Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 13:53, 02 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Pszczelarnia napisał(a)


Powodzenia w realizacji planów - cudnie jest mieć plany!


Dzięki Ewo. Oby siły do realizacji były i kasa na roślinki planów mam pełną głowę


Zastanawiam się już drugi rok co posadzić przy samym murze, latem nie ma problemu bo gracek zasłania ale do maja jest łyso może rojniki kaktusowe bo tam sucho a latem patelnia ( i są zimozielone, mam takie jak na poniższej fotce).


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 12:31, 03 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Urszula wszystkiego dobrego w 2018 roku zdrowia najwięcej to reszta się znajdzie. Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 14:59, 03 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
ElzbietaFranka napisał(a)
Urszula wszystkiego dobrego w 2018 roku zdrowia najwięcej to reszta się znajdzie. Pozdrawiam.



Dziękidziś Orkan szaleje. Nie ma nawet jak fotki zrobić.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 17:19, 03 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Dzięki Ewo. Oby siły do realizacji były i kasa na roślinki planów mam pełną głowę


Zastanawiam się już drugi rok co posadzić przy samym murze, latem nie ma problemu bo gracek zasłania ale do maja jest łyso może rojniki kaktusowe bo tam sucho a latem patelnia ( i są zimozielone, mam takie jak na poniższej fotce).




Ja bym po całości od tarasu do rury, nawet ciut za nią, dała tło z wąsko i niewysoko prowadzonego bukszpanu. A gracka przesunęła do przodu.

Może być różą pnąca na murze.

Bluszcz jak się nie obawiasz jego czepności.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 17:48, 03 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Pszczelarnia napisał(a)


Ja bym po całości od tarasu do rury, nawet ciut za nią, dała tło z wąsko i niewysoko prowadzonego bukszpanu. A gracka przesunęła do przodu.

Może być różą pnąca na murze.

Bluszcz jak się nie obawiasz jego czepności.




Bukszpan i bluszcz raczej nie przeżyją. W zeszłym roku kwitły tam nieustająco kosmosy a wiesz że one lubią sucho i są bezproblemowe. Może powojnik viticella posadzony bliżej spływu wody z rynny dałby radę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 17:50, 03 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale jak gracek daje radę to bluszcz na pewno też. To jest przy południowym tarasie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 18:19, 03 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Pszczelarnia napisał(a)
Ale jak gracek daje radę to bluszcz na pewno też. To jest przy południowym tarasie?


Właśnie tak. Patrzyłam na powojniki Betty Corning albo Emilia Plater.n

Gracek jest odsunięty bo przy murze nie dał rady.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 16:58, 04 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ula, powojniki musza mieć dobrą glebę i wilgotność. Na suchym stanowisku będą chorować.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Katkak 18:20, 06 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ulcia, z pokaż zdjęcie tego miejsca pod ścianą z większej perspektywy.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Urszulla 10:37, 07 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Katkak napisał(a)
Ulcia, z pokaż zdjęcie tego miejsca pod ścianą z większej perspektywy.


Gracek, 2 rozplenice ( w tym jedna niezwiązana) a między nimi róża (rośnie do 1m), pod rynną tatarak całkiem fajnie się sprawdza. Z przodu sprawdziły się tytonie niskie. A za grackiem kosmosy. nie sprawdziły sie osteo, żurawki bo to południowa strona. Szukam też innych rozwiązań.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies