Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Bylinowa łąka 00:09, 15 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Odpisałam, a teraz kilka nowych fotek po weekendzie. Z opóźnieniem, bo laptop zastrajkował i dopiero dziś udało się odpalić.
Na początek pokażę gościa, który chyba się mojego psa przestraszył i zdecydował przeczekać jakiś czas w bezpiecznym miejscu. Szukać w lewym górnym rogu. Prawda, że słodziak.



Teraz chryzantemy w kolorach patriotycznych. Wnoszą dużo koloru o tej porze. Liści już nie ma, a one kwitną.



A te kwitną i ładnie się rozrosły od kiedy zostały posadzone.


Ogrodowy spektakl trwa ... 00:03, 15 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
wysadzałam teraz lwie paszcze z doniczek i powsadzałam na rabaty - powinny przetrwać bo są bardzo odporne


a tu powstaje ogródek Zosi - proces bardzo wolny


hortensje ogrodowe rożnie się zachowują
Rysiek zobacz ta od Ciebie
jakie ma niesamowicie zielone liście


kiedy te ciemierniki kwitną - nie wiem okryć go czy co z nim teraz zrobić
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:58, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Maliny ścięte trzeba to zmielić a maliny oplewić

w malinach wyrosło mi .....no...
zadarnia fajnie a i do donic już mam kandydatkę na kolejny sezon


niesamowicie ciepła jesień to i rdest odrasta od środka


w warzywnych skrzyniach zawsze coś jest do roboty - mogłabym teraz uzupełniać kompostem ale muszę najpierw kompost dać na róże


mam 4 skrzynie warzywne ale od tego roku mam też 4 grządki L-ki - tak zasmakowały warzywa - co prawda picu tam nie potrzebuję ale zawsze coś zrobić by się chciało

Ogrodowy spektakl trwa ... 23:52, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Jeszcze kilka obrazków z wczorajszego dnia, było cudownie, wspaniale się robiło
żal było kończyć pracę, za to dziś - całkowita zmiana i czuć duże ochłodzenie

hortensja ogrodowa będzie mnie jeszcze cieszyć chwilkę


powiązałam miskanty, w tym roku nie będę żadnych kokardek robić byle by się nie rozwalały
mam kilka miskantów ale to nie są moje ulubione trawy, kupione na fali - trawy trzeba mieć


uwielbiam byliny które tak pięknie zastygają, jak tylko stracą szyk zetnę je wyjątkowo w tym roku wcześniej

Ogrodowy spektakl trwa ... 23:38, 14 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
mira napisał(a)
do tej nasypię do środka ale nie wiem czy to coś da
zobaczcie nie wiem co o tym sądzić
Mira! Chyba bym sie trochę obawiała, że obecnie suche liście za "chwilę" będą mokre, bardziej zbite i wtedy pędy hortensji z wilgoci i braku przewiewu mogą zacząć gnić
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:24, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Żeby zakończyć temat kompostowy na wątku bo nie w ogrodzie pokażę co dostałam

jak się gada to jakoś się spełnia - moi przyjaciele postanowili w tym roku zrobić mi prezent






dostałam 5 gigantycznych worów i na dodatek przywieźli - no jak się nie cieszyć
zostawię je tak w workach podziurawię i będę z lekka podlewać, stoją w miejscach jak na razie nie irytujących, jak będzie ubywać będę zmniejszać ilość worków,
powstanie jak sądzę idealna ściółka dla kwasolubów
na razie mam suche liście do okrywania azalii
ale też wykładam pod hortensje zwłaszcza ogrodowe

do tej nasypię do środka ale nie wiem czy to coś da
zobaczcie nie wiem co o tym sądzić
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 23:14, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Kasya napisał(a)
Wierzba jeszcze trzyma sporo liści i jest żółta
A ambrowiec dziwnie wyglada, chyba znowu ma zielone górne pędy i zmarzną mu zimą


śliczne obrazy
Czubajkowy Ogród 22:41, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


Myślę, że po tym spacerze po kolorowym ogrodzie będzie się dobrze spało Pa!
Czubajkowy Ogród 22:39, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


Bordo perukowca Royal Purple przeszło w czerwień.
Czubajkowy Ogród 22:36, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


Modrzewie w tym roku są wyjątkowo urocze i bogate złotem swoich igieł.
Czubajkowy Ogród 22:34, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Czubajkowy Ogród 22:33, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


No i wkraczamy do listopadowego ogrodu ścieżką, której nadal prawie nie widać. Ale oprawa kolorystyczna wciąż się zmienia, co raz bardziej wskazując na schyłek sezonu. Większość roślin powoli zapada w sen ...


Czubajkowy Ogród 22:29, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Na kalinie zawisł wymarzony karmnik dla ptaków w kształcie domku. Otwierany od góry może pomieścić dużo ziarna. Wcisnęłam go w środek krzewu, będąc przekonaną, że żaden kot się tam nie dostanie i ptaki będą bezpieczne. Nic bardziej mylnego - nie doceniłam działkowych kocurków! Tak więc dosypywania ziarna nie będzie, domek zostanie jedynie jako dekoracja, tym bardziej, że stada sikorek, które się nim zainteresowały w tydzień zniszczyły swoimi dziobkami okalające dół domku listewki, tak że zostały tylko drzazgi... Nie sfotografowałam go w tym stanie, ale zrobię to następnym razem, bo byłam zaskoczona, że to tacy niszczyciele - karmnik na balkonie przetrwał już wiele zim i jest cały. Hmm, może te ptaszki miejskie jakieś lepiej wychowane, czy co?



Pod kaliną
Czubajkowy Ogród 22:21, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


A tak wyglądał kwiat szałwi ananasowej - ciekawe w nim były kolory od czerwieni po róż. Niestety miał pecha - zanim zauważyłam, że na kilku gałązkach od strony północnej (!) szykuje się do kwitnienia, to już został wycięty - byłam przekonana, że ponieważ przymrozek od południa i zachodu po nim przeleciał, to już nic z niego nie będzie, a potrzebowałam miejsce na cebulki tulipanów, dużo miejsca ... Myślę, że w przyszłym roku posadzę znowu tę szałwię, bo wspaniale pasuje do letnich napojów. Wybiorę jej jednak miejsce zaciszne i na uboczu, by mogła się swobodnie rozrastać i by nie przeszkadzała swoimi rozmiarami roślinnemu sąsiedztwu.

Czubajkowy Ogród 22:17, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Czubajkowy Ogród 22:16, 14 lis 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Aniu, mobilizujesz mnie, spieszę już z fotkami Tylko, że znowu mam miesiąc do nadrobienia ... I właśnie sobie uświadomiłam, że ostatnio skasowałam kilkadziesiąt zdjęć na aparacie, nie pamiętając, że jeszcze ich nie zgrałam ... Bo nigdy dotąd nie zdarzyło mi się, bym przez miesiąc nie obejrzała zrobionych zdjęć Musi więc wystarczyć to, co jest...

Dziś wykończymy październik Cudownie kolorowy



Ukojenie 22:02, 14 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Wczoraj zmusilam eM do skoszenia ugoru - potencjalnej rabaty brzozowej
Zdjecie z rana


W sobote bede wyznaczac miejsca sadzenia.
Jak posadze brzozy to bedzie juz definitywny koniec sezonu 2018.
/kopczykowanie i okrywanie hortensji jest poza sezonem /
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 21:57, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ewilena napisał(a)
Co to za iglak?kiedyś choinka swiateczna


Jodła szlachetna, tylko zabiedzona dlatego tak kiepsko wygląda. Pewnie odbudowuje korzenie.
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 21:56, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Piber napisał(a)
Bardzo bym prosił o rozpoznanie tego Cisa. Kiedyś kupiłem w markecie na wyprzedaży. Na etykiecie było napisane: Iglaki, nic poza tym. Jak widać ma już jakieś 2,5 m wysokości. Nie ma owoców w czerwonych osnówkach.



Wg mnie to Taxus baccata - siewka.
Żywopłotki cisowe. 21:27, 14 lis 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
U Gobasi poczytałam o szynkowarze nie miałam pojęcia co to, dokształciłam się w info.
Przypadkowo trafiłam szynkowar w Kaufland i ruszyła produkcja dla własnych potrzeb, o to mielonka z łopatki.


więcej było rozrobionego mięsa i włożyłam do foremki upieczone w piekarniku.

smakowało tak samo.


to kiełbasa szynkowa.



to drobiowa galaretka z piersi i ćwiartek kurczaka.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies