Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wszystkiego po trochu 19:07, 11 gru 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Taki deszczyk wczoraj uchwyciłam



a te chryzantemy ciągle u mnie kwitną
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:58, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Osiedlowy ogródek 18:53, 11 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Będę na wiosną robiła nową rabatę narożną i bardzo proszę o podpowiedź

Chciałabym zasłonić kompostownik ( bałaganu nie widzimy ) Jest to wystawa cienista chociaż po jej powiększeniu kosztem trawnika, powinno być tam więcej słońca. Widoczna na zdjęciu resztka trawnika do wiosny zniknie. Wzdłuż ogrodzenia są posadzone krzewy czarnej porzeczki i one zostają. Reszta czyli kulki bukszpanowe, cis, rododendron wielkokwiatowy Roseum Elegance i hortensja ogrodowa Schneeball są do zagospodarowania tu lub w innym miejscu.
Czy może powinnam powtórzyć nasadzenia z tui szmaragd jak po przeciwnej stronie?

To jest prawy górny róg na moim planie.
Rabata ma 2,5 m szerokości w najszerszym miejscu i 1,7 m po bokach.



Na brzegu rabaty od lewej strony posadziłam ukorzenione mini sadzonki z bukszpanu na żywopłocik, za nimi żurawki, niestety chyba nie widać ich na zdjęciu.


Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 18:50, 11 gru 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
o





Danusiu, czekam na ciąg dalszy wspomnień.
Te dwa zdjęcia z ujęciami roślin, światłem zauroczyły mnie.
Czy możesz napisać jakie rośliny są na drugim, oprócz bergamotki i hortensji, te bordowe, to floksy, jakie , i ..? W rzeczywistości są one tak ciemne czy zdjęcie robione pewno pod wieczór dało taki efekt ?

Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:48, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Pomimo ogromu ilości pracy kocham go miłością wielką


chyba nawet z roku na rok coraz mocniej

Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:43, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Słoneczny Ogród 18:42, 11 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kwiatki, śnieżynki to wiadomo sama robię, trochę z tym zabawy jest.
Ale polecam. Może trudno to sobie wyobrazić, to pokażę Wam coś co przybliży powstanie takiej śnieżynki.


Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:37, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Leżę, oglądam fotki z tego roku z wiosny, już zapomniałam jak było i myślę sobie szczęściara ze mnie
Jak ja kocham ten nasz ogród
No bo jak go nie kochać...




tych fotek do tej pory nie pokazywałam
Słoneczny Ogród 18:35, 11 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
...taką, a nie pokazałam jaką.


Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:58, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Czasem trzeba poczekać na swoją kolejkę
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:56, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

pod daszkiem przynajmniej nie pada


Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:51, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:50, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
wyczyniają akrobacje wszelakie, byle sięgnąć

moje ulubione, rok temu były dwie teraz jest ich chyba więcej niż bogatek

oj ciężko usiedzieć jak się rozbuja

Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:43, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Coby tu skubnąć?



inne już najedzone
Ranczo Szmaragdowa Dolina 17:39, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
MartaKozak napisał(a)


Dokladnie o tym samym myslalam

W zimie to tylko ciepłe barwy


Ptaszarnia zajada ile wlezie, nie nastarczam sypać i wieszać, po ogrodzie mam 42 punkty z dokarmianiem i wszystkie oblegane
Za to koty nie wiedza pod którym siedzieć



To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:34, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Ewo, będę wypatrywać zdjęć. Spróbuję te swoje bidy wiosna dokarmić obornikiem, bo trochę je zaniedbałam.

Czekam na suche dni, aby zebrać ostatnie liście.



Trzmielina oskrzydlona , kiedy podrośnie, będzie zdobić również zimą.



Klon pensylwański zawsze zimą podkreśla kolorem swoje pączki, a ussuryjski nie chce się rozstać z listkami w dolnych warstwach.



Trochę smutku



i odrobina radości

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:25, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Nastrojowo jest na wrzosowisku.







To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:23, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Na polach coś tam bieleje.



Na trawie też


Ale w szczegółach raczej jesiennie





To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:19, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Sylwia, u mnie z suszą i konkurencją brzóz kiepsko sobie radziły derenie białe odmiany Variegata, Aurea i Elegantissima. Trzy musiałam przesadzić i w nowym miejscu od razu odżyły. Trzy zostały i widać, że się w tym miejscu męczą. Brak nowych przyrostów, a stare gałęzie nie wybarwiły się.
Sadzone w tym samym czasie co Sibirica z pierwszych zdjęć.




To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:14, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
W narożniku brzozowym rośnie
zwykły dereń biały- tego też podcinam głównie od góry i nieco prześwietlam (odmładzam) wycinając najstarsze gałęzie. Zimowe wybarwienie jest mniej intensywne, ale widoczne. Młode pędy są intensywniej wybarwione niż stare.





Warunki glebowe i siedliskowe niezbyt sprzyjają dereniom. Dużą konkurencją są brzozy.
Derenia Flaviramea początkowo nie cięłam. Prezentował się w pewnym momencie niezbyt urokliwie.Dwa lata temu zaczęłam wycinanie najstarszych pędów, wypuścił młode, ładnie wybarwione gałązki i od razu zyskał na urodzie. Już widać, które gałęzie trzeba mu będzie wyciąć.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies