Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Wszystkiego po trochu 19:00, 28 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
mirkaka napisał(a)
Takiego gościa mam od wczoraj, bawi się jagodami ognika, obrywa i pluje, nie zjada. Bardzo głośno śpiewa, jest przepiękna, to Rozella Królewska. Pewno komuś uciekła, lata w okolicy, siada na wysokie dęby i świerki


Piękny duet kolorystyczny
Mireczko może jakieś ogłoszenie o papużce zawieś... Szkoda by było gdyby jej się coś stało

PS. Możesz wrzucić fotki swoich porażonych buksów (w tym w zbliżeniu liście). Może spróbujemy coś wymyślić?
Skąpana w słońcu 18:57, 28 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13041
Do góry







Skąpana w słońcu 18:48, 28 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13041
Do góry



A Shropshire Lad



Evelina



St. Swithun

...uDany ogród 18:46, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Rosa napisał(a)

To nie moje informacje, tylko tak mówi Prawo budowlane. Trzeba je umieć czytać, interpretować i potrafić zastosować do własnych potrzeb. Poza tym, każda ustawa ma luki prawne i trzeba je tylko znaleźć .
Z tymi kosztami to nie jest tak do końca jak napisałaś. Strop międzypiętrowy i schody też kosztują. Jedno wejdzie w drugie. Gdzie indziej leżą wyższe koszty budowy i eksploatacji parterowego domu, ale trzeba dokonać wyboru, co lepsze i tę decyzję powinien podjąć inwestor po rozmowie z architektem.
Tu najważniejszą sprawą są proporcje budynku. Malutki domek o wymiarach np. 5 x 7 m o wysokości 2 kondygnacji czyli jakieś 8-9 m to wyjdzie potworek . Nie wiem, który szanujący się architekt zechce się pod takim projektem podpisać. Bo projekt trzeba dołączyć do zgłoszenia i musi podpisać go projektant z uprawnieniami. To, że nie jest wymagane pozwolenie na budowę nie znaczy, że można sobie budować bez projektu. Uproszczona procedura to mniej pracy dla urzędników, bo nie wydają decyzji a dla inwestora nic się nie zmieniło.
Budowa każdego budynku powinna być zgłoszona, by nie narazić się na wizytę nadzoru budowlanego, wysoką karę i decyzję nakazującą rozbiórkę.

Danusiu
Znam Twój watek, ale chyba nie pokazywałaś, albo ja nie zauważyłam zdjęcia, gdzie ten domek planujesz. Najlepiej byłoby zrobić je od strony ulicy a drugie od str. ogrodu, ale w taki sposób, by były widoczne drzewa i otoczenie, czyli z pewnej odległości.


Ewo ja ostatnio nic innego nie robię tylko studiuję prawo budowlane
Domek może mieć maksymalnie 5m wysokości przy skośnym dachu, więc nie będzie wyglądał śmiesznie, ani dziwnie. Będzie po prostu mały.
Ja mam już papierologię za sobą, a co gmina to inne wymagania, także trzymam się wytycznych ze starostwa mojego miasta
Domek planuję od ulicy z widokiem na ogród z tarasu i z sypialni.

Tu stoję robiąc zdjęcie plecami do ulicy

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 18:46, 28 paź 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
Wszystkiego po trochu 18:40, 28 paź 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
Takiego gościa mam od wczoraj, bawi się jagodami ognika, obrywa i pluje, nie zjada. Bardzo głośno śpiewa, jest przepiękna, to Rozella Królewska. Pewno komuś uciekła, lata w okolicy, siada na wysokie dęby i świerki






Moja działka na Dębowym Lesie 18:39, 28 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Muszelka napisał(a)
Maki?!

U mnie kwitną pierwiosnki. Szaleństwo


Muszelka napisał(a)

Wspaniała odmiana.

Ano maki kwitną.
U ciebie pierwiosnki.Czyli zimy nie będzie ??
Dziękuje

Skąpana w słońcu 18:38, 28 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13041
Do góry






Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 18:36, 28 paź 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
grab "wielopniowy" daje radę

Działeczka Asi :) 18:33, 28 paź 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry


Ale kolor! Aż daje po oczach. Cudny!
Skąpana w słońcu 18:33, 28 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13041
Do góry






Moja ostoja 18:32, 28 paź 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry

Już masz pąki w ciemiernikach? Niesamowite! W moich ani widu ani słychu.
Moja działka na Dębowym Lesie 18:17, 28 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)
Dyniowa krolowa widzialam kilka dni temu w sklepie tą dynie białą co mialam na zdjeciu nieznam jej odmiany a pamietam ze pytalas w Lidlu jest w Holandii do kupienia ale niewiem czy w PL jest jak nie zapomne to spisze nazwę jak jeszcze bedą

Ok, Kasiu, będę czekała na nazwę.


Tu narazie jest ściernisko... 18:14, 28 paź 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Ponownie zaczeły kwitnąć georginie w donicach. Upały bardzo dały im się we znaki i już myślałam że po nich. A tu proszę.

Cudna ta dalia
Jesień kolorowa, ale ja już tęsknię do wiosennych kolorów
Pozdrawiam Basiu
Tu narazie jest ściernisko... 18:14, 28 paź 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Moje pierwsze grzybobranie w tym roku. Przez upalne lato i brak deszczu dopiero teraz zaczynają pojawiać sie grzyby. No ale lepiej niż wcale.
Skąpana w słońcu 18:12, 28 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13041
Do góry
Witaj Megi (sarenka). Dziękuję za miłe słowa. Piszesz, że spodobały Ci się róże. Do tego roku byłam zadowolona z Pashiny, ale w tym bardzo chorowała. Jeżeli chodzi o Bailando to jest u mnie pierwszy rok i była bezproblemowa. Zobaczymy co dalej pokaże. Trzymam kciuki za Twój ogród, na pewno będzie piękny.

Ewo (Anda) mam nadzieję, że w przyszłym roku róże będą jeszcze piękniejsze bo dużo jest młodych lub były przesadzone.

Kasiu (Kasiolaaa) podobnież ma być ocieplenie. Bardzo lubię tą pysznogłówkę, zwłaszcza jej kolor i zapach.

Kasiu (Kasia_CS) nie zastanawiaj się tylko kup sobie jeżówkę Coconut lime. To dobra odmiana.

Jeszcze wspomnienie lipca









Moja działka na Dębowym Lesie 18:02, 28 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Aniu twoja dębolistna jest niesamowita. Byłas moja inspiracją jak sibie w zeszłym roku też taką kupiłam. Oczywiście na taki efekt będę musiała poczekać kilka lat ale wiem że warto.

Dębolistna Jeszce ładna
O to cieszę się,że kupiłaś sobie i masz dębolistną.
Ona szybko rośnie.


Ogród do odnowy 17:57, 28 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Wąchałam i liście macałam czy to na pewno nie róża?



Ogród do odnowy 17:46, 28 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
Gosiek33 napisał(a)

Tej oprzeć się nie mogłam, choć już w pełnym rozkwicie. Czy jest jakaś szansa by przetrwała zimę?

Też bym się nie oparła bo wyjątkowo ładna i taka niespotykana.
W pierwszej chwili myślałam że to jakaś różyczka.

Mokradło... i mój ogród 16:56, 28 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
MalgosiaW napisał(a)
Wiem, że mocne kontrasty . Ale one w grupie rosną, z innymi różami bledszymi i nie I to mi się podoba. Np Crocus Rose przesadziłam teraz od Chippendale, bo mi się zlewały. Róża Chchippendale u mnie w czerwcu była kremowa jak Crocus.




O kurcze, ta różanka robi wrażenie!! Super wygląda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies