Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W kamiennym kręgu od początku 21:39, 20 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 21:38, 20 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 21:36, 20 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Nareszcie spadł deszcz, w powietrzu przybyło ozonu, a na termometrze przyjemne 20 kresek.
Ogród wymęczony okrutnymi upałami.

Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:32, 20 cze 2019

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 2
Do góry


Witam Was serdecznie,
Odwieczne pytanie w tym dziale, trawnik wysuszony od nadmiaru nawozu czy niedozywiony bo tam za mało spadło nawozu z siewnika? Nawóz Sumin wiosenno letni, nawożene 2 tyg temu. Leje woda obficie teraz, czy coś jeszcze mogę uczynić, czy poczekać aż reszta zdrowego trawnika będzie potrzebować papu i wtedy nawiezc jeszcze raz siewnikiem na krzyż, bo tu ewidentnie widać błędy amatora.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:29, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Na takim samym miejscu (i rzmiar i strona) nic nie chce mi rosnąć poza pranią syberyjską. Wytrzymuje i piach i suszę i mało słońca. Jednak po latac tworzy bardz gęsty kożuch i zaczyna się rozłazić. Lawenda tu kwitnie to wielki sukces!


Lawenda zostanie. Zrobię jeszcze eksperyment z seslerią, tylko muszę zaczekać aż będę mogła ją podzielić. Jeszcze za chuda jest. Pragnia mi tam nie pasuje.

Kichawiec zakwitł. Bardzo go lubię.Inne krwawniki nie chciały się zadomowić.




Dzisiaj już jeden główkowaty zaczął nabierać kolorków.





Zwiastuny lipca.



Pożarła hortensję.

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 21:28, 20 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry




Aganiu pięęęknie jest
Doświadczalnia bylinowo-różana 21:25, 20 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Anda napisał(a)


Ewo co to?
Oczywiście masz piękny ogród i pewnie w rzeczywistości niejedną godzinę by się w nim spędziło i pozachwycało
Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:22, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Do góry
Ja używam takiego.

W takie upały lepiej aby trawnik był ciut wyżej koszony
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:17, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
kasia1 napisał(a)
Dziewczyny, a macie jakiś sprawdzony sposób na odmładzanie żurawek?


Kasiu, rozmnażam żurawki dwoma sposobami.
Ten pierwszy stosuję, kiedy żurawka w wyraźny sposób się zestarzała. Poznać to po tym, że się wypiętrza w górę. Kiedy się zajrzy pod liście widać mnóstwo bocznych odgałęzień. Odłamuję je palcami, wsadzam do wzruszonej grackami ziemi i podlewam. Na ogół raz. Starą roślinę mateczną wyrzucam. Tak robię wiosną i jesienią. Latem trzeba by częściej podlewać. Ziemię mam gliniastą.

Drugi sposób stosuję w przypadku żurawek, które mają mniejsze tendencje do wypiętrzania. Je wykopuję w całości i staram się podzielić. Jak dzielić? To wynika z tego, co podpowiada roślina. Trzeba się jej przyjrzeć. Z podzielonymi cząstkami postępuję potem tak jak w pkt 1.

Przyczyną wypadania żurawek najczęściej są larwy opuchlaków. One żywią się korzeniami. Często dostajemy je w gratisie w doniczce z zakupiona rośliną, dlatego to takie ważne, aby każdorazowo wytrzepać dokładnie to (torf), w czym rosły doniczkowe zakupy.

Te się wypiętrzają.





Te pomarańczowe widoczne pod stipą na ogół wykopuję przed podziałem.



Nie zniechęcaj się. Fajne są.



Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:08, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Do góry
Ja właśnie nie wiem jak ustawić swój śiewnik i nawożę ręcznie Zdjęcie śiewnika w załączniku, może ktoś miał ten sam i używał podobnych nawozów i będzie w stanie doradzić, na jaki poziom to ustawić. A może efekt żółtej zaschnietej trawy to przenawozenie ??? Chociaż nie wygląda na szaloną...



W Dolinie Muminków 21:06, 20 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
A to Nasz Najpiękniejszy Kwiatuszekktóry chętnie pozował do zdjęcia na Ogrodowisko

Skąpana w słońcu 21:03, 20 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry








W Dolinie Muminków 21:00, 20 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
Witajcie Dziewczyny rabatki nowej jeszcze nie ma, ale są kwiatuszki ...



Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:57, 20 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
pada



oproznilam deszczomierz z 15 litrow i teraz chyba jeszcze z 5 jest
ale juz chyba przestanie za chwile



ogrod bardzo potrzebowal tego deszczu wiec ciesze sie bardzo
Skąpana w słońcu 20:56, 20 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry


Paganini





Skąpana w słońcu 20:50, 20 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Chantal Merieux






Ballerina i mini oczko.



Nie będzie dużego oczka, będzie kilka mini. Przed rodkami muszę posadzić wysokie drzewa .



Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:44, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Do góry
Tym bardziej nie wiedziałem o co chodzi bo trawnik jeszcze 3 czerwca był w stanie jak na załączonym poniżej zdjęciu, posłucham Twojej rady i jeszcze w tym tygodniu stone blaukornem z 21% azotem. Druga sprawa to wydaje mi się, że to trochę za nisko skosilem. Na rabacie ogródka mam położoną zerwaną drań ponieważ jestem w trakcie stawiania domku, obecnie kosilem ja nieco wyżej i wygląda ona znacznie lepiej niż mój trawnik.

Damcio24 napisz mi jeszcze co ile nawozisz trawnik, w jakiej ilości i na jaką wysokość kosisz.





Gożdzikowa - wiejski ogród 20:43, 20 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
/Renatko
...Jeśli jej miejsce przypasuje to już na drugi rok powinno być ok..Tylko nie zmieniaj miejscówki


zwykła czerwona ale też ją lubię



Skąpana w słońcu 20:43, 20 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry


Róża Jubilee Celebration



The Pilgrim



Friedenslicht

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies