Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mgruz 17:50, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Codziennie podlewana przez 2 sekcję około 45 m - 1h. W załączeniu zdjęcie z przeprowadzonego testu wilgotności gleby o którym napisałeś. Wychodzi na to, że na dole też mokro. Ziemia jest gliniasta więc z wilgotnością raczej nie ma problemów.

damcio24 18:53, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
mgruz napisał(a)
Codziennie podlewana przez 2 sekcję około 45 m - 1h. W załączeniu zdjęcie z przeprowadzonego testu wilgotności gleby o którym napisałeś. Wychodzi na to, że na dole też mokro. Ziemia jest gliniasta więc z wilgotnością raczej nie ma problemów.


Jak często kosisz ?? I czym i ile nawoziles te 3 tygodnie temu ??
mgruz 19:15, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Kosze raz w tygodniu, jakoś słabo od kilku dni rośnie. Na początku sezonu nawiozłem nawozem campo blaukorn suprem 21-5-10+3 - 21% azotu i wytrzeliła, że aż miło, Na moje 60m2 trawnika blaukon suprem sypnąlem 4kg, wiem wiem zaraz napiszesz, ze bardzo dużo i dziwne, że nie spaliłem trawnika ale uwierz mi na słowo, ze jak sypalem 1kg czy 2kg to trawa w ogole nie rosla. Teraz używam Yara Mila Complex, ma on 12% azotu. Jego wrzucam jeszcze więcej bo 4,5kg na 60m2.
damcio24 20:25, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Nie napiszę zw dużo śpiesz bo sam sporo sypię Ja używałem sporo nawozów ale najbardziej siada mi Florovit szybki efekt. Często domieszam inny o podobnym gratulacje który ma wiecej żelaza i innych składników.
Jeśli słabo rośnie to syp azot. Bujny trawnik na dobrze przepuszczajacym podłożu to też częste nawożenie. Koło się zamyka. Trawnik wygląda jak dywan ale często trzeba to kosic no i szybciej zjada nawóz. Dzięki temu mam mega gęsty trawnik. Wiele osób które u mnie były twierdza że czegoś takiego nie widzieli. Lubię wysiłek, biegam itp więc 30 min koszenie raz w tygodniu to dodatkowy trening. Specjalnie lecę bez napędu.
Że zdjęć widać że masz dobry trawnik ale jak wspomniałeś jeśli przestaje rosnąć to od razu syp nawóz z azotem, za kilka dni do tygodnia będzie jak ta lala.
mgruz 20:44, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Tym bardziej nie wiedziałem o co chodzi bo trawnik jeszcze 3 czerwca był w stanie jak na załączonym poniżej zdjęciu, posłucham Twojej rady i jeszcze w tym tygodniu stone blaukornem z 21% azotem. Druga sprawa to wydaje mi się, że to trochę za nisko skosilem. Na rabacie ogródka mam położoną zerwaną drań ponieważ jestem w trakcie stawiania domku, obecnie kosilem ja nieco wyżej i wygląda ona znacznie lepiej niż mój trawnik.

Damcio24 napisz mi jeszcze co ile nawozisz trawnik, w jakiej ilości i na jaką wysokość kosisz.





damcio24 20:53, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Trawnik nawożę różnie...jak widzę że zaczyna ciut wolniej rosnąć to idzie nawóz. Średnio co 3 tygodnie a czasami co dwa. Stosuje siewnik rotacyjny . Od kiedy go stosuje to mam idealnie równo rosnąca trawę. Wysokość to chyba 5 cm lub 4 cm . Jak go przytne to zmierzę ile dokładnie. Lecę kosiarka z NAC na 4 poziomie.
mgruz 21:08, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Ja właśnie nie wiem jak ustawić swój śiewnik i nawożę ręcznie Zdjęcie śiewnika w załączniku, może ktoś miał ten sam i używał podobnych nawozów i będzie w stanie doradzić, na jaki poziom to ustawić. A może efekt żółtej zaschnietej trawy to przenawozenie ??? Chociaż nie wygląda na szaloną...



mgruz 21:18, 20 cze 2019

Dołączył: 26 lip 2017
Posty: 61
Myślę też, że może za nisko go ostatnio od 3 tygodni kosze, stąd te problemy.
damcio24 21:22, 20 cze 2019

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
Ja używam takiego.

W takie upały lepiej aby trawnik był ciut wyżej koszony
Dejwizna 21:32, 20 cze 2019

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 2


Witam Was serdecznie,
Odwieczne pytanie w tym dziale, trawnik wysuszony od nadmiaru nawozu czy niedozywiony bo tam za mało spadło nawozu z siewnika? Nawóz Sumin wiosenno letni, nawożene 2 tyg temu. Leje woda obficie teraz, czy coś jeszcze mogę uczynić, czy poczekać aż reszta zdrowego trawnika będzie potrzebować papu i wtedy nawiezc jeszcze raz siewnikiem na krzyż, bo tu ewidentnie widać błędy amatora.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies