Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zielonym od linijki - ogród Ivony 17:56, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry


To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:55, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mikina34 napisał(a)
Jak to już ktoś wcześniej zauważył, masz nieprzyzwoicie pięknie Lubię Twój ogród, pełno w nim zakamarków i zakrętasów, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach Przy moim długim i wąskim to miła odmiana


Działka nie jest duża, a chciałam mieć ogród i dom zatopiony w zieleni, a nie tylko rabatki pod płotem.
Zaplanowałam to tak


Na rysunku brakuje tylko rabaty garażowej wzdłuż podjazdu

O tej



Kiedy chcę się zrelaksować spacerkiem, to obejście wszystkiego zajmuje trochę czasu i nie ma monotonii.





Moja działka na Dębowym Lesie 17:51, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Kawał roboty zrobiliście na drugiej działce. Usunięcie tego zakrzaczenia to ogromne wyzwanie. Bukiecik z żywych kwiatków to taki rarytasik obecnie.

Dorotko, trochę w końcu widać.
To teren tylko zakrzaczony i zadrzewiony i zarośnięty na maxa.
Ale bezpośrednio przylega do naszej obecnej dlatego go kupiliśmy.
W całości kiedyś może będzie wyglądać ładniej
No tak tkie bukieciki żywe to ja lubię.A tu jeszcze z maczkami o tej porze roku to prawdziwy rarytas.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:47, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Fuksja napisał(a)
Witam. Co to jest.



Chryzantema.
Parę lat temu kupiona w doniczce, potem wsadzona do ziemi.







Z tą było podobnie, ale pierwotnie miała białe paseczki na płatkach i była miniaturką.

Moja działka na Dębowym Lesie 17:45, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
koliber napisał(a)
Ania, co to wyrabiasz? Nowy ogród zakładasz???

Anetko, będzie to inny ogród.
Ale będzie nowy, może na drugi rok coś będzie już widoczne
Kwiatowy będzie na starej , tej obecnej części.

Ciemiernik zaczyna kwitnienie
Zielonym od linijki - ogród Ivony 17:44, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry
Trochę jesieni bo zaraz zima nadejdzie

Zaległe zdjęcia z października :


Za drzwiami do ogrodu... 17:32, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Agania napisał(a)
Widzę, że pawie wpadły na stale do ogrodu

Tak i trochę wtopiły się w tło
A na te prawdziwe ptaszki czeka nowy karmnik...
Za drzwiami do ogrodu... 17:24, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
anpi napisał(a)



Ale masz fajnego słodziaka w ogrodzie
Za drzwiami do ogrodu... 17:23, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Ladnie, jesiennie, barwnie.Jeszcze
Już jak patrzy lam na swój ogród , to już bardziej pusty się zaczyna robić.
Na zewnątrz też drzewa puste się zrobiły, liście zleciały, gdzieniegdzie jakieś niedobitki zostały.
Taka szara i pusta pora się nam robi, której nie lubię
pozdrawiam Aniu cieplutko

No cóż ...przecież niedługo grudzień...
Ale i tak jeszcze nie jest tak źle,choć dzisiaj u nas ze słoneczkiem na bakier ,tylko na chwilę wyjrzało
W Gąszczu u Tess 17:10, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Tess napisał(a)
A taki stan widziały Ania Kwartet i Iza. Piątek, 13 kwietnia.





Hej Tess, Toszka mnie przyslala do ciebie, poogladac cebulice. Slicznie ci kwitly w tym roku.
Nie rozsiewaja ci sie za bardzo?
Ja mam u siebie we FR i co roku jest jej coraz wiecej, podobno moze byc inwazyjna, jak ona sie sprawdza w Polsce?
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:07, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Voyage

Po daliach jeszcze chłodu nie widać




Nie widać. Jak się nazywa ta piękność. Przecudna! Będę jej szukać.

Tak jak kiedyś szukałam koszyków drucianych i znalazłam.

A uszak też był w ofercie?

Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 17:05, 13 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
koliber napisał(a)
Cześć Kasiu
Nawet nie wiesz jak ja się cieszę, że do ciebie trafiłam Powstaje wspaniale piękny ogród. Nic dodać nic ująć Warzywnik w skrzyniach imponujący
Mam małe pytanko odnośnie kompostownika - on jest zrobiony z palet?

Pozdrawiam i zapowiadam częste odwiedziny u Ciebie

Hejka Anetko. Cieszę się że zajrzałaś do mnie.
Skrzynie na warzywa to strzał w dziesiątkę. Nie ma porównania do uprawy w gruncie - kolana coś by więcej na ten temat powiedziały hehehe.
Kompostownik wykonany został dzięki filmikowi ktory znalazłam na yt. Poniżej posyłam link. Jest on wykonany z palet i świetnie się sprawdza. Najpierw oczyscilam szlifierką wszystkie palety. Następnie zakupiłam w Castro... gwoździe, kątowniki i siatkę. Resztę już mój Emuś wykonał.


https://www.youtube.com/watch?v=csYY_rmqXvQ&feature=share
Pozdrawiam.
Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 16:44, 13 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
waldek727 napisał(a)


Łaaaał!
Suuuper!
Brawo!
Za budkę lęgową też plusik.

Witaj Waldku!
Dziękuję za odwiedzinki i ciepłe słówka.
Budki lęgowe były zawsze moim marzeniem. Póki co mam na razie dwie na brzozach. Ale jak tylko inne drzewa podrosną na na pewno będzie ich więcej.

A i karmnik już przygotowany

I obowiązkowo mały hotelik dla latających bzykaczy

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za cenne rady jakimi się z nami dzielisz.
Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 14:41, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Okej Cos tam nabazgralam....
Wszystkie roslinki mam na dzialce i bede dzielic na wiosne takze tylko ozdobne drzewko bym musiala dokupic.





Działka prawie w Borach Tucholskich 14:36, 13 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
samochodzik popsuty , pada to zostaje szperanie w archiwum X

Beskidy pod Baranią Górą tuż po maturze


około 20lat później Orla Perć


następny skok czasowy i wciąż na szlaku (też Orla Perć - to takie magiczne miejsce )



i sama Orla Perć z akcentami Ogrodowiska


Ogród z łezką II 14:33, 13 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Ponieważ dopiero dzisiaj wracamy do Zabrza, wykorzystałam ten fakt i pojechałam do Kapiasa...marzyły mi się dwa ( tylko dwa!) ładne cisy, takie jak nowe u Cioci Gosi, na miejsce pęcherznicy...ale kicha, same ochłapy już zostały. Czyli wiosną dopiero...
Ale przywlekłam świerczka Iseli Fastigata i posadziłam między nogi słupa. Niech se już rośnie.



Duże toto nie jest, ze 30-40 cm, ale już tak wielkiej pustki po wykopanych Louise Odier nie ma.
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 14:31, 13 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Ogród z łezką II 14:14, 13 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Jak zwykle wielki porządek



Nie powiedziałabym, że czyściutko...ale robi się

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 14:11, 13 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Takie coś wyrysowałam w puzzlach, to te dwie rabatki


dam jednk jedno drzewo, tego klona Golden Globe i na jednej i na drugiej, dwa drzewa na rabacie 4,3 m będzie za ciasno. I na jednej i na drugiej dam je chyba centralnie pośrodku rabaty. Jak myślicie?
Za drzwiami do ogrodu... 14:09, 13 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
anpi napisał(a)
Gosiu miło że odwiedzasz mój listopadowo słoneczny ogród

Ja dzisiaj nawet chwili nie miałam czasu na korzystanie z tych promyków w ogrodzie,jak już miałam czas to się ściemniło


Piękny jesienny gazon....korzystamy z pogody...jakby było zimno, to
wtedy byłby czas na nasze wymówki że nie zdążyłam...a tak możemy dużo więcej przygotować i ogród do zimy i na wiosnę nowe odsłony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies