Moje zrobione dwa tygodnie temu z pozostałych desek po budowie. Jeszcze puste,między skrzyniami będzie wysypany grafitowy grys.Skrzynie mają 1,20 szerokości długie na 2,5 ,wysokie na 50 cm
Danuś nie wiem czy Ty dzisiejszą Danusią jesteś , ale:
Dużo zdrówka, bo potrzebne
Dużo spokoju, bo go miałaś za mało
Dużo zleceń, bo swoją pracę kochasz
Dużo wycieczek po ogrodach, bo one inspirują
Dużo miłości, bo jej nigdy za wiele
Świąteczna zadymka na szlaku w okolicach Szrenicy.
Plan był aby iść do Śnieżnych Kotłów,niestety pogoda była fatalna. Sami z eMem pewnie byśmy poszli ale z racji,że Młody był pierwszy raz zima w górach balismy się ryzykować.
Poniżej Hali Szrenickiej pogoda zdecydowanie lepsza
Danusiu wysyłam rzut z góry mojej niedokończonej rabaty . Mam nadzieję,że może być taki . Jak już pisałam szerokość rabaty to 1,70 m.Długość do początku domu to 1,80m , ale może być trochę więcej, bo nic mnie nie ogranicza w tamtą stronę.
Jak tu widać, ta rabata, która powstanie przy szosie łaczy sie z hortensjową rozchodnikami i dwie hortensje tez będą całość spajać.
Na niektórych zdjęciach widać więcej darni na innych mniej ale to rok 2017 lato/jesien.
Rabata, która będzie powstawać wzdłuż drogi.
Gożdzik pierzasty rózowy stąd zabiorę i dam coś innego, nie wiem co może trawkę moze żurawki seledynowe jak wytrzymaja słońce.
Bergenię i juki i trawy przeniosłam w inne miejsce.
Ale to jeszcze nie wszystko, bo zaczęłam rabatę pod brzozami i tam jest jeszcze do skończenia, zaczęłam też robic rabatę wzdłuż drogi asfaltowej, do tej pory były tam 3 stożki i kulki. Dosadziłam tam hortensję (z innego miejsca przeniosłam)żeby było symetrycznie po obu stronach stożków po jednej hortensji.
Aniu, nie pamiętam ceny, kupiłam ją kilka lat temu, ale te szczepione na pniu do niedrogich zazwyczaj nie należą. Ale warto było. Mam tylko jedną, ale jak spotkam nieszczepioną to też sobie sprawię. Ona ma bardzo małe przyrosty, więc jak najbardziej nadaje się do małego ogrodu, jeśli właśnie taki masz.
A tak wygląda latem. (fotka sprzed dwóch lat)
Wszystkim, którzy do mnie w ten świąteczny czas trafili, serdecznie dziękuję. Niech Wam słońce sprzyja w Waszych ogrodach! Wszystkiego najlepszego, począwszy od warzywnika, a na krzewach, drzewach i bylinach skończywszy.