz takie bukieciki robić sobie do woli...choć też mi trochę szkoda rwać,ale kwiatów jest już dużo więc nie tak szkoda jak w ubiegłym roku.
A takie bukieciki delikatne w kolorze,zawsze mnie zachwycały.

Kwitnie też już Queen Elizabeth,ta jest mocniejsza w kolorze


Ja tak mydle,ze ta maczka bazaltowa tez na róże wpłynęła pozytywnie,Jak u mnie na pewno.ale jeszcze nie wszystkie sa takie jakie chcialabym je mieć.
Twoje piękne. I bardzo dobrze,ze robisz sobie aromaterapię różaną.
Te widoki takie mile, i te zapachy, ummm
Fajnie z tymi nasionkami.
Ja czysto białego goździka ie am.ale jakieś jasne mam.
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:19, 24 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
sosna Schwerina Wiethorst


2xNN
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:19, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:15, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 20:14, 24 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
/klonik tworzy przyjemny cien pod swoją parasolką

Pod świerkiem też przyjemnie...

W ogródku emerytki 20:14, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)


Cudna roza
Co to za odmiana ??
Ogród Cioci cz. 3 20:11, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Trochę ogrodu w upałach.

Pięknie wygląda twój letni ogród.
Nic a nic nie widać ,ze toczą się upały.
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:11, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Kilka bieżących fotek

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:05, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Patrzcie co dziś odwiedziło mój ogródek
Dyląż garbarz- trafił się osobnik długości około 3,5cm
Iglaste rarytasy w naszych ogrodach 20:03, 24 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Sosna Schwerina Wiethorst
Za drzwiami do ogrodu... 19:57, 24 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Aniu zbiorę dla Was( bo jeszcze ktoś chciał) nasionka tego bordowego goździka,a ja będę poszukiwała białego
Za drzwiami do ogrodu... 19:52, 24 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

no brawo..pięknie Aniu.Tak marzycielsko.Relaksująco

Teraz w każdej wolnej chwili funduje sobie taką aromaterapię różaną


Za drzwiami do ogrodu... 19:39, 24 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Wytworny bukiecik

Nareszcie mogę teraz takie bukieciki robić sobie do woli...choć też mi trochę szkoda rwać,ale kwiatów jest już dużo więc nie tak szkoda jak w ubiegłym roku.
A takie bukieciki delikatne w kolorze,zawsze mnie zachwycały.

Kwitnie też już Queen Elizabeth,ta jest mocniejsza w kolorze

Działka prawie w Borach Tucholskich 19:37, 24 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
świerk Koster po wycięciu trzech rywalizujących z przewodnikiem pędów śmiga aż miło
tak było na wiosnę przed wycięciem(trzeci z tyłu niewidoczny)

a tak jest - został jeden (teraz około50cm)







Ogród Cioci cz. 3 19:36, 24 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 19:35, 24 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 19:32, 24 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 19:31, 24 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies