Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 07:28, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Gosialuk napisał(a)

Ula ta naparstnica to jakaś odmia owa dziewanna.


Dzięki. To rzeczywiście chyba dziewanna z nasion. Zaraz poprawię opis.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 11:42, 18 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula moje szałwie też zjedzone przez ślimaki. Miałam cały pas przetrwała jedna
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 13:43, 18 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula moje szałwie też zjedzone przez ślimaki. Miałam cały pas przetrwała jedna


To pocieszające trochę ślimaksa wysypałam już pół opakowania w ogrodzie. Ale żal mi najbardziej tej najniższej szałwi. Może się coś odbuduje.

U mnie chyba lepiej postawić na niskie przetaczniki. Ożanka też fajnie rośnie, będzie fiolet. Werbena hastata też się spisuje. Coraz bardziej jestem przekonana żeby szałwie odpuścić.

Penstemony jeszcze fajnie rosną i nawet się wysiewają.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:17, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Faktycznie u Ciebie ta szalwia cos jej nie pasuje, moze gliniasta ziemia? Dziewanna urodziwa, roze piekne ale upałów mam serdecznie dosyc a strasza 40C No masakra. Teraz i u mnie juz susza dokucza. Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Anusia 19:30, 19 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nie wiem co z tymi szałwiami. U mnie glina trochę rozlużniona z ziemią nawiezioną kilka lat temu a na murku fioletowe maja więcej piasku. Myślę, że bardziej jakaś choroba je toczy.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 18:01, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Faktycznie u Ciebie ta szalwia cos jej nie pasuje, moze gliniasta ziemia? Dziewanna urodziwa, roze piekne ale upałów mam serdecznie dosyc a strasza 40C No masakra. Teraz i u mnie juz susza dokucza. Pozdrawiam


Właśnie chyba zbyt ciężka ziemia dla szałwi. Przytargałam płożącego przetacznika , oczywiście małą sadzonkę od znajomej, kwitnie na niebiesko...to już Ci pisałam. Siwego też mam, jest również płaski -rósł u sąsiadów na skalniaku. Myślę że to lepszy wybór od szałwi. Szałwie będą pojedynczo gdzieś rosły żeby potem nie było efektu strat i załamań

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:32, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anusia napisał(a)
Nie wiem co z tymi szałwiami. U mnie glina trochę rozlużniona z ziemią nawiezioną kilka lat temu a na murku fioletowe maja więcej piasku. Myślę, że bardziej jakaś choroba je toczy.


Raczej ciężka ziemia. Musiałabym co roku z 2 tony piasku zamawiać ale kto to będzie ładował i rozwoził. Z drugiej strony domu po budowie dużo piasku to tam będą może rosły.

Obchodzę ostatnio ogród i widzę ile jeszcze mam dziur do zapełniania.

Tu np. Z tyłu mam czosnki ozdobne a teraz jak przekwitły czekam na główkowate i liatry. Marzyły mi się jeszcze białe lilie od józefa. Liatry coś słabo rosną, chyba też za ciężka dla nich ziemia. A grzebać zbytnio tam już nie mogę. Może z czasem się przebiją i zagęszczą. Może woreczek piasku lekko wmieszam przy wiosennym plewieniu.



Tutaj nawtykałam pierwiosnków. Żurawki które tu mam jako sadzonki nie chcą rosnąć i nie mam pomysłu co bordowego pod hortensjami mogłoby być. Nic mi do głowy nie przychodzi. Jak żurawki wyrzucę to mam awaryjny pomysł na niskie hosty. Natomiast świetnie się spiszą tawułki golden carpet- te większe widać a te małe sadzonki muszą urosnąć.
Na dodatek z tej rabaty wypadną rozchodniki bo za mokro dla nich i po zimie gniją. Zamiast nich będą na pewno trawy- albo sesslerie albo turzyce sztywne aurea. A może tawuły przesunę na lewo a żurawki na prawo. Może ktoś się śmiać ale u mnie nie wszystko rośnie tam gdzie bym chciała.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:37, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Hosty u mnie są tylko akcentem wśród innych roślin. A jednak trochę ich jest. Mam też w donicach.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Renii 21:00, 20 cze 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Przyszłam pooglądać Edenkę. cały czas mnie zachwyca
w ogóle piękne różyczki u Ciebie i dużo się zmienia
Macham
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Urszulla 22:09, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Renii napisał(a)
Przyszłam pooglądać Edenkę. cały czas mnie zachwyca
w ogóle piękne różyczki u Ciebie i dużo się zmienia
Macham


Właśnie robię sadzonki lawendy. Czekają mnie nieustające prace w warzywniku, plewienie rabat i zapełnianie pustostanów.
Z kwitnących czekam na liliowce a potem już tylko hortensje.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies