Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 17:50, 08 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Jesienny ogród w promieniach słońca jeszcze malowniczo się prezentuje. Jeszce trochę i barwy znikną.
Ptaszorek piękny


Aniu u mnie jeszcze dość kolorowo, chociaż coraz mniej liści na drzewach.
Dzisiaj słuchałam prognozy, podobno druga dekada listopada znacznie chłodniejsza.
Cieszmy się tym co nam serwuje natura, jest pięknie.
Dzisiaj chyba mnie zawiało, od rana czyściłam ogród Mamy, a teraz strasznie boli mnie głowa i cała się trzęsę...wzięłam już leki i siedzę pod kocem

...uDany ogród 17:44, 08 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
gosika67 napisał(a)
Kolekcja ptaszków jak w katalogu, ten mały potargany świetny.


Gosiu kiedyś częściej polowałam z aparatem na ptaki. Miałam super punkt obserwacyjny z salonu na lasek brzozowy, teraz mam widok głównie na kominy...
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła obserwować ich życie z okna

...uDany ogród 17:42, 08 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
dana1s napisał(a)


Ewciu zgadzam się dla mnie to moje sanatorium. Tu odzyskuję równowagę
Cieszę się, że Tobie też się tak kojarzy.


Jesienny ogród w promieniach słońca jeszcze malowniczo się prezentuje. Jeszce trochę i barwy znikną.
Ptaszorek piękny
...uDany ogród 17:40, 08 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
anpi napisał(a)
Urocze te dzikie różea jeszcze w Twoim obiektywie ...!!!


Aniu bardzo lubię dzikie róże, są takie naturalne i delikatne.
Miło mi bardzo, dziękuję!


Za drzwiami do ogrodu... 17:28, 08 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Posadziłam część cebulowych do doniczek.Tylko obawiam się jak jest tak ciepło to czy nie za wcześnie
Posypałam cebulki trochę mączką bazaltową,dlatego takie szare
Ogród Małej Mi 2017 17:11, 08 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Mala_Mi napisał(a)



Takiego listopada to ja nie pamiętam.... jak lato


Ja też, dziś w krótkim rękawku sadziłam dodatkowy przydział cebulowy .

Ogrodonictwo latarkowe znam też.
Kiedyś jak nie mogłam się doczekać soboty ze światłem dziennym, chodziłam wieczorem z latarką i sprawdzałam na wiosnę czy cebulowe wyłażą
Za drzwiami do ogrodu... 17:07, 08 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Azalie i rododendrony obsypałam sosnowymi igłamiJedna z nich nadal kwitnie...
Za drzwiami do ogrodu... 17:00, 08 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry

Kiedyś będzie tu ogród 16:59, 08 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anka_ napisał(a)
Nie Aniu, sezonu nie zamykam. Jeszcze sporo mam do sadzenia. Plus cebulowe- ale tych niewiele. Najgorzej, że dzień krótki a latarka za słaba na nocne sadzenie.

Będziesz bardzo zadowolona.


To szałwia Ci kwitnie ?
Kiedyś będzie tu ogród 16:59, 08 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anka_ napisał(a)


No to mnie nie pocieszyłyście. Choć niestety to realne, bo na tej rabacie miałam opuchlaki na łubinach. A wydawało mi się że zwalczyłam. Tyle że to nierówna walka bo za ogrodzeniem wylęgarnia opuchlaków (truskawki sąsiada).

A czy ślimaki jedzą róże? Bo jeszcze mam nikłą nadzieję na wersję bardziej optymistyczną.




Opuchlakow współczuję.
A widoczek barwny ,piękny
Za drzwiami do ogrodu... 16:55, 08 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Dostałam taką roślinkę,podobno zimuje w gruncie,na żółto kwitnie i tyle wiemMoże ktoś zna nazwę,albo przynajmniej jak duża rośnie ,jękiem preferuje stanowisko,bo nie wiem gdzie posadzić?

Aniu, to ten wilczomlecz groszkowy ??
Za drzwiami do ogrodu... 16:55, 08 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Aniołki w jesiennej odsłonie...
Za drzwiami do ogrodu... 16:35, 08 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Jakoś mnie denerwował widok już takich suchych leżących liści funkiiDopóki były żółciutkie było ok. Nawet takie zostawiłam.A dosadzałam w tą rabatę krokusy,to i tak musiałam odgarniać te leżące liście i jak to się wszystko poczochrało z korą i ziemią,to wyglądało "niekoniecznie". A to rabata pierwszego rzutu okiem na ogród z tarasu, więc posprzątałam
A ja tą Elegans posadziłam bardziej z brzegu rabaty ,może się okazać za duża?Bo po obrzeżu placyku chciałam mniejsze...
A wianek z winogronowych pędów też pierwszy raz robiłam ,zawsze z brzozowych gałązek.

Pelargonie na dworze jeszcze sobie dobrze radzą ...
Ogród w remoncie 16:26, 08 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Tak




Chyba tak.
Kiedyś będzie tu ogród 16:13, 08 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
anpi napisał(a)
Niezła ptasia stołówka
A sezonu sadzeniowego to widzę jeszcze nie zamykasz?
Ale ja też jeszcze grzebię w ziemi Zostało mi parę cebulowych wyprzedażowych wysadzić i trochę przeorganizowuję rabatę pod grillemwyciaągnęłam z ziemi kilometry barwinkaPozdrawiam
Nie Aniu, sezonu nie zamykam. Jeszcze sporo mam do sadzenia. Plus cebulowe- ale tych niewiele. Najgorzej, że dzień krótki a latarka za słaba na nocne sadzenie.

anpi napisał(a)
O! i teraz jesienią posadziłam też 2szt. Lupo,myślę że będę zadowolona?
Będziesz bardzo zadowolona.

Ogród w remoncie 16:11, 08 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Tak


Czy tak

Kiedyś będzie tu ogród 16:05, 08 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
jolanka napisał(a)
To wygląda na opuchlaki
Ja bym wykopała i sprawdziła korzenie. U mnie tak samo wygląda Acropolis.

Margerytka40 napisał(a)
Też stawiam na opuchlaki.

No to mnie nie pocieszyłyście. Choć niestety to realne, bo na tej rabacie miałam opuchlaki na łubinach. A wydawało mi się że zwalczyłam. Tyle że to nierówna walka bo za ogrodzeniem wylęgarnia opuchlaków (truskawki sąsiada).

A czy ślimaki jedzą róże? Bo jeszcze mam nikłą nadzieję na wersję bardziej optymistyczną.



Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 16:02, 08 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kasia_CS napisał(a)


Zwłoki Goethe - płatki zrobiły sruuu na ziemię jakby nadal były kwiatem


Lavender Ice jest urodzoną modelką!!



Piękne zwłoki, niektóre róże to nawet zwłoczą się łądnie. Goethe bardzo urodziwy.
Ogród w remoncie 15:59, 08 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)






Dla mnie fajnie po przesunięciu jabłonki w prawo. Te drzewa mi pasują do siebie. Już jest fajnie.
Żywopłotki cisowe. 15:42, 08 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Haniu, ja do Ciebie przyszłam. Mam od Ciebie dalię, której nie nazwałaś imieniem. Obserwowałam ją 2 lata i mam. Oto 'White Perfection', ta biała:


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies