Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:21, 20 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Ogród na gorąco...bez deszczu i w upale



Mus owocowy w miejskiej dżungli 19:11, 20 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mar_za napisał(a)
A psu zdecydowanie nie spodobał się mój plan na trzmielinowy dywanik pod leszczyną
ręce opadają




Chyba nie zrozumiał koncepcji...
Byle trochę jeszcze podrosły to da sobie spokój
A w ogóle to piekne paprocie, roza i hosty w bukszpanach
Zielony zakątek z Antonówką 19:01, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
AnnaMS napisał(a)
Moja nowa konstrukcja drewniana jeszcze bez przysłowiowej "kropki nad i" coś mam jeszcze w planie
Zamysł jest taki aby na tej konstrukcji porozpinać gałęzie buka, formując go delikatnie na kształt bramy.
Co z tego wyniknie czas pokaże

- widok z drugiej strony

może będzie ciekawie


Bardzo fajny pomysł Aniu.
A te hosty . A te hosty. ...ok te hosty. .. śliczne.
Czego my tak je lubimy ??
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 18:57, 20 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
mrokasia napisał(a)
Aaa, to absolutnie Cię rozumiem . Też najbardziej lubię te wąskolistne .


Jeszcze myślę o tym, że tu za domem będą korespondować z grackami naprzeciw.


Kłopoty - problemy z trawnikiem 18:53, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Do góry
mgruz napisał(a)
Codziennie podlewana przez 2 sekcję około 45 m - 1h. W załączeniu zdjęcie z przeprowadzonego testu wilgotności gleby o którym napisałeś. Wychodzi na to, że na dole też mokro. Ziemia jest gliniasta więc z wilgotnością raczej nie ma problemów.


Jak często kosisz ?? I czym i ile nawoziles te 3 tygodnie temu ??
...uDany ogród 18:51, 20 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
dana1s napisał(a)


Kwitną róże i powojniki

ta róża mnie zachwyca dostałam ją w prezencie, bez nazwy kwiaty mi się kojarzą z kamelią. Wyglądają jak sztuczne broszki





Może Ktoś wie jak się nazywa ta róża?



dręczy mnie ta róża - może to Św. Tereska z Lisieux? Ma właśnie kwiat o kameliowej budowie
Doświadczalnia bylinowo-różana 18:48, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Agapant ma dwa pączki



Koniec
Doświadczalnia bylinowo-różana 18:48, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Przed domem

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:47, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Maciupka jeszcze Clothilde Soupert, Gillenia trifoliata z hostą, ślaz przed domem, Alstroemeria

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:44, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Princess Alexandra of Kent

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:42, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Princess Alexandra of Kent

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:41, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Munstead Wood

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:39, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Munstead Wood

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:38, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Souvenir de St. Annes, Munstead Wood

Blaski i cienie nowego życia 18:37, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Hosty u mnie są tylko akcentem wśród innych roślin. A jednak trochę ich jest. Mam też w donicach.


Doświadczalnia bylinowo-różana 18:36, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Harlow Carr, Souvenir de St. Annes

Osiedlowy ogródek 18:36, 20 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Ostatni zakwitł, więc muszę go uwiecznić
I różyczka kupiona za 1 zł zaraz zakwitnie



Doświadczalnia bylinowo-różana 18:34, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Harlow Carr

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:33, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Brother Cadfael, Young Lycidas, Madame Boll i róże w donicach

Blaski i cienie nowego życia 18:32, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Anusia napisał(a)
Nie wiem co z tymi szałwiami. U mnie glina trochę rozlużniona z ziemią nawiezioną kilka lat temu a na murku fioletowe maja więcej piasku. Myślę, że bardziej jakaś choroba je toczy.


Raczej ciężka ziemia. Musiałabym co roku z 2 tony piasku zamawiać ale kto to będzie ładował i rozwoził. Z drugiej strony domu po budowie dużo piasku to tam będą może rosły.

Obchodzę ostatnio ogród i widzę ile jeszcze mam dziur do zapełniania.

Tu np. Z tyłu mam czosnki ozdobne a teraz jak przekwitły czekam na główkowate i liatry. Marzyły mi się jeszcze białe lilie od józefa. Liatry coś słabo rosną, chyba też za ciężka dla nich ziemia. A grzebać zbytnio tam już nie mogę. Może z czasem się przebiją i zagęszczą. Może woreczek piasku lekko wmieszam przy wiosennym plewieniu.



Tutaj nawtykałam pierwiosnków. Żurawki które tu mam jako sadzonki nie chcą rosnąć i nie mam pomysłu co bordowego pod hortensjami mogłoby być. Nic mi do głowy nie przychodzi. Jak żurawki wyrzucę to mam awaryjny pomysł na niskie hosty. Natomiast świetnie się spiszą tawułki golden carpet- te większe widać a te małe sadzonki muszą urosnąć.
Na dodatek z tej rabaty wypadną rozchodniki bo za mokro dla nich i po zimie gniją. Zamiast nich będą na pewno trawy- albo sesslerie albo turzyce sztywne aurea. A może tawuły przesunę na lewo a żurawki na prawo. Może ktoś się śmiać ale u mnie nie wszystko rośnie tam gdzie bym chciała.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies