Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 18:49, 16 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
Kasia_CS napisał(a)
Hihi, bardzo byłam ciekawa reakcji Renatki na Anity pomysł




Kasia, mam nadzieję, że takiej się spodziewałaś

Jak przeczytałam na przerwie w pracy to oczom nie wierzyłam.
Musiałam czytać dwa razy

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:35, 16 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
A więc przeczytałam trzeci raz i zastanawiam się jak dać te cisy po łuku, żeby znowu nie były posadzone w rządku...

Zrobiłam zdjęcie panoramiczne, może będzie lepiej widać całą rabatę





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:02, 16 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
MartaKozak napisał(a)


Jesli chcesz cos zoltego przed lawendami to daj narcyzy i zolte, niskie jezowki Cleopatra lub Golden Skipper


Dzięki ale niekoniecznie o żółty kolor mi chodzi, myślałam raczej o niskich różowych, mam w innym miejscu Magenta pearl one mają ok 50cm albo Glowing Dream też z niższych. Albo niskie rozchodniki jak Ewa Anda radziła.
Na razie posadziłam tam seslerie jesienne i pomiędzy tulipany Night Club
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 09:38, 17 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)




Kasia, mam nadzieję, że takiej się spodziewałaś

Jak przeczytałam na przerwie w pracy to oczom nie wierzyłam.
Musiałam czytać dwa razy



noo, żebyś wiedziała - zresztą ja też 2 razy przeczytałam i się ucieszyłam, że udało się uporządkować Anitce fajnie z pomysłem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 18:07, 18 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
Polecane iglaki od Anitki, wklejam ku pamięci :

Z iglastych, które mam u siebie polecam poniżej kilka przykładów:
- cyprysik groszkowy ' Filifera Aurea' (rośnie wyższy) i mniejszą wersję 'Filifera Aurea Nana' - one oba mają złociste wybarwienie
- cyprysik groszkowy 'Filifera' i 'Filifera Nana' mniejszy, bardziej zwarty - te są zielone
- świrki gniazdkowe 'Nidiformis' - zwarty pokrój, nie mam z nimi żadnych problemów, nigdy nie chorowały i nie wymagały oprysków, miałam je wcześniej na balkonie, gdy mieszkałam w bloku, nie wymagają cięcia, rosną u mnie nawet w nie ocieplonych betonowych donicach i za murkami oporowymi
- żywotnik zachodni 'Golden Tuffet' - bardzo zwarty, miękkie igły, pięknie odróżnia się na rabatach
- cisy Hillii ( nie zawiązuje owoców), Hiksi ( ten mniej, bo ma owoce i na jesień cała gromada ptaków robi nalot na nasz ogród i pozostawia po sobie mnóstwo "śladów"), i odmiany kolumnowe o wąskim pokroju - 'Fastigiata' ( zielony) i 'Fastigiata Aurea' (złocisty)
- sosny górskie 'Pumilio'(bardzo zwarta), 'Ophir'( w zimie ładnie zmienia kolor na złocisty), 'Mops'ma 1-2 cm przyrosty
- świerk 'Barryi'- Rośnie powoli, bardzo gęsty
- żywotnik zachodni 'Rheingold'- ładnie wybarwiony na złocisty kolor, rośnie u mnie nawet pod brzozami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:11, 03 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
Sprawdzony i przepyszny przepis na dojrzewający piernik można z niego robić też pierniczki
Im dłużej ciasto dojrzewa tym piernik jest lepszy.
Kiedyś z połowy proporcji upiekłam piernik na święta a druga część leżała w lodówce zapomniana do wiosny
Po upieczeniu piernik był lepszy niż na Wigilię



Dodaję link z przepisem na biały lukier do pierników.
Ja wykorzystałam zwykły woreczek foliowy jak szprycę i tym rysowałam wzory na pierniczkach

http://www.kuchniawformie.pl/2013/12/jak-zrobic-lukier-instrukcja-krok-po-kroku/


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Iwk4 22:53, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Reniu, jak lukrowałaś pierniczki? Takie cuda ci wyszły.
Dzięki za przepis. Jakiś uskutecznię, ale ten dojrzewający chyba już trzeba robić? Ostatni dzwonek na niego?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:09, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Reniu, jeszcze co d rabaty, nad którą planujesz zmiany.
Anitka fajnie radzi, a ja jak przeczytałam, popatrzyłąm na te poszerzenia, to pomyślałam, by trawki co masz, np. seslerie wiosną podzielić i nieregularnie powsadzać w te puste miejsca, aby była szersza, nieregularna plama. Seslerie są wdzięczne do podziału. Bergenię też możesz wiosną podzielić. Trochę porozsuwać rośliny , podzielić to co masz. Zasada, im mniej, tym lepiej sprawdza się na rabatach. 3-4 gatunki posadzone w większych plamach dają fajny efekt. A trawki robią dobrą robotę.
____________________
Ogródek Iwony II
Kokesz 18:35, 04 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
Iwk4 napisał(a)
Reniu, jak lukrowałaś pierniczki? Takie cuda ci wyszły.
Dzięki za przepis. Jakiś uskutecznię, ale ten dojrzewający chyba już trzeba robić? Ostatni dzwonek na niego?


Dodałam przepis na lukier, ciasto na piernik można już zarobić, idzie to naprawdę szybko
Ja najpóźniej robiłam ciasto na dwa tygodnie przed świętami, im dłużej leżakuje, tym jest lepsze
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:40, 04 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6667
Iwk4 napisał(a)
Reniu, jeszcze co d rabaty, nad którą planujesz zmiany.
Anitka fajnie radzi, a ja jak przeczytałam, popatrzyłąm na te poszerzenia, to pomyślałam, by trawki co masz, np. seslerie wiosną podzielić i nieregularnie powsadzać w te puste miejsca, aby była szersza, nieregularna plama. Seslerie są wdzięczne do podziału. Bergenię też możesz wiosną podzielić. Trochę porozsuwać rośliny , podzielić to co masz. Zasada, im mniej, tym lepiej sprawdza się na rabatach. 3-4 gatunki posadzone w większych plamach dają fajny efekt. A trawki robią dobrą robotę.


Dzięki Iwonko
Wszystkie rady są mile widziane
Pewnie jeszcze nie raz będę wołać o pomoc
Wstawię w weekend zdjęcie jednej rabaty, która mi przybyła w narożniku przed kompostownikiem, bo teraz jak wracam z pracy to już ciemno.
Chciałabym jakoś zasłonić te skrzynie z kompostem...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies