Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:26, 19 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A teraz to co mi "wyszło" na bazie kół...
Podpaska

z placykiem przed drzewem







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:29, 19 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
z placykiem z drzewem wewnątrz



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:42, 19 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Może rysunki brzydko wyszły, bo nie umiem za ładnie rysować.
Wczoraj, po obejrzeniu zdjęć z ogrodu Iwk4 już się prawie poddałam z tymi kołami i zaczęłam myśleć o liniach prostych...
Będzie więc fala, na razie bez żadnych ścieżek przecinających trawnik po środku. Może zbyt prosto...zobaczymy.

Teraz jeszcze proszę o poradę, jak skomponować rabatę za drzewem, po okręgu obsadzić hostami?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:47, 20 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dla Przemka moja przezimowana chryzantema



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:55, 20 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Bazylia przyniesiona do domu, malutka odnóżka przywieziona z Grecji, urosła w taki krzaczor pozostałe trzy się suszą

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 20:45, 20 paź 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pogubiłem się w tych kręgach

Chryzantema na bardzo ciekawy kolor. Jak przeżyje następną zimę to znaczy że wieloletnia
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kokesz 19:26, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A więc placyk będzie (na wiosnę) z kostki brukowej albo granitowej z drzewem w środku, tak jak narysowała mi Ewa-Anda

Miskanty Variegatus i hortensje Lime Line zmieniły miejscówki i teraz są cztery trawy i między nimi hortensje (sadzone w grupach po trzy sztuki czyli 9 szt na ok 5,5 metrach)

tak było



tak jest




Rabata pod modrzewiem dzisiaj przybrała nowy półokrągły kształt, w związku z czym przybyło sporo miejsca






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:46, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
i teraz moja prośba o pomoc w zagospodarowaniu tej rabaty

Jest to wystawa południowa.

Chciałbym przed modrzewiem coś zimozielonego , mam cztery kule tuji danica i trawki ( molinie variegata, carex siderosticha variegata, ice dance, evergold, carex morrowii variegata, imperata red baron) żurawki czerwone, bordowe

Wiosną białe i pomarańczowe tulipany, białe narcyze z pomarańczową trąbką, białe krokusy i białe czosnki Mount Everest. I szafirki.

Latem pomarańczowe liliowce i pomarańczowe lilie.
Jeżówki Cheyenne spirit 6 szt



Nie wiem jak to ładnie zagospodarować, mam niestety tendencje do sadzenia roślin w rządkach a nie plamami...kochane pomóżcie






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:59, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Aaa, przed żywopłotem z ligustra są porzeczki i agrest na pniu i niestety na razie tam zostają. Od żywopłotu do nich jest 0,75 cm
Od porzeczek do trawnika jest ok 135 cm

Od modrzewia do trawnika w najszerszym miejscu 220 cm
Od hortensji do trawnika ok 155 cm



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 20:57, 02 lis 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Płasko na tej rabacie. Zrób piętrowe nasadzenia. Maleństwa : macierzanki, żurawki, carexy posadź na brzegu rabaty w mixie. Kule Danica rozrzuć w tym rogu niesymetrycznie. Między nie daj astry, szałwie omszone, jeżówki. Ostatnie piętro to trawy. Cały rok będzie ciekawie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies