Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:59, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)
Kasiu, jakie piękne zdjęcia, trudno uwierzyć że to mój kawałek trawnika
Bardzo serdecznie ci dziękuję za wizytę i za wysiłek przy robieniu zdjęć w takim ostrym słońcu. Niewdzięczny obiekt i nieskoszona trawa (eM-owi się oberwie bo miał to zrobić)
Jak zwykle miałam uczucie że za mało czasu a już się zbierałyście.


Twój Twój
Troszkę się czasem z tym słoneczkiem do fotek mocowałam, ale coś się udało cyknąć Daj spokój z trawnikiem - ważne, że zielony Co z tego, że ja mam skoszony, jak robi się z niego siano A eM opryskał na komarki, więc to ważniejsze, hihi

No czasu za mało - nie wiem jak reszta dziewczyn posiedziała, ale my jako pierwsze niestety musiałyśmy, a w sumie ja... Z chęcią zostałabym dłużej, bo nie dość, że cudowne okoliczności przyrody z wielką pieczołowitością stworzone, to jeszcze doborowe towarzystwo

April napisał(a)


Dalie były pędzone w donicach od marca, do gruntu wysadzone dopiero początkiem czerwca. Nie wiem jaka odmiana bo miało być co innego

A no widzisz Ja w zeszłym roku 2 dalie do donic w marcu wsaddziłam, ale jedna wcale nie zakwitła i była pokładającą się rachityczną pokraką, a druga zakwitła, ale była pomyłką i też skucha W tym roku się zadaliowałam, ale mam prawie same duże odmiany i już ciekawa jestem efektu. A sadziłam do gruntu na chyba na początku maja.,

April napisał(a)


Tak, to czyściec gęstokwiatowy Hummelo. Dopiero zaczynał kwitnąć.


No właśnie, umknęło mi, a wiedziałam, że dziewczyny mówiły tę nazwę

April napisał(a)


Kasiu, te jasne różyczki to Pashmina, te różowe to Leonardo da Vinci


Pashminkę oczywiście poznaje - Twoja przepiękna! MOja w pełnym słońcu dość małe kwiaty rozwija, bo je przysusza niestety i nie mogą się dobrze otworzyć.. Leonarda zazdroszczę - kupiłam wiosną w donicy, przyszedł częsciowo połamany, ech.. teraz też bardzo kiepsko sobie radzi.

A podpis niżej dotyczył żurawek - dobrze rozpoznałam Midnight rose?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 12:14, 24 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Kasia_CS napisał(a)

[b]

A podpis niżej dotyczył żurawek - dobrze rozpoznałam Midnight rose?


A popatrz, nie załapałam. Zobaczyłam "rose" czyli o różę pytasz

Nie pamiętam jaka odmiana tej nakrapianej żurawki ale raczej nie Midnigt rose. Nigdy takiej nie miałam. Tam na przemian jest Purple Palace z czymś innym. Jak znajdę nazwę to napiszę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 14:17, 24 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)

Rzadko widuję Midnight rose (ta po lewej, o ile oczywiście się nie mylę)


Ta po lewej - wygląda na midnigt rose - bardzo wrażliwa na nadmiar słońca i upał, dlatego w tym sosnowym ogrodzie tak pięknie wygląda

walczę o jej przetrwanie w moim ogrodzie od kilku lat, a jeszcze był okres że jakieś ptaki ją obskubywały namiętnie, siedziała u mnie w klatce
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 19:43, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)


A popatrz, nie załapałam. Zobaczyłam "rose" czyli o różę pytasz

Nie pamiętam jaka odmiana tej nakrapianej żurawki ale raczej nie Midnigt rose. Nigdy takiej nie miałam. Tam na przemian jest Purple Palace z czymś innym. Jak znajdę nazwę to napiszę.


Poszukaj, bo aż ciekawa jestem. Byłam przekonana, że to ona, bo kiedyś bardzo chciałam ją sobie kupić, a jest dość charakterystyczna
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:45, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)


Ta po lewej - wygląda na midnigt rose - bardzo wrażliwa na nadmiar słońca i upał, dlatego w tym sosnowym ogrodzie tak pięknie wygląda

walczę o jej przetrwanie w moim ogrodzie od kilku lat, a jeszcze był okres że jakieś ptaki ją obskubywały namiętnie, siedziała u mnie w klatce


Żurawka w złotej klatce ja mam tylko purple palace i jak w pierwszym roku wyglądała pięknie nawet na słońcu, to potem coś się jej odwidziało.. albo słońca tego pierwszego roku miala jednak mniej...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 19:54, 24 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Dziewczyny, odszczekuję. To faktycznie żurawka Midnight Rose. Kupiłam ją w 2017 r od Alani. Dziwnym trafem od razu mi się kalendarz otworzył na notatce o tej żurawce, ze znakiem zapytania, gdzie ją posadziłam. Czyli znalazła się dzięki wam żurawka której szukałam i znam jej imię i pochodzenie. Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 20:05, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Patrzcie co dziś odwiedziło mój ogródek
Dyląż garbarz- trafił się osobnik długości około 3,5cm
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:07, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)
Dziewczyny, odszczekuję. To faktycznie żurawka Midnight Rose. Kupiłam ją w 2017 r od Alani. Dziwnym trafem od razu mi się kalendarz otworzył na notatce o tej żurawce, ze znakiem zapytania, gdzie ją posadziłam. Czyli znalazła się dzięki wam żurawka której szukałam i znam jej imię i pochodzenie. Dzięki


Oo, haha! Popatrz jakie te nasze spotkania i wymiana obserwacji potrafią być przydatne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 20:10, 24 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213


Dziwne stworzonko. Ja już wielokrotnie u mnie takie widziałam. Tylko nie wiedziałam jak się nazywa. One są takie duże, a czasem i większe. Ja się bałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 20:32, 24 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)


Dziwne stworzonko. Ja już wielokrotnie u mnie takie widziałam. Tylko nie wiedziałam jak się nazywa. One są takie duże, a czasem i większe. Ja się bałam

Ja też, dlatego tylko zdjęcia cyknelam, a eM w rękawiczce wziął
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies