Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 14:51, 19 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Danusiu, podrzucę ci późnie kilka adresów dobrych stocków, bo to też ważne, żeby byle gdzie nie pokazywać zdjęć. Koniecznie spróbuj

Masz w ogrodzie jeszcze sporo miejsca. A co do warzywnika, szklarenki i podobnych, mam na pintereście tablicę https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-kitchen-garden/ Myślę, że sporo ci się tam spodoba. przez klikanie na zdjęcia można dotrzeć do stron źródłowych i czasem trafić na rysunki konstrukcji, np. szklarni.


Kasiu z miłą chęcią dowiem się gdzie mogę przyrobić trochę grosza Choć szczerze wątpię, że ktoś sie tą moją "twórczością" zainteresuje...
To prawda mam jeszcze bardzo dużo wolnego miejsca. Później sobie przejrzę Twoje inspiracje, dziękuję!
...uDany ogród 14:48, 19 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
mirkaka napisał(a)
Danusiu co to za drzewo nachylające się obok postumentu?



Mirciu na pierwszym zdjęciu modrzew szczepiony, nie wiem jakiej odmiany.
Dalej na fotkach widać głównie jesiony, na ostatniej jest jeszcze krzywa czereśnia

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus 14:47, 19 paź 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 3
Do góry



Witam, mam problem z bukami. Od wiosny walcze z mszycą. W tym sezonie robiłem oprysk Karate 5 razy. Oprysk mało co dał i o tej porze roku mszyca żeruje na całego. Co moge zrobić aby zwalczyć je teraz i zapobiec pojawieniu się ich na wiosnę? Ratunku!!
...uDany ogród 14:45, 19 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Agania napisał(a)
Wprowadzasz nas coraz dalej ...ścieżki prowadzą do miejsca, w którym już czuje się harmonię i spokój...z potencjałem...aż chce się tu wejść...z zaciekawieniem


Aguś chciałam Wam pokazać, resztę mojego ogrodu żebyście wiedziały że to co pokazuję to zaledwie połowa tego co mam do obrobienia, a reszta wymaga jeszcze wiele pracy
Dobrze, że ten teren już jest w miarę oczyszczony, ogrodzony i podzielony na strefy teraz tylko wykańczać

Zapraszam!!

...uDany ogród 14:43, 19 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Magleska napisał(a)
ale masz tam jeszcze miejsca na chciejstwa ...... ja tam widzę potencjał
kurnik ,warzywnik -takie miejsca też są potrzebne i przydatne
widząc Twój cudowny ogród ,to wiem ,że i ta cześć gospodarcza będzie zachwycać


Madziu to dokładnie drugie tyle działki ile mam już "jako tako" zagospodarowane.
Potencjał jest, a nie chcę żeby ta część jakoś odbiegała stylem od reszty, więc pracy czeka nas bardzo dużo. Myślę, że jak nie zaczniemy budowy to w przyszłym roku sie nad tym skupimy, a jak zaczniemy to jeszcze trochę ten kawałek poczeka na zagospodarowanie
Chciałaby prowadzić prawie samowystarczalne gospodarstwo stąd pomysł na kurnik i duży warzywnik. Do tego kawałek sadu i mnóstwo krzewów owocowych., ale wszystko w swoim czasie, część drzew już rośnie, a nawet zjadłam w tym roku pierwszą śliwkę i kilka swoich brzoskwiń
Ciesze się, że we mnie wierzysz. Dziękuję!!

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 14:21, 19 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
....i kilka fotek z wnętrza herbaciarni












pozdrawiam
Jan
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 14:12, 19 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry



W samym słońcu 14:11, 19 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Zbierając liście spod hortensji zauważyłam,że nowe wypuściła. Rozchodnik, który wreszcie został posądzony też widziałam, że młode wypuszczał- chyba coś im się pomyliło ..
W samym słońcu 14:09, 19 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Oglądam na Ogrodiwisku tyle pięknych jesiennych zdjęć, u mnie brak, ale za to jezowka wyposcila taka oto łodygę grubości palca. Czyżby chciała zakwitnąć jeszcze? W ogóle to liście ma ta odmiana duże
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 14:09, 19 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
i jeszcze wieczornych parę ujęć z Chashitsu oraz ogrodu... ( fotki są zrobione wieczorową porą przy dość ograniczonym świetle )









cdn...
Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 14:01, 19 paź 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 1
Do góry
Witam, proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby. Rośliny robią się matowe, całe brązowieją i usychają. Choroba szybko rozprzestrzenia się na pozostałe thuje. Czy można temu jakość zaradzić?
Moja ostoja 13:31, 19 paź 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Jablonki w sadzie są w tym roku niesamowite.
Owoc z lipcowego kwiatu:


Trzecie kwitnienie już bez szans:
Ptasi gaj 13:15, 19 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
adkawi napisał(a)
Piekna Elu dziekuje za odp..To zapisuje ja na liste zakupow





Moge zrobic liste z fotami roz ktore sa warte zakupu wielokwiatowych.
Musisz kupowac z atestem ADR lub innym wtedy beda zdrowe.

Dla mnje np super roza jest sunny skay deszcze nie straszne kwitnie az do mrozow mam ja na innym nosniku.
Nastepna roza biala przepiekna Maria Brixen



Kiedyś będzie tu ogród 12:51, 19 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Aniu śliczne zdjęcia robisz. Masz wspaniały dar obserwowania przyrody.
Dziękuję Gosiu, cieszę się że inni tak to widzą.

Mala_Mi napisał(a)

Zobacz Aneczko, rosną...



Kiedyś będzie tu ogród 12:49, 19 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
Ale u ciebie bajkowe widoki

Mam nadzieję Kasiu, że to bajka o brzydkim kaczątku i z tych moich zgliszczy wyłoni się kiedyś piękny ogród.

anabuko1 napisał(a)
Fantastyczne magiczne zdjęcia

Dziękuję Aniu. Kocham te chwile o wschodzie słońca, najlepiej z kawką w ręku.

ElzbietaFranka napisał(a)
I jak tu nie siedzieć i nie podgladać. Można siedzieć i siedzieć i się nie nudzić. Zabki przybyły z roślinami czy już wcześniej w ogrodzie były.
Aniu jeszcze ryby musisz wpuścić wcale nie ma z nimi kłopotu, jedynie rozmnażają się na potęgę.
Ale jak się już zadomowią to będą cię poznawały po głosie z daleka będą płynąc. Aniu musisz mieć filtr od wiosny bo trzeba aby woda miała wymianę.
Jeszcze raz pieknie.
Dlatego siedzę Elu i obserwuję. Filtr i pompa w planach. Narazie ze względów finansowych są poza moim zasięgiem.

W temacie obserwacji okiennych.

Taką kupeczkę miałam wczoraj na widoku...


Ależ miał radochę z kąpieli na sucho. Z tej perspektywy nie widać, ale tam jest szeroki pas spod glebogryzarki, bo zaczęliśmy szykować pod trawnik w sadku.


Próba cichego otworzenia oka, w celu wyraźniejszych zdjęć, nie wyszła. Czujna gadzina.


Zrezygnowałam a gość spokojnie wylegiwał się dalej...


Aż zgłodniał... dobrze że winogronko blisko...
Z Pszenicznej ... 12:39, 19 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
AgataP napisał(a)
Na koniec datura, dziś Mama policzyła jej kwiatki - 68 szt
Wieczorem pachnie obłędnie na pół podwórka



Pachnie ??
Sumaki cudne są jesienią
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 12:31, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
Anitka napisał(a)
Tulipanowiec załapał się na sesje fotograficzną - nowy kolorek trzeba uwiecznić.


[img size=360x48j0]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/175/1751098/original.JPG[/img]

Aha żywopłot bukowy. .. fajnie wygląda dzięki za info.
Te widoczki są śliczne.
W ogóle ostatnio ta jesień nas rozpieszcza piękną słoneczna pogoda.
Oby jak najdłużej
Za drzwiami do ogrodu... 12:25, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24710
Do góry
anpi napisał(a)

Rozplenica Moudry coś nie wypusiła kotków!?

Piękne wciąż jesienne widoczki Aniu

Twoje hortki jeszcze kolory trzymają .
Moje podbrazowialy już
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 12:22, 19 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
bql3 napisał(a)
Ewa,

Podest ten wykonał mi to stolarz na zamówienie bo nie miałem czasu się z tym bawić - dał on deski o grubości 4 cm a od spodu są kantówki jako poprzeczki aby wszystko trzymało się razem, no a potem wyciął kształt okręgu. I tak powstał podest pod jacuzzi/spa - oczywiście pod podestem jest ziemia wyrównana do poziomu a następnie eko-bord aby nadać kształt okręgu na ziemi i zarazem wykonać odcięcie trawnika. No a w środek do okręgu wsypujesz grys lub kamień - ja zaś dałem otoczaki.
I tak powstała mi przytulna miejscówka w ogrodzie z podwójnym przeznaczeniem która latem pełni funkcję ONSEN/SPA - zaś zimą jest w tym miejscu palenisko

poniżej fotki pokazują wersję z sezonu letniego :






pozdrawiam
Jan

Bardzo Ci dziękuję za instruktarz, wszystko wiem, czyli konstrukcja z kantówek i na to przybite dechy, wszsytko na podbudowie z grysu/kamieni.
Moje miejsce na ziemi -początek 12:11, 19 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry



Takie dzieło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies