Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 22:26, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Witaj, często się mijałyśmy na innych wątkach Byłam u Ciebie przed chwilą
To co robisz dla jeży mega podziwiam nie wiem jak daleko mam do Ciebie, nie jestem zmotoryzowana, ale bym takiego jeża chętnie przygarnęła do ogrodu
Przez wiele lat były jeże u nas, a w tym sezonie jakoś nie widziałam, a może są tylko sezon miałam zagoniony i uwagi tak nie zwracałam. Rok temu jeszcze byłyNa boisku z kociej miski jadły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 22:37, 12 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu zdjęcia w soboty i niedziele cykam, w tygodniu nie ma czasuFajnie jak Ci się podobają

ech ja tą sobotę od szkółki mam wolną to może coś cykne. Jak wena przyjdzie. Na razie główka pracuje jak i za huśtawka posadzic i trochę nad stawem...
A jak coś ładne to jak może się nie podobać
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Poppy 22:42, 12 gru 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Sylwio, do Ciebie tez dotarlam, zapisuje watek na zimowe czytanie Na razie przegladnelam wizytowke na szybko, zmiany od 2015 robia wrazenie. Wszystko uroslo jak szalone!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
sylwia_slomc... 22:50, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
anabuko1 napisał(a)

ech ja tą sobotę od szkółki mam wolną to może coś cykne. Jak wena przyjdzie. Na razie główka pracuje jak i za huśtawka posadzic i trochę nad stawem...
A jak coś ładne to jak może się nie podobać

Aniu gdybyś narysowała układ jednej działki w stosunku do drugiej na papierze łatwiej by było myśleć nad rabatą za huśtawką, bo gdy zniknie ogrodzenie między nimi to zupełnie inaczej będzie to wyglądało. Ja nie mogę się zorientować gdzie będzie przejście z ogrodu do ogrodu.
Zaznacz jak znajdziesz czas na rysowanie w którym miejscu jest ta huśtawka i w którym staw i miejsce pod warzywnik tak jakbyś z lotu ptaka rysowała. Będzie łatwiej coś wymyślać, żeby to potem miało ręce i nogi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:56, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Poppy napisał(a)
Sylwio, do Ciebie tez dotarlam, zapisuje watek na zimowe czytanie Na razie przegladnelam wizytowke na szybko, zmiany od 2015 robia wrazenie. Wszystko uroslo jak szalone!

Witaj
Wszyscy są zaskoczeni szybkością wzrostu roślin, a to jak mniemam skutek tego, że jak posadzę to raczej już nie ruszam i miejsca nie zmieniam. Na rabatach z iglakami trociny się rozkładają i użyźniają ziemię, oraz rok w rok robię gnojówkę z pokrzyw i leję roślinkomMaja też całą masę światła, bo u mnie jeszcze nadal patelnia
Zapraszam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 23:13, 12 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwio, dzięki za odwiedziny i miłe słowa o jeżach
Oj, trochę do mnie jest, mieszkam na Dolnym Śląsku koło Bolkowa.
A przydałyby Ci się, pomogłyby kretom wyjeść robale, bo widok kopców świadczy o tym, że jest tam dla nich " jedzonko ".
U mnie jest tylko 8 ptasich stołówek, ale w zasięgu rzutu beretem, kondycji to nie
poprawia.
Jestem miłośniczką iglaków, ale zaćmiło mnie w ogrodzie i mam ich tam mało, więc zimą jest łysawo. Ale będzie poprawka.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 23:36, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
gogo napisał(a)
Sylwio, dzięki za odwiedziny i miłe słowa o jeżach
Oj, trochę do mnie jest, mieszkam na Dolnym Śląsku koło Bolkowa.
A przydałyby Ci się, pomogłyby kretom wyjeść robale, bo widok kopców świadczy o tym, że jest tam dla nich " jedzonko ".
U mnie jest tylko 8 ptasich stołówek, ale w zasięgu rzutu beretem, kondycji to nie
poprawia.
Jestem miłośniczką iglaków, ale zaćmiło mnie w ogrodzie i mam ich tam mało, więc zimą jest łysawo. Ale będzie poprawka.


Mnie uwiodła jodła posadzona pod ścianą, cudnie wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 00:55, 13 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Jodły niestety już nie ma, musiałam wyciąć, bo coś ją dopadło.
Wstawiłam zdjęcie tego " czegoś ", co ją zjadło w wątku " choroby i szkodniki iglaków ", żeby ktoś podpowiedział, ale nie mam odpowiedzi.
I nie wiem kogo zapytać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 01:02, 13 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Zapytać trzeba Mazana
Może tutaj wejdź i Go zaproś do Siebie na wątek w celu rozpoznania
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2602-fitoremediacja-czyli-biorekultywacja-i-nie-tylko?page=21
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 09:16, 13 gru 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Sylwuś witam i macham o poranku miłego dnia
Troszkę lata dla Ciebie


____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies