Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:05, 11 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mikina34 napisał(a)



Podczytuje o dereniach, muszę swoim się przyglądnąć


Przyjrzałam się dzisiaj swoim. Od dołu.

Sibirica jest pięknie wybarwiona prawie od samego dołu. Nie wszystkie gałęzie rosną pionowo. To zapewne skutek przycinania ich od góry.





Dobrze współpracują z mahonią, zwłaszcza w okresie zimowym.



W ogródku emerytki 16:24, 11 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dzisiejsze widoki

W ptasiej stołówce tłok

Nowa bombka
Wizytówka - Żwirowy ogród na skarpach.... 16:16, 11 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
I zimowo się robi i świątecznie u mnie
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 16:02, 11 gru 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudnie ten przelot to zrobiłaś wokół domu bo samochód z drugiej strony U nas rano biało, potem chlapa , potem znów sypnęło, a teraz pada


Tak, taka rundka dookoła domu przed pracą. Dobrze,że jeszcze odśnieżania nie trzeba było zaliczyć. W domu nie wiem jak teraz, w Krakowie pada delikatnie, ale bardziej się topi, bo w mieście cieplej. W sumie to teraz już nie widzę, bo ciemno się zrobiło

Wianki, dekoracje wyłącznie na Boże Narodzenie 15:56, 11 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Mój w tym roku na drzwi już czeka
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 15:49, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Anitka napisał(a)


Pewnie u Was też od wczoraj biało

Poprószyło wczoraj wieczorkiem, wracałam do domu w nocy, fajna śnieżyca mnie dopadła, takie wielkie płatki śniegu, jak w bajce

W przelocie rano do samochodu



Cudnie ten przelot to zrobiłaś wokół domu bo samochód z drugiej strony U nas rano biało, potem chlapa , potem znów sypnęło, a teraz pada
Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:37, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Irysy reticulata już takie

jak na razie jedyny akcent świąteczny w Szmaragdowej

Paweł trawki od Ciebie to już spore kępy, świetnie się sprawdzają, razem z floksami wypełniły miejsce przy schodkach i praktycznie raz tylko plewione w maju
trawa z drugiej strony to już działka sasiada, fragment który koszę ja by nie zarosnąć

Ogrodowe marzenie Mrokasi 15:32, 11 gru 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21524
Do góry
Kasiu, dziękuję.

Dziś cyknęłam na szybko kilka fotek frontu:



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 15:30, 11 gru 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
koliber napisał(a)
U mnie też podobne widoki

Pozdrawiam


A dzisiaj też u Was biało?


Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:30, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Dla Toszki cyknięte te cyprysiki, o których pisałam u sąsiada
Po suchym upalnym lecie dużo suszu mają, bo nie podlewane wcale, ale do wiosny zgubią i puszczą nowe przyrosty świeże
Szmaragdy obok w tym samym wieku co one, a o ile węższe

ten dół był przycięty prawie do samego pnia po dwóch sezonach już taki ładny

gałęzie przy pniu układ mają prawie poziomy

z bliska takie gałązeczki

Toszko jeśli rozpoznasz co za One będę wdzięczna
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 15:30, 11 gru 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
No i dobrze, od razu dekoracja świąteczna jestJa się wyrobiłam z nakryciem tylko 1/3 wrzosów, reszta czeka, może dziś mi się uda jak ze śniegu otrząsnęPocieszam się, że jeszcze będzie ciepło.


Ja mam jeszcze róże nieokopczykowane, rozplenice niepowiązane i tak ogólnie to dynie jeszcze dają po oczach
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 15:27, 11 gru 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No patrzcie u Was zima a u mnie zielono


A dzisiaj też u Was zielono ? Bo u mnie biało - drugi raz sypnęło w tym roku.



Mój azyl na wichrowym wzgórzu 15:26, 11 gru 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie pod domem tak samo, w ogrodzie jeszcze nie wiem, ale pewnie też....
Za wcześnie ten śnieg jak dla mnie


Pewnie u Was też od wczoraj biało

Poprószyło wczoraj wieczorkiem, wracałam do domu w nocy, fajna śnieżyca mnie dopadła, takie wielkie płatki śniegu, jak w bajce

W przelocie rano do samochodu


Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:20, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Sarny znowu były pod sama siatką, ale ich w ugorze sąsiada nie zauważyłam i na fotce same umykające zady. Zając też był bo jeden klon od dołu popodcinany znowu, trzeba sypnąć antydzika, ale jak kiedy ja leżę?
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 15:19, 11 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
U mnie większość porobiona torochę fotek ale nie całościowych
Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:17, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
i pospolite kupione jako odpad świąteczy z marketu po 8 zł jeśli dobrze pamiętam ze trzy sezony temu, maleństwa były, a proszę jakie teraz..

to przewodnik tego świerka
gęsto gałązkami dookoła usiany, nie będę go ciąć raczej

to też takie odpadowe w lasku posadzone


ten pierwszy miał przez bażanty uszkodzony przewodnik, sam wypuścił kolejny
Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:12, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Co sie zaś tyczy ostatnich dylematów świerkowych ciąć czy nie ciąć. Potrzebę cięcia rozumiem jak najbardziej jeśli drzewko rzadkie, ale jak mam ciachać drzewko, które tak gęsto gałązki puszcza samo z siebie? Nie widzę takiej potrzeby ja osobiście.
Świerki kłujące srebrne


serby


Ranczo Szmaragdowa Dolina 14:53, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Na kiermaszu nie zrobiłam żadnego bo były takie tłumy, że żywcem nie było jak nawet stoiska obfocić
Ranczo Szmaragdowa Dolina 14:51, 11 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Na wielu wątkach już czuć atmosferę świąteczną, czas i u mnie cos pokazać, a ponieważ z racji sytuacji nie mam czasu ani sił na dekoracje własne to Wam pokażę jak udekorowano w tym sezonie na kiermasz Rynek Główny w KrakowieCałe miasto opanował kolor srebrny, biały i niebieski.
Floriańska

Rynek


i wieczorem gdy światła zabłysną
...uDany ogród 13:40, 11 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak zobaczy, że dla siebie coś może znaleźć to będzie częściej zaglądał, zimą bażanty pod same domy podchodzą bo tak nie wieje i od budynków cieplej, bezpieczniej. A jak jeszcze stołówka jest wypaśna to coś dla nich zawsze spadnie


Sylwuś ja się zastanawiam gdzie one mieszkają? Za nami tylko taki kawałek pustej działki od sąsiada a tak same drogi i domy. Pola są daleko o lesie nie wspomnę...kawał drogi.
Ucieszył mnie bardzo, bo są śliczne i podobno przynoszą szczęście
Stołówkę ma może jeszcze wpadnie w gości

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies