Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Czubajkowy Ogród 21:24, 18 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Cudowny miałam dzień!!! Wolny od pracy I spędzony w ukochanym miejscu Pełen słońca, brzęczenia pszczół, spokoju, radości Ech... żeby takich dni było więcej! Gdy przyjechałam na działkę, wyniosłam mebelki pod pergolę, usiadłam z kawą i kawałkiem ciasta, rozejrzałam się dookoła, pomyślałam, że nic więcej mi nie trzeba, bo moje małe chwile szczęścia mają na imię Ogród
I tylko się zastanawiałam jak to jest, że gdybym była w biurze w ten piękny, ciepły dzień, to bardzo by mi się nie chciało, a że byłam na działce, to baaardzo mi się chciało pracować

Dni ostatnio zaczynają się takimi fajnymi wschodami słońca. Lubię jesienne niebo o poranku.



A potem to już było tak:



Tydzień temu przekopałam ten mały kawałek pod borówkami, by uratować resztę rosnących tam wrzosów i prymulek z babcinego ogrodu. Z 2 metrów kwadratowych wyniosłam 8 wiader perzu! Tak wygląda rzeczywistość moich rabat ... Trzeba mieć do nich cierpliwość i naprawdę je kochać Trawa wokół stratowana, ale na wiosnę się zregeneruje. Najważniejsze, że perz już nie straszy. Na jakieś 2-3 lata wystarczy ...

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:22, 18 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry


Sally Holms kwitnie po raz trzeci w tym sezonie

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:17, 18 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Resztki róż, ale cieszą jeszcze




Ogród zapracowanej mamuśki 21:15, 18 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Miskanty zrobiły kaput, dosadziłam żywopłot z bukszpanu, a wiosną dojdzie tutaj buk/grab formowany
,
Te miskanty wiosną przesadzę na miejsce tych co się nie przyjęły


Żywopłotki cisowe. 21:14, 18 paź 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
dalej ' Letta' z Pomponową/kulistą Lipomą i Isa.
po lewej jest Obsidin

nie wiem dlaczego nie zrobiłam zdjęcia szerokim kadrem by ująć Honcę Obsidin u mnie zupełnie jak czarna.


z tyłu pod cisami Toma's Edison i Crazy Lowe.


Lipoma wyższa Letta niższa.

Ogród zapracowanej mamuśki 21:08, 18 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry

Krokus jesienny z konwalnikiem
Czubajkowy Ogród 21:03, 18 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
dana1s napisał(a)
Dzisiejsze popołudnie spędziłam w Twoim cudownym, romantycznym ogrodzie. Weranda mnie zauroczyła, mogę prosić o więcej zdjęć tego miejsca. Delektowałam się herbatką z pięknej porcelany, dziękuję!
Widzę, że mamy podobne ulubione rośliny. Kaliny kocham nad życie
Pięknie pokazujesz swój ogród, będę zaglądała


Witaj, Dana Bardzo mi miło, że tak dobrze poczułaś się w moim ogródku Więcej zdjęć? Hmm, to miejsce nie ma jeszcze zbyt wielu zdjęć, ale zaraz coś odkopię ...
Czy takie mogą być?

Ogród Małej Mi 2017 20:57, 18 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Foteliki dziecięce wożę Więc mogłam tylko najmniejsze kuleczki.. a tak wogle to i tak przechodzę na dietę Co mi dobrze zrobi

Pozdr. zaglądających i uciekam z forum. Bo mam jeszcze małe co nie co do ogarnięcia.





Nic dodać, a zwłaszcza nic ująć, tak jest super
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 20:49, 18 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Yahoo!

a teraz parę takich fotek z tym co walczę od dłuższego czasu a jest nim - domek narzędziowy:







Pozostało mi jeszcze trzy strony do ukończenia aby zyskał domek już efekt finalny.


pozdrawiam
Jan

Matane!




Życie w wiejskim ogrodzie 20:37, 18 paź 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Mało działam w ogrodzie, pogoda bardzo ładna ale jak już wrócę z pracy i się ogarnę robi się ciemno. Weekend zapowiadają u mnie chłodny i deszczowy więc pewnie nie uda się nic zrobić.

Zeszłą sobotę poświęciłem warzywnikowi. Wcześniej wysiany poplon został ścięty. Przywiozłem od sąsiadki 2 tony trzyletniego obornika. Ten kto nazwał to złotem chyba nie miał z tym bezpośredniego kontaktu



Po rozrzuceniu wszystko zostało potraktowane glebogryzarką. Wiosną rozwiozę jeszcze kompost, mam nadzieję że warzywa odwdzięczą się za włożoną pracę i będą rosły w oczach.

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 20:34, 18 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
jesiennych kolorów ciąg dalszy....







cdn...

Rododendronowy ogród II. 20:29, 18 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry




...uDany ogród 20:27, 18 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Katkak napisał(a)
A właśnie, że pieknie. To po prostu artystyczny nieład i już


Kasiu może kiedyś będzie, ale to i tak będzie takie zaplecze gospodarcze...warzywnik, kurnik, kompostownik i szklarnia. Muszę to zaplanować, ale to zostawiam sobie na zimę

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 20:26, 18 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Yahoo!

acer japonicum Aconitifolium - rośnie u mnie na ogrodzie od południowej strony czyli full nasłonecznienie a wybarwienie jesienne wygląda właśnie tak :









cdn..
Rododendronowy ogród II. 20:25, 18 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Piękna pogoda podobno sie kończy , szkoda bo to były najpiękniejsze dni tego roku.Pierwsze chmurki juz się pojawiły.



Po deszczu bedzie koniec z takimi widokami



Przedogródek pod dębem 20:25, 18 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dzisiaj posadziłem trzy klony ginnala. Dwa niedaleko dębu a jeden koło stawu. Ciekawy jestem czy się przyjmą. Baaardzo sucho jest. Te dwa w pobliżu jodeł. Wiem, wiem jodły piją wodę. No zobaczę.
Klony na razie mają po dwie, trzy gałązki. Będę je prowadził w drzewko o kształcie kropli.
Albo tak:


Ogród Małej Mi 2017 20:19, 18 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Foteliki dziecięce wożę Więc mogłam tylko najmniejsze kuleczki.. a tak wogle to i tak przechodzę na dietę Co mi dobrze zrobi








Elegancko wyglądasz, miło popatrzec ale na dietę nie przechodź, dla mojej koleżanki źle to się skończyło. Tobie dieta nie jest potrzebna, ślicznie wyglądasz.
Życie w wiejskim ogrodzie 20:15, 18 paź 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Agnieszka Myślę że ja również zakończyłem sezon koszenia trawników, długotrwała susza uniemożliwia nowy przyrost. Kosiarka idzie na zasłużony urlop.

Z Twoimi grujecznikami będzie tak że po pierwszym przymrozku opadną im liście. Ciesz się zielonym kolorem, o tej porze roku pożądany. Być może w następnym sezonie obsypią się złotem.

Ogród Małej Mi 2017 20:13, 18 paź 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)
Niezła plantacja
Ale chyba nie wzięłaś tylko jedneg pasazera ?
Oprocz kierowcy masz 4 miejsca... i bagażnik


Foteliki dziecięce wożę Więc mogłam tylko najmniejsze kuleczki.. a tak wogle to i tak przechodzę na dietę Co mi dobrze zrobi

Pozdr. zaglądających i uciekam z forum. Bo mam jeszcze małe co nie co do ogarnięcia.




Życie w wiejskim ogrodzie 20:12, 18 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Gardener27 napisał(a)
Sylwia należysz zatem do tej drugiej grupy, która nie wyczuwa lub masz bezzapachowego

Lilie za to są niezawodne, pachnie w całym domu


Ale, że co tylko grujecznika nie czuję....bo powonienie mam raczej na zapachy wyczulone mocno
Może dlatego, że u nas susza.....?Smolinosa mi zapodałeś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies