Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gabriela 22:22, 03 gru 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A tak wpadam tu spod blekitnego nieba i fal.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 22:29, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Gabriela napisał(a)
Art. 150 kc. Galezie ktore przewisaja na nasz grunt mozna samemu obciac, powiadomiwszy o tym wczesmiej wlasciciela gruntu. Powiadomienie wykonujesz Sylwia tak, ze wysylasz do wlasciciela list polecony na jego znany ci adres w Polsce w ktorym powiadamiasz go o zamiarze obciecia, wyznaczajac mu jednoczesnie termin np. dwoch tygodni zeby mogl zrobic to sam. Po uplywie miesiaca obcinasz galezie. I tyle w temacie, sorry Ewa ze u ciebie. Dobrze ze polozylas ogrod juz spac i pieczesz makowce



Gabrysiu wiem tylko bez Jego zgody ciężkiego sprzętu na Jego posesję zaprosić nie mogę, przy okazji musiałabym wyciąć kilka innych drzew na tej posesji, żeby ten sprzęt wjechać miał jak, a tego już mi zrobić nie wolno, bo na moją stronę nie przechodzą. Wjechać by musiał sprzęt w ilości szt 3 bo zwyżka konieczna, dźwig do przywiązania gałęzi by mi po odcięciu na budynek nie spadły, efekt by był ten sam co po wichurze gdyby poleciały i ciężarówa do wywiezienia tego co obcięte, to są ogromne konary, a po kawałku, nawet ze zwyżki nie utną, bo nie sięgnie. Patowa sytuacja, że też sąsiad dopuścił do tego, wyciąć trzeba było to drzewo z 15 lat temu co najmniej.
Raz podcięte były gałązki przez nas( pracowników babci) jak pierwszy dach był robiony i była awantura, że się babcia nie swoim drzewem rządzi, a wtedy wchodziło dopiero nad dach, ale to już tyle lat temu.....

Żeby się pojawić raczył to bym na Nim wymusiła zrobienie porządków. Ale jak Mu raz zadzwoniłam trzy lata temu to nr tel wymienił, a teraz na e maila nawet nie odpisał. Tylko taki namiar od Jego rodziny udało mi się zdobyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:39, 03 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
O rany, to kiedy to było, dobrze, że szklarnia nie tknięta

no to masz porządków, widziałam że nowe miejsca się wyłaniają
och to Ty masz myślenie choć pewnie już wszystkie te nowe place obsadzone - w myślach
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:42, 03 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
/mg]






No i to jest przykład ogrodnictwa ekstremalnego

brrr no ale jak się robi to się ma

tak naprawdę na wiosnę to nie wiadomo kiedy to będzie - strasznie późno będą święta to i może być z pogodą różnie
czyli działamy !
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:52, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
mira napisał(a)
O rany, to kiedy to było, dobrze, że szklarnia nie tknięta

no to masz porządków, widziałam że nowe miejsca się wyłaniają
och to Ty masz myślenie choć pewnie już wszystkie te nowe place obsadzone - w myślach




Porządki zrobione szybko(ekipa rodzinna się zebrała).

Przy szklarni będzie kolejna akcja ze starą rozwidloną akacją - tutaj właścicielem drzewa jest gmina. Zobaczymy.

W zaduszki było - ogrodowe.


Nowe miejsce pozostanie nowe. Tam nie planuję nasadzeń. Nie planowałam też w innym miejscu (nieco dalej) ale posadziłam 4 duże bukszpany, tłumacząc sobie, że przecież w razie czego, to koparka nie będzie miała problemu z ostrożnym wykopaniem.

Oj, brakuje mi czasem rozsądku ogrodowego. Albo brakuje mi miejsca w ogrodzie. Sama nie wiem

Na pewno spodobałyby Ci się donice w Burton House.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:55, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Pozdrawiam ciepło wszystkich zaglądających.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:56, 03 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)




Porządki zrobione szybko(ekipa rodzinna się zebrała).

Przy szklarni będzie kolejna akcja ze starą rozwidloną akacją - tutaj właścicielem drzewa jest gmina. Zobaczymy.

W zaduszki było - ogrodowe.


Nowe miejsce pozostanie nowe. Tam nie planuję nasadzeń. Nie planowałam też w innym miejscu (nieco dalej) ale posadziłam 4 duże bukszpany, tłumacząc sobie, że przecież w razie czego, to koparka nie będzie miała problemu z ostrożnym wykopaniem.

Oj, brakuje mi czasem rozsądku ogrodowego. Albo brakuje mi miejsca w ogrodzie. Sama nie wiem

Na pewno spodobałyby Ci się donice w Burton House.

O ciekawe połączenie, nie mam konwalika ale mam lirioppe - może by spróbować

Ewa rozsądku ogrodowego na pewno Ci nie brak a miejsca to sama nie wiem.




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:56, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Gabriela napisał(a)
A tak wpadam tu spod blekitnego nieba i fal.


Egzotyka.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 03 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82630
Ale ładne to połączenie konwalika z rozchodnikiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:23, 03 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale ładne to połączenie konwalika z rozchodnikiem



To powyżej to chyba jakiś inny sukulent, nie rozchodnik.

A tutaj wiem, że eonium, śliczne.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies