Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 07:39, 14 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Zaskoczyły mnie skorki. Mamy powieszone pod okapem dachy, schowane za glicyniami 2 budki dla kopciuszków. One są półotwarte. Teraz rozgościły się w nich sikorki.


Kasiu u mnie w budkach na zmianę wróble, mazurki i sikorki. Cała reszta zbyt strachliwa. Jeszcze na wiosnę szpaki się wpychają
Teraz na wprost okna kuchennego podglądam życie sikorek bogatek. Modraszki nie miały z nimi szans, większy górą

Mglisty, wczorajszy poranek. Dzisiaj mokro i deszczowo, ewidentnie widać na horyzoncie zmianę pogody.

Połowa działki - czyli mam powoli dość 07:27, 14 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Dziękuję. Fakt wielka ta twoja sosna. Widziałam .

A jabky ją trochę poprzcinac ?.
Tylko to trzeba kogoś bardzo sprawnego,żeby na drzewo wszedł .
I z drabiny jakiejś strażackiej też chyba. ..
To może nie warte zachodu. .


Ścinali te 2 drzewa specjaliści bo ta górna część była ogromna a działka jest mała więc nikt inny tego robić nie mógł.Poszło im gładko.teraz już nie chcę nic robić bo mam trochę cienia.a strachu że się złamie nie ma. .Ale co 2 lata kłopot z igłami ogromny bo każdą igłę trzeba zbierać ręcznie jak nie można dojść grabkami .:No i długo się rozkładają 2-3 lata.



Tu widać że są ścięte oczyszczone a na drugi dzień przyszła taka wichura a ja spokojnie stałam i patrzyłam co się dzieje .
Za drzwiami do ogrodu... 00:15, 14 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Właśnie zaczął padać deszcz,dla roślinek na zimę upragniony
Za drzwiami do ogrodu... 00:06, 14 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Uwielbiam te Twoje drzwi i biały płotek z pergolką

Też je uwielbiam
Ogród w Tarnowie 00:02, 14 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Richie napisał(a)
Wymieniłem część róż pnących na nowe.











znowu ?
i jaka zmiana na jasne, tą ostatnią mam.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 23:30, 13 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Do góry
Witam!
Mam niewydarzoną rabatę. Nie wiem co sobie myślałam jak ją tworzyłam... nie ważne, teraz mam motywację na zmiany! Dlatego zwracam się do Was z prośbą.
Załączam 'plan' i zdjecia poglądowe (nieaktualne, ale widać zarys i rozmach rabaty).
Mam naspujące rośliny:
-budleje
-hortensje ogrodowe i bukieowe
-ketmie
-liliowce
-lawendy
- okrywkowe: dąbrówki, bodziszki, trzmieliny
- żurawki
- byliny: pysznogóki, jeżówki, rudbekie, derenie, nachyłki, astry
Lubię styl niefromalny, wiejski. Marzyłam żeby zrobić coś bujnego i zachwycającego, formowane rośliny nie dla mnie.
Błagam!

PS: Do zmiany może być wszystko! Miło jakby się dało wykorzystać moje rośliny.
PS2: Darń jest zdjęta.
Ogród w Tarnowie 23:23, 13 lis 2018


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Dzisiaj kolejny ciepły dzień sprzyjał porządkowaniu i przygotowaniu ogrodu do zimy a przy okazji koszenia trawy znikneły opadłe liście









Pszczelarnia 23:22, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
April napisał(a)
Wojna postu z karnawałem to moja ulubiona płyta, też często słucham. Nawet na słuchawkach na bieżni, poza świetną treścią, ma dobry rytm

A facelię kiedy siałaś? Jak szybko wzeszła?
Ja na wiosnę muszę wysiać jakiś zielony nawóz żeby pod nowe rabaty było więcej papu. Muszę poczytać o tych poplonach i innych nawozach zielonych.

Pięknie masz, nawet późną jesienią Zmotywowałaś mnie swoimi pracami i przesadziłam jeszcze rododendrona


Facelię siał eM. jakoś na początku września. Ona szybko wschodzi.

Wiosną możesz wysiać facelię albo łubin, koniczynę. W zasadzie wszystko.

Motywuję się wciąż. Przede mną jeszcze wiele prac: coś wykopać, coś zakopać, polatać z grabiami, poobcinać to i owo i zaordynować kolejny (3 kompostownik).

Bo te nie są wystarczające:





Moja działka na Dębowym Lesie 23:16, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
anabuko1 napisał(a)

O ba, to niezła historię miałeś z kopaniem swojego stawu.
A jaki będzie staw.To już mąż ma się zająć.Ma nawet w planach zarybić, to chyba taki płytki nie będzie.
A jak o koparkach mowa.To takie zdjęcia z prac przy terenie znalazłam

A tu z jakimi drzewami musi sobie operator radzić.I wywozi na brzeg działki , na laki Sasiada działka też niedawno była tak robiona.A już ma trawkę na częsci dzialki
[

ciekawa jestem,czy jeszcze wtym roku mogę zasiać trawę ??
Prace jeszcze ileś dni zajmą .A tu idzie zimno.To nie wiem, czy siać ją potem ??
Czy na wiosnę ??


można
Moja działka na Dębowym Lesie 23:07, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Waclaw napisał(a)


Kiedy po zakupie działki operator koparki zapytał mnie; "no to jaki ma być ten staw, płytki czy głęboki?"
Odpowiedziałem: "aaa taki sobie, płytki, żeby woda była". Wykopał na głębokość 1 m.
Dość szybko najmowałem ponownie koparkę i kopałem głęboko: miejscami do 2 m. bo poprzedni się zamulił błyskawicznie. Woda się zbyt szybko nagrzewała i roślinność ( moczarka kanadyjska) momentalnie go opanowała.
Nie powtórz mojego błędu

O ba, to niezła historię miałeś z kopaniem swojego stawu.
A jaki będzie staw.To już mąż ma się zająć.Ma nawet w planach zarybić, to chyba taki płytki nie będzie.
A jak o koparkach mowa.To takie zdjęcia z prac przy terenie znalazłam

A tu z jakimi drzewami musi sobie operator radzić.I wywozi na brzeg działki , na laki Sasiada działka też niedawno była tak robiona.A już ma trawkę na częsci dzialki


Zdjęcia z telefonu. to nie najlepszej jakości.
Ale historyczne dla nas będą



ciekawa jestem,czy jeszcze wtym roku mogę zasiać trawę ??
Prace jeszcze ileś dni zajmą .A tu idzie zimno.To nie wiem, czy siać ją potem ??
Czy na wiosnę ??
Ogród w Tarnowie 23:01, 13 lis 2018


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Wymieniłem część róż pnących na nowe.









Pszczelarnia 23:00, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I Poppy miałam pokazać nawierzchnie i takie tam dylematy "rodzielnikowe" (kora versus gleba i ścieżki).

Między skrzyniami, kora na gołej glebie



Ścieżka przy warzywniku: trociny dosypywane co roku na wiosnę



W dawnym zielniku (obecnie różanka "w procesie") granit z wysypiska (kiedyś może będzie cegła dla ujednolicenia, materiał jest, trzeba wykonać)



W warzywniku centralnie cegła



Z drugiego boku warzywnika, trociny a jako obramienie dębowe łaty będą





Oddzielenie zielnika z glebą od ścieżki z korą, ekobord. Nie podoba mi się i już żałuję, że go dałam.



A tutaj między trawą a korą. Wokoło budki pszczelarskiej. Dobrze się będzie kosiło i nie trzeba "kancikować" (mam nadzieję); jeszcze nie skończony.



Tutaj modrzewiowa belka, leży od 2012







Pszczelarnia 22:41, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Rozstałam się ze swoimi dereniami, za mały ogród, ale jakimś "cudem" mam z nich sadzonki
Czy zakup gadżetów ogrodowych w sobotę też zaliczysz do świątecznych? Jeśli tak, to też zrobiłam sobie prezent z okazji Święta


Oczywiście. U mnie przez moment było mroźno ale tylko w aranżacji (tym razem żeliwo):



Pszczelarnia 22:40, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Tamaryszek napisał(a)
I ja zwróciłam uwagę na dereniowe pędy, pięknie wyglądają. Żałuję, że u mnie derenie nie rosną za dobrze, sucho mam.
Listopadowy sad magiczny. Niestety, nie mogę się pozachwycać deszczową jesienią, u mnie wcale nie pada, beznadzieja.
Zauważyłam też śliczny, cynowy (chyba) świecznik. A glinianą szyszkę gdzie zdobyłaś?


U nas też susza okrutna. I nie widać deszczu na horyzoncie a już przymrozki.

A przecież mam do przesadzenia jeszcze jedno drzewko.

Tak to cyna.



Szyszka na PW.

Pszczelarnia 22:36, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Cudna istotnie


Miałam Ci pokazać cisy. A więc

Repandensy mocno cięte na początku, mocne osobniki. Nie mają lekko, gleba jest wypłukiwana na tej stromiźmie.





Elegantissimy



Przy tych powinnam popracować nad cięciem, czym mają być i jak je prowadzić (niestety stoi w nich pergola).




Jeszcze mam Aurea Decora i Hoseri, David i Semperaurea ale nie mam zdjęć - jak trzeba zrobię.










Pszczelarnia 22:14, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudna Twoja dereniowa


Bez dereni nie wyobrażam sobie mojego ogrodu. Jaśminowce, derenie, kaliny, bzy i żylistki oraz irgi to moje ulubione krzaki. I hortensje.

Kwitnie bodziszek 'Rozanne'.

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:13, 13 lis 2018


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Do góry
Witam,może coś doradzicie .Chciałabym zakryć kosze na śmieci,nie wiem co mogłabym tam posadzić, żeby dało radę rosnąć pod orzechem włoskim.Fajnie się tam odpoczywa w cieniu na ławeczce,ale denerwuje mnie ten widok koszów.
Pszczelarnia 22:10, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


A tutaj już jesiennie na całego. Do wzorowości to jeszcze długa droga.


Czemu my nigdy nie umiemy docenić tego co mamy i samych siebie? Dla innych Jesteś wzorem i Twój ogród też
Pszczelarnia 22:07, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kasya napisał(a)
Wzorowo jak zwykle
A do tego tyle kwiatów... inny klimat


A tutaj już jesiennie na całego. Do wzorowości to jeszcze długa droga.

Ogród pod akacjami 22:02, 13 lis 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Przesyłam trochę lata



Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies