1 - podagrycznik variegata, wersja bardziej ozdobna dobra na zacienione miejsca, choć wielu przyprawia o palpitacje serca. Doskonale się rozrasta i w tym problem, wyrywanie nic nie daje, trzeba widłami wyciągać z ziemi nawet najmniejsze fragmenty korzonków... albo polubić. Można trochę go opanować wkopując głębokie 'zapory'
2 nie pomogę ale liście podobne do magnolii
3 Yuka
4 dąbrówka rozłogowa, bardzo wdzięczna roślinka, pięknie kwitnąca wiosną, rozłogowa ale zdecydowanie do opanowania
5 zielone listki to chyba barwinek ale nie jestem pewna
jak dla mnie to wszystko wartościowe roślinki, nie likwiduj, przez zimę pomyślisz o rabatach i wtedy zdecydujesz co nimi
Jak skończyłam z dołkami na skarpie poszłam wycinać byliny pod las - u mnie jest taka wilgoć, cień że mimo że było 25 stopni zmarzłam
dlatego tak gonię z robotą bo wiem że jak się zrobi z 7 stopni to żeby coś robić na ogrodzie będe musiała być ubrana w grubą kurtkę i grube rękawice, a wtedy ciężko się cokolwiek robi